Płytkie groby na Syberii

Nominacja w plebiscycie 2020
Michał Krupa Wydawnictwo: Rebis Seria: Historia [Rebis] biografia, autobiografia, pamiętnik
Shallow Graves in Siberia
Historia II Wojna Światowa Gułag Syberia ZSRR Łubianka Afganistan Michał Krupa

Oficjalne recenzje i

Wolność albo strach

[ 5 ] Link do recenzji

Wspaniała książka. Bardzo ciekawa. Polecam .

Do komentarza RoberM przecież książka wyszła w 1995r.

Bardzo szybko się czyta. Akcja toczy się ciągle. Poruszająca historia na faktach, młodego chłopaka, który doświadczył zaboru niemieckiego, jak i rosyjskiego. Przeżył obóz pracy i wykazał się ogromną siłą i wytrwałością w pogoni za wolnością.

Książka wybitna ze względu na zawartą w niej historię, na podstawie której można by napisać kilka kolejnych książek.
Pisana bardzo prostym i amatorskim językiem który dodaje jej autentyczności. Nie ma tam zbędnych opisów i upiększeń.
Nie czytałem nigdy książki która tak prosto i dobitnie świadczy jak chorym i złym systemem był komunizm, i stalinowski reżim, przy którym...

Piękna - przejmująca- i wstrząsająca lektura tematycznie związana z hekatombą II wojny światowej. Ładnie wydana, w twardej oprawie z obrazem dobrze korespondującym z treścią książki.
To historia życia polskiego górala, którego młodość przypadła na ten okrutny, mroczny czas. Oprócz rozpanoszonego bestialstwa, na swej bolesnej, ekstremalnej drodze ku wyzwoleniu, nasz bohater,...

Szkoda, że ta książka to jedno wielkie kłamstwo! Wydawca sugeruje, że autor sam przeżył te wydarzenia, co sugerowałoby, że w roku wydania książki - 2020 autor musiałby mieć około 100LAT!!!
Z drugiej strony wydawca twierdzi, że to autor "Młodego pokolenia"?!
Książka nie została napisana w Polsce ani przez Polaka, to pozycja napisana przez tak zwanych Ghoust Riders, i wydana...

Niesamowita historia. Jak to dobrze, że te czasy mamy już za sobą!. Książka napisana rewelacyjnie, bez zbędnych opisów, przeciągania. Czyta się błyskawicznie, wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Gorąco polecam!

Książka napisana bardzo konkretnie i rzeczowo, przez co czytało mi się ją bardzo szybko. Wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Poruszająca opowieść o woli walki o życie młodego człowieka. Polecam.

Tak opowiedzianych historii było już wiele.
Podsumowując wspomnienia pana Michała można by zacytować tytuł książki Bartoszewskiego: było to "życie trudne lecz nie nudne".
Najpierw klasztor, ucieczka potem próba odnalezienia rodziców, więzienie, łagr i wielka ucieczka.
Czyta się szybko, wspomnienia są krótkie, urywane, dostajemy życie autora w telegraficznym skrócie....

Wartosciowa ksiazka, wspaniale, ze zostala wydana, takie wspomnienia, walka o wolnosc, dobrzy ludzie, ktorych pan Michal spotykal na drodze, a ktorzy wkreceni w ten chory kraj i ustroj, na zawsze tam pozostali... nie powinny byc zapomniane!

Dyskusje

• Historia