Zemsta

Aleksander Fredro Wydawnictwo: Znak emotikon utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Znak emotikon
Zemsta
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
2019-01-01

Jedyny plus jest taki, że jest krótka i szybko się ją czyta.

W podstawówce nie potrafiłem docenić.

Czytam to trzeci raz i dopiero teraz rozumiem, jaka koszmarna jest ta książka.

Początkowo była ona dla mnie neutralna, ani dobra, ani zła. Zdarzyło mi się nawet przy niej uśmiechnąć pod nosem - szczególnie w sytuacjach z Papkinem. Ale teraz, kończąc moją edukację... Boże jedyny, to jest tak źle napisane, nudne, wyczerpujące, chaotyczne i niemające sensu, jak żadna inna...

Była to moja lektura więc nic o niej nie napiszę

Nie jestem fanką. Fredro jest ciut dosadny, mało subtelny, postaci karykaturalnie przerysowane, mało to wszystko zabawne.

Nie fajna, bo pani kazała mi to czytać jako lekturę XD. Jedynie fajne jest to, że jest taka krótka XDDD

Miałam tą książkę jako lekturę , więc jak zwykle nie byłam jej ciekawa. Cała rodzina opowiadała mi , że ta książka utkwiła im w pamięci ale tylko i wyłącznie dlatego, że była to lektura szkolna. Jednak to, że książka podzielona jest na akty i sceny sprawia , że szybciej się ją czyta. Oprócz tego z książki można dużo się nauczyć.

Jest to dramat odbywający się na początku dziewiętnastego wieku. Porusza temat niezgody i kłótni sąsiadów - Cześnika i Rejenta. Oraz wątek zakazanej miłości pomiędzy Klarą, a Wacławem. Wesoła lektura ze szczęśliwym zakończeniem. (:

Bardzo szybko się czyta. Łatwa do zrozumienia. W niektórych momentach może rozbawić. Bohaterowie dobrze wykreowani, każdy z nich ma jakieś...

Fredro w najwyższej formie. Pięknie się to wpisuje współcześnie w naszą wojnę polsko-polską ("Prędzej w morzu wyschnie woda, niż tu u nas będzie zgoda").

Książka a raczej sztuka bez której nasz świat byłby ubogi. Wartka akcja, cudowny język, zaskakująca puenta. Tylko czytać i śmiać się od ucha do ucha.

11 438
    1 522