Kronika pewnej miłości

1997-01-01
8371572085
Anna Maria Nowak
pamiętnik miłość historia

Cudowna historia prawdziwej , szczerej miłości. Czytałam tę książkę w starym wydaniu z pożółkłymi kartkami z charakterystycznym zapachem nosiła wtedy tytuł " Historia pewnej miłości ". Jedna z tych książek , które MUSISZ przeczytać :)

Nawet nie wiedziałam, że to jest "Pamiętnik"... po prostu wypożyczyłam, bo to Sparksa, ale jak zaczęłam czytać, to od razu się zorientowałam, że już to czytałam ;) No i do końca nawet nie było sensu tego czytać ;)

inna wersja pamietnika....
Jak kazda ksiazka Sparksa, czyta sie jednym tchem, wrecz pochłania...by na zakończenie uronic łezke...
Bohater opowiada swoja historie jako poczciwy staruszek, wspomina dawna miłóśc, któa spotkał po latach, historia spełnionej miłości...

inna wersja pamietnika....

Piękna historia.Warto przeczytać.Polecam!

Piękna historia.Warto przeczytać.Polecam!

Co tu pisać i książka i film genialny...

Co tu pisać i książka i film genialny...

Uwielbiam

Uwielbiam

Zawsze chciałam przeczytać którąś z jego książek. Filmy na ich podstawie zawsze uwielbiałam. Może nie przedstawiają sobą wysokiego poziomu artystycznego, ale to nie o to tu chodzi. Ale jak ten facet pisze? - Dziwnie. Zdecydowanie wolę pozostać przy filmach.
Opowiedziana historia jest piękna i wzruszająca. Pochłonęłam ją w ciągu kilku godzin. Język jest lekki, ale nie do końca przyjemny, powiedziałabym - prosty. Centralnym punktem są tutaj losy dwojga ludzi, których połączyła miłość, której nic nie jest w stanie zniszczyć, ani nazbyt ambitni rodzice, ani czas, ani choroby. Dobrze jest czasem przekonać się, że komuś się udaje (choćby w książkach). Daje to nadzieję, że może i nam się poszczęści :)
Książka zdecydowanie wskazana na długie jesienne wieczory, chociaż ja w tym przypadku akurat mimo wszystko polecam filmy.

Ta książka to dokładnie to samo co "Pamiętnik" Piękna i wzruszająca opowieść o wielkiej miłości,która potrafiła przetrwać przez czternaście lat w rozłące.

Rzadko kiedy daję tak wysokie noty, ale ta książka na to zasługuje. Pominę niedociągnięcia drukarskie, a skupię się na treści. Początek historii raczej przewidywalny: on, ona i ten trzeci. I pytanie: podążyć za głosem serca czy rozumu? Ba! W książkach z reguły zwycięża to pierwsze, w życiu nie zawsze. Bardzo mnie wzruszył koniec tej opowieści. Takie miłości zdarzają się być może raz na milion, dlatego pewnie tak chętnie o nich czytamy. Bo warto. Warto uświadomić sobie, że można. Można tak kochać.
Nicholas Sparks nie był mi do tej pory znany, ale po tej powieści na pewno sięgnę po jego następne książki.
"Kronikę pewnej miłości" (która, wydaje mi się, została również wydana pod innym tytułem "Pamiętnik") polecam.

Jedna z najlepszych opowieści o miłości jakie czytałam. Być może jest przewidująca, ale jednak na kolejne sceny czeka się z nutką ekscytacji.
Piękna opowieść o dwójce zakochanych w sobie ludzi. Romantyczna i wzruszająca. Taka jest moim zdaniem.
Każdy powinien wyrobić swoją własną opowieść o tej książce. Naprawde warto ją przeczytać.
Wydaje mi się, że wiele kobie chciałoby, aby ktoś pokochał je tak, jak Noah kochał Allie. Ja z pewnościa należe do tej właśnie grupy.
Gorąco polecam.

Wydaje mi się, że wiele kobie...

• Nicholas Sparks
  • Chcę mieć
  • Inne

Dodaj cytat z książki Kronika pewnej miłości