Szczęście przy kominku

Czwarta Strona
2019-10-30
2019-10-30
literatura polska święta prezenty magia Boże Narodzenie

Książka o tym co w życiu najważniejsze ,rodzina ,miłość oraz codzienne życiowe problemy. Każdy z nas ma zły dzień .dostrzegajmy tylko to co dobre .Cieszmy się z małych rzeczy .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pełna uczuć opowieść o tym jak w zależności od wieku widzimy świat. Doświadczenia rodziców maleńkiego dziecka, którzy zmęczeni rodzicielstwem przeżywają kryzys małżeński. Magiczne miejsce antykwariat Buni działa cuda na wicher emocji ludzi, którzy otwierają drzwi pełnego książek, pachnącego wypiekami i kawą wnętrza. Najbardziej zapisał mi się w pamięci ten fragment książki,w którym babcia -Bunia rzuca telefonem swojej dorastającemu wnuczki o ścianę i dziewczyna z influencerki żyjącej tylko instagramem przeobraża się w dorastającą kobietę,która jadąc komunikacją zauważa w jaki sposób cywilizacja wpływa na ludzi. W skutek wstrząsu jaki przeżywa nastolatka zaczyna żyć naprawdę nie siecią odmawia ojcu propozycji zakupu nowego telefonu. Tak naprawdę ten epizod z książki mnie urzekł najmocniej i gorąco polecam lekturę mimo, że tytuł i okładka świąteczne, realia książki dzieją się również w okresie świąt Bożego Narodzenia czuć cynamon, ale problematyka utworu warta jest ukłonu o każdej porze roku.

Gabriela Gargaś poruszyła mnóstwo ważnych tematów w ,, Szczęściu przy kominku''. Poważna choroba jednego z członków rodziny , samotne ojcostwo, zostanie rodzicem oraz zranione serce. To wszystko przeżywają nasi bohaterowie.
Pani Gargaś jeżeli chodzi o przesłanie książki jest w tym mistrzem. Ta powieść była jedną z lepszych. Postacie mają ciekawą osobowość i nie są takie przecukrzone jak na przykład w niektórych powieściach pani Gargaś. Nie zdziwi nikogo że najbardziej wzruszył mnie fragment z Dziadziusiem ( kto czytał ten wie o co mi chodzi ) . Minusem jest jednak fakt iż książka ta pomimo że jest świąteczna wcale taka nie jest. Co prawda na początku mamy opisy dekoracji świątecznych, śniegu na ulicach i takie tam jednak potem to znika na pół książki. Jedynie na końcu mamy trochę klimatu świątecznego jednak bardzo mało. Niech to jednak nikogo nie zniechęca gdyż książka jest bardzo dobra tylko po prostu nie jest typowo świąteczna. Raczej zimowa. Jeżeli jednak ktoś chciałby kupić książkę pani Gargaś typowo świąteczną proponuje ,, Magie grudniowej nocy''. O ile dobrze pamiętam jest nawet pakiet tych dwóch książek. Tak czy siak ,, Szczęście przy kominku'' jest naprawdę przyjemną książką i skłania do refleksji. Polecam.

Czytałam rok temu, a do dzisiaj miło wspominam. Polecam

Czytałam rok temu, a do dzisiaj miło wspominam. Polecam

Słabiutka. Zagmatwana przez ilość bohaterów nie związanych ze sobą. W ogóle nic mnie tam nie nastroiło świątecznie.Przeczytana i zapomniana.

Przyjemna lekka lektura na zimowy czas.

Przyjemna lekka lektura na zimowy czas.

Może lekko naciągana dziesiątka, ale bardzo dobrze bawiłam się przy lekturze. Nie sądziłam, że tak się w nią wciągnę, a gdyby nie przeszkody w postaci szkoly, zakończenia semestru i próbne matury to myślę, że skończyłabym ją w jakieś trzy dni. Historia Buni. Doroty i Igi była czymś tak przyjemnym i jednocześnie mądrym. Autorka pięknien pokazała rodzicielstwo, problemy i ogólnie mówiąc - życie. Znalazłam wiele, pięknych cytatów, które czasem samoistnie podpowiada mi głowa. Zabrakło mi tylko na końcu wątku antykwariatu Buni, bo skupiliśmy się na rodzinie Laury. Ale poza tym polecam Wam, bo jest idealną lekturą, na zimowy wieczór.

Bardzo lubię książki Pani Gabrieli,ale niestety czytając tą pozycję gubiłam się w bohaterach.
Przeciętna świąteczna lektura.

Przeciętna świąteczna lektura.

Kolejna przepiękna opowieść o losach ludzi. Gabriela Gargaś jest mistrzynią wzruszających historii.

• Świąteczne