Wrześniowe dziewczynki

978-83-7799-080-3
Ewa Morycińska-Dzius
okres międzywojenny dziewczynki wojna

2041

Maureen Lee jest moim zdaniem królową sag rodzinnych.
We "Wrześniowych dziewczynkach" niezwykle barwnie opowiada nam historię dwóch rodzin. Jak to zwykle w takich historiach bywa są chwile szczęścia i chwile rozpaczy. Są łzy radości i łzy rozpaczy. Jest miłość, jest nienawiść. Jest wielkie dobro i wielkie zło.
Tło historyczne książki to głównie Anglia w czasie II wojny...

Świetna książka

Jeden wrześniowy wieczór,w którym dwie kobiety w jednym domu rodzą dwie dziewczynki.Wydarzenie powinno być wielkim szczęściem dla każdej z nich,a nie jest.Jednak ten wrześniowy dzień i te urodziny na zawsze połączyły losy obu kobiet i ich rodzin na zawsze.Wspaniała powieść.

Nie jest tajemnicą, że uwielbiam wszelkiego rodzaju sagi rodzinne osadzone na tle Wielkiej Historii i pokazujące splątane losy wielu osób.

Lata 20-te XX wieku. Z powodu przypadkowego zrządzenia losu młoda irlandzka rodzina przybywa do Liverpoolu. Tam nic nie jest takie jak się zapowiadało, wita ich bieda, chłód i strach, do tego dochodzi jeszcze termin porodu. Zupełnie...

Nie ważne w jakiej rodzinie się urodziłeś w obliczu wojny wszyscy są równi.
Poruszająca historia dwóch różnych kobiet.

Wspaniała , wciągająca historia...

Polecam.

Książka raczej przeciętna, mogłaby być fajna ale nie wyszło. Jeśli już coś zaczęło się dziać jakiś moment niepewności, to był to naprawę moment tak około 2 sekundowy. 500 stron tak naprawdę nie wiem o czym...za tydzień nie będę pamiętała dokładnie nic z tej książki.

"Wrześniowe dziewczynki", przeczytałam z wielką przyjemnością. Bardzo wciągająca opowieść.
Akcja nie jest przewidywalna i kilka razy zaskakuje czytelnika.
Polecam wszystkim, którzy lubią powieści obyczajowe z historią w tle.
(ja uwielbiam:)) !

Początek ciekawy, środek jeszcze daje radę, ale potem to już zajeżdża harlekinem.

• 2012
  • 2013