Złe dzieci

Świat Książki
Literatura polska kryminał lata 80. tajemnica śledztwo Norwegia
literatura piękna
Literatura polska kryminał lata 80. tajemnica śledztwo Norwegia

Kolejne nieznane mi nazwisko i kolejne moje odkrycie. Ta książka już od daty wydania wołała do mnie: przeczytaj mnie i moja intuicja mnie nie zawiodła. Zobaczcie jaki intrygujący opis mają Złe dzieci:

" Kiedy cudze piętno staje się brzemieniem.
Jest zima roku 1984, umęczeni absurdem schyłkowego PRL-u warszawiacy grzęzną w śnieżnej brei. Mietek, student oprowadzający po...

Bardzo wciągająca książka. Przeczytałam ją w 3h, nie mogłam się nawet na chwile oderwać. DObrze że mój luby donosił mi herbatę. Zdecydowanie jedna z lepszych powieści tego roku.

Jak określić niebanalnie historię, która już sama w sobie, swą oryginalnością porusza? Historię, która wzbudza tak skrajne uczucia. Lęk, wzburzenie, odrazę, ciekawość, współczucie, tkliwość, sentyment. I śmiech. Chwilami oczarowuje niezwykłym klimatem, po to żeby zło, bardziej i dotkliwiej poraziło. Absurdy żeby bardziej irytowały a zdawałoby się dobrze znana rzeczywistość...

Czuć z daleka że Pan Rutkowski zastosował techniki znane z powieści H.P. Lovecraft. Opisał wielkie, niewysłowione i wszechobecne zło, które jednak nie ma swojej cielesnej postaci. Bardzo mocno wyczuwa się klimat tego zła ale cieżko je wysłowić, ciężko stwierdzić z czego ono wynika. Książka bardzo wciąga i sprawie że przez te kilka godzin zapomina się o Bożym świecie.

Niezła lektura. "Złe dzieci" to tytuł koło którego nie przechodzi się obojętnie, więcej, nawet nie czyta się go w zwyczajowy sposób. Akcje podzielona na trzy linie czasowe która łączy mroczna tajemnica. Przeszłość przekłada się na przyszłość. Czy niewinność w postaci dzieci może być genetycznie skażona złem? Dowiedzmy się.

Hmmm, jak dla mnie to jest tytuł który zmusza do myślenia. Jak bardzo zmienił się świat przez ostatnie 80 lat i jak mało zmienili się ludzie którzy go zamieszkują. Lubię takie tytuły które zmuszają do poruszania szarych komórek i refleksji nad światem.

Naprawdę świetna. Co prawda mocno ponura, nie daje odsapnąć, każde zdanie, każda strona tylko pogłębia stan przygnębienia. Bardzo prawdziwa. Rozpisanie akcji na 3 przestrzenie czasowe wzmacnia wszelkie emocje. Sięga głęboko, przeczołguje nas po okresie PRL, transformacji, wojny....zmusza do myślenia, wyborów i na pewno pozostanie ze mną długo.

Boska, nie ma to tamto. Bardzo konkretna lektura, podoba mi się że jest utrzymana cześciowo w klimacie wojny bo ostatnio dużo literatury obozowej czytam więc fajnie ze takie wątki są kontynuowane.

MIAZGA. Rewelacja. 4 godziny, i to w nocy . Skończyłam o 3 nad ranem. Co z tego skoro i tak nie mogłam spać bo mi się kotłowało w głowie. Świetna powieść. Powtórzę się za innymi ale KLIMAT Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka. Czyta się szybko i sprawnie. Napisana prostym językim i nie przekombinowana. Podoba mi się że fabuła łączy wydarzenia rozgrywające się w trzech czasach. Też fajnie że coś świeżego na rynku bo ostatnio tylko literatura obozowa.

Dyskusje

• 2020
  • Chcę w prezencie
  • Do kupienia
  • Do przejrzenia
  • Ebooki
  • Posiadam :)

Dodaj cytat z książki Złe dzieci