Magia przeznaczenia

rodzina Polska Paryż los historia
literatura piękna
2019-01-23
rodzina Polska Paryż los historia

Może i ciekawa dla niektórych, ale mnie naprawdę nie zainteresowała. Ani ta ani inne książki tej pisarki.

Bardzo pozytywna saga rodzinna, która obejmuje niemal trzy wieki i trzy kontynenty: Rosję, Polskę i Francję. Los każdego bohatera tej powieści jest dogłębnie przeanalizowany stąd duża ścisłość wydarzeń. Widzimy jak z upływem czasu, z pokolenia na pokolenia biedna rosyjska rodzina zaczyna obracać się w artystycznych salonach Paryża.

ciepła książka, dobrze sie czyta, ciekawe losy bohaterów

166/2016 (A), czyta: autorka

Istotnie przyjemna książka. Czyta się szybko i zainteresowaniem. Bardzo ciekawa historia rodziny przedstawiona na przestrzeni stu lat. Po jej skończeniu czułam jednak niedosyt. Szkoda, że autorka nie rozbudowała swojej opowieści. Brakowało mi dokładniejszych opisów miejsc i czasów, w jakich poruszali się bohaterowie oraz wnikliwego przedstawienia ich osobowości. Chwilami...

O autorce słyszałem wiele ciepłych słów.Tak więc musiałem przeczytać.
Czy jestem zadowolony ? Otóż tak, ale nie do końca.
Autorka zabiera nas w sentymentalną podróż,bo Podlasiu.Paryżu,Polsce pod zaborami i czasach obecnych.
Poznajemy tu i miłosne rozterki,śmierć pewnej osoby.Która musiała porzucić swoje miłosne przeznaczenie.
Książka to taki misz-masz miłości, troszkę...

Może nie porywa, ale historia bohaterów nakreślona na tle historii - od zaborów bo czasy współczesne - wciąga. Dla fanów sag rodzinnych rozpisanych na karty historii.

Piękna opowieść o losach rodziny Korolowów - Zenobii, pochodzącej z majątku Harce pod Białymstokiem i Lwa Korolowa oraz ich dzieci, wnuków. Wszystko dzieje się na przestrzeni wieku, tj. od wybuchu I wojny światowej aż po współczesność, w Polsce, Rosji i we Francji, a jest historią przeżyć i pogmatwanych losów pięciu pokoleń, na które niebagatelny wpływ miały wydarzenia...

Bardzo dobrze się czyta. Wciągająca lektura gdy szuka się czegoś lekkiego.

Wbrew większości opinii według mnie książka nie jest dobra. Fabuła i ogólnie pomysł na książkę fajny, ale napisana zbyt chaotycznie. Czytając, co jakiś czas miałam wrażenie, jakbym przeoczyła kilka stron. Niestety mi się nie podobało

Anka

• 2012
  • Audiobook
  • 2013
  • 2011
  • Posiadam :)
  • II wojna światowa

Dodaj cytat z książki Magia przeznaczenia