Trzy tygodnie z moim bratem

Okładka książki Trzy tygodnie z moim bratem
Micah SparksNicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Three Weeks with My Brother
Albatros
2013-06-21
2005-09-01
Elżbieta Zychowicz
podróż bracia wspomnienia rodzina rodzeństwo

więcej Więcej

Myślałam, że będzie to kolejny romans tego autorka i na to sę nastawiałam. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jest to książka podróżnicza z życia autorka. Przez to czytało mi się ją dość topornie, bo po prostu nie takej książki chciałam.

Na półkach: , , , , ,

Myślałam, że będzie nudna i mnie nie wciągnie. Myliłam się. Jest tak samo dobra jak inne powieści autora.
Dzięki niej spojrzałam na niego inaczej niż dotychczas, poznałam z innej strony.
Płakałam kilka razy :) zresztą jak przy każdej Sparksa :D

I na tej powieści Sparksa się nie zawiodłam. Książka opowiada o podróży do około świata, w którą Sparks wyruszył ze swoim bratem. Dodatkowo wzbogacona o opisy z jego życia. Powieść jest po części biograficzna, więc myślę że każdy znajdzie coś dla siebie 😉 bardzo fajnie napisana, lekko, czyta się szybko.

Dla miłośników Nicholasa Sparksa będzie to interesująca pozycja - po części biograficzna.

"Trzy tygodnie z moim bratem" to opowieść Nicholasa Sparksa o jego życiu rodzinnym od dzieciństwa do dorosłości. Wspomnienia z przeszłości autor przeplata relacją z trzytygodniowej podróży dookoła świata, którą odbył z bratem. Historia momentami śmieszy, gdy czytamy o zabawach i żartach trójki rodzeństwa, które często miewało więcej szczęścia niż rozumu, np w czasie zabawy...

Podróż ze swoim bratem dookoła świata. Zarazem powrót do swoich najmłodszych lat. Wspomina rodziców, siostrę. Decyzje jakie musiał podejmować jako dorosły człowiek. I jakimi wyborami zastanawiał się co dalej będzie. Wspomina jak zaczął pisać książki. Jak opowiada o swojej żonie i o dzieciach. Że chce wracać do takich książek.

Książka zupełnie inna niż pozostałe tego autora. Zmienia postrzeganie na jego powieści. Książka zawiera elementy autobiograaficzne.

Ciekawa relacja z podróży dookoła świata ,jaką odbył pisarz N. Sparks. Trochę anegdot i wspomnień.
Lektura wciągająca, czytałam z dużą przyjemnością.

2072

Wzruszająca, płakałam kilka razy, koniecznie dla fanów Sparksa. Autobiograficzna, spójna, rozczulająca. Nie sądziłam, że tak chętnie ją przeczytam, a leżała na półce od od dłuższego czasu. Zaczęłam czytać, bo chciałam ją już oddać koleżance.

Fajnie sie czyta, szczególnie lata dzieciństwa.

1 618
    1 526