Niebezpieczna gra

Policjantka

Troszkę późno się rozkręca ale jak już się to stanie to czytasz do samego końca :)

Książka wciągająca, bohaterowie z charakterem i dający się lubić. Bardzo przyjemnie się czytało.

To już kolejna książka tej autorki po którą sięgam i podobnie jak wtedy się nie zawiodłam. "Niebezpieczna gra" to przyjemny towarzysz jesiennych wieczorów, ktore, aż się proszą o kubek herbaty, koc i właśnie książkę. Lekkie pióro autorki, utarczki głównych bohaterów, wątek kryminalo/miłosny sprawiają, że czyta się ją szybko i z zaciekawieniem.

Komisarz Weronika Kardasz i Michał Ochucki byli partnerami w kryminalnej do feralnej akcji w Łomiankach. Ona przeżyła i poprosiła o przeniesienie do innego wydziału.
Rok później miała problemy z alkoholem. Była wypalona. Dostała jednak zadanie do wykonania. Miała chronić świadka zabójstwa, którym jest celebryta, znany, przystojny aktor Przemysław Rej.
"Trafiła kosa na kamień" 😁
Udawali, że są parą. Proste i łatwe to nie było. Oboje z temperamentem i ciętymi językami zmuszeni mieszkać razem i wszędzie bywać razem (taki wymóg) przez całą dobę. Sami sobie też nie ułatwiali zadania, ale z upływem czasu było lepiej.
...
Gdy zrobiło się niebezpiecznie, uciekli z Warszawy w ... Bieszczady. Ona stąd pochodziła. I nie była tu od lat. W Ustrzykach Dolnych. W rodzinnym domu.
...
Nawet jeśli tego nie planowali, chemia między nimi była.
...
Czy Weronika pozna sekrety Remka?
...
Sensacyjny romans. Handel ludźmi, służby specjalne, gangsterzy i polityka w tle.
Zaskoczenie, jakie autorka zaserwowała w dwudziestym trzecim rozdziale było niezłe.
A to, co wydarzyło się później...
...
Trochę bałam się głosu-lektorki, ale ... szybko zmieniłam zdanie, biorąc pod uwagę, że główna bohaterka to kobieta. Harda, twarda, bystra i bezwzględna a jednocześnie delikatna i uczuciowa.

Były momenty zabawne. Były niebezpieczne. Były erotyczne. Były obyczajowe.
Kolejny raz za sprawą autorki odkrywałam też Bieszczady...

Dwa kolejne tomy serii mam w planach.

"Trafiła kosa na...

Nie mogłam się oderwać. Działo się i fajni bohaterowie.

Nie mogłam się oderwać. Działo się i fajni bohaterowie.

Weronika Kardasz policjantka z "jajami". Pierwsza część "Niebezpieczna gra" wprowadza czytelnika w zawiłe losy głównej bohaterki Weroniki. Po dramatycznej akcji załamuje się i schodzi na boczny tor. Po roku dostaje zadanie, które musi wykonać tylko ona, ochrona znanego przystojnego aktora.
Początek książki sielski anilski, gdzie tu kryminał, ale jak już się zaczęło dziać... akcja trzymała do ostanich stron.
Nie zawiodłam się, serdecznie polecam :)

Początek książki sielski anilski, gdzie tu kryminał, ale jak już się zaczęło...

Dużo akcji, fajny klimat, postacie z charakterem. Wszystko tak jak trzeba.

Dużo akcji, fajny klimat, postacie z charakterem. Wszystko tak jak trzeba.

Idealna książka jako przerywnik między cięższą literaturą.
Przyjemna historia w tle. Po przeczytaniu pierwszej części od razu sięgnęłam po kolejną część.

Idealna książka jako przerywnik między cięższą literaturą.

„Niebezpieczną grę” czyta się niezwykle szybko, a sama historia jest bardzo wciągająca, już od pierwszych stron sporo się dzieje. Ta książka to typowy romans kryminalny – jest morderstwo, ale jest też romantyczna relacja pomiędzy głównymi bohaterami. Przypomina ona nieco układ hate to love i mam wrażanie, że w pewnym momencie „przeboje” między Weroniką i Przemkiem stają się głównym wątkiem w książce. Ogromny plus za nieoczywistą fabułę. Zazwyczaj to mężczyzna jest tym macho, który ma ochraniać kobietę, a w tym przypadku było odwrotnie i… podobało mi się to!

W tej historii można znaleźć wiele zwrotów akcji, nieprzewidzianych sytuacji i potyczek słownych między Weroniką i Przemkiem, którym towarzyszy dość wulgarny język. To co mi się nie do końca podobało w tej książce to zbyt szybki rozwój wydarzeń. Tutaj akcja jak dla mnie toczyła się trochę za szybko. Pierwsze kilka rozdziałów to był pęd przez historię. Brakowało mi nieco dłuższego rozwinięcia sytuacji, w której zginął partner Weroniki – Michał, albo dokładniejszego opisu całej policyjnej operacji.

Końcówka książki daje odpowiedzi na wszystkie pytania, które pojawiły się podczas czytania, a samo zakończenie jest bardzo satysfakcjonujące! Jestem bardzo zaintrygowana dalszymi losami bohaterów.

Moje wrażenia z książki są bardzo pozytywne, dlatego też z chęcią sięgnę po kolejne części z serii.

Udana pozycja. Są pewne niedociągnięcia, przerysowania, czasem nieznajomość tematu ale ogólnie ciekawa historia.

Video

Video