Magnolia

Okładka książki Magnolia
Grażyna Jeromin-Gałuszka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Magnolia [Prószyński i S-ka] (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Magnolia [Prószyński i S-ka] (tom 1)
Prószyński i S-ka
2013-05-14
2013-05-14
Literatura polska

więcej Więcej

1992

Na półkach: , , , , ,

W ostatecznym rozrachunku uznaję tę książkę za smutną i melancholijną. Bo do czegoż nasze życie się sprowadza, jak nie do rachunku sumienia, spisu zysków i strat na pewnym etapie naszego życia. Patrzymy wstecz i nie ważne ile mamy lat, życie okazuje się przemijać, przeciekać przez palce i nie mamy na to żadnego wpływu. Możemy jedynie wysnuwać wnioski, analizować i...

Poddałam się.

Pierwszy tom cylku przeczytalam bez zadnej ekscytacji. zwykla opowiesc nie wyróżniajaca sie niczym specjalnym. nawet jakos scpecjalnie nie polubilam bohaterow opowiesci.

Niby czytadło ale niegłupie i wciąga.
Trochę ckliwe, trochę przesłodzone, sporo nieprawdopodobnych historii. Ale pisane z przymrużeniem oka więc tłumaczę sobie, że to „ku pokrzepieniu serc”.
Brakowało mi opisu wyglądu bohaterów. Poza Doris nie potrafię wyobrazić sobie nikogo innego!:)

jako mężczyzna mam inny poziom wibracji w odniesieniu do emocjonalnych drgań głównego bohatera, on sam niewiele o sobie mówi, w klimacie tęsknot za utraconym czasem, fabuła jest tu na drugim planie chociaż kobiety z "Magnolii" też są wyraźne i jak by tu powiedzieć - fajne, słuchałem tej opowieści , wstyd się przyznać - już dwa razy ! może to zasługa lektora ?

Dawno nie czytałam tak fantastycznie "prowadzonej" fabuły! do samego końca czytelnik nie domyśla się nawet zakończenia! No i ten jedyny w swoim rodzaju, klimat pensjonatu "Magnolia"i postacie tak wyraziste jak ekscentryczne. No i, urokliwe Bieszczady w tle. Super. Od razu sięgam po drugi tom.!

Zaczęłam czytać serię od drugiego tomu i szybko kupiłam pierwszy i trzeci. Nie jest to zwykłe babskie czytadło. Ma w sobie to coś, co pozostawia jakieś niezwykłe wrażenie. Czyta się z ogromną przyjemnością i długo pamięta.

To pierwsza z serii Magnolia, o czym nie wiedziałam kiedy ją zaczęłam czytać, napiszę więc tylko tyle-jakaż była moja euforia kiedy dowiedziałam się,że jest kolejna!!!

Dosyć długo czekałam, aby wypożyczyć tę książkę, bo słyszałam na jej temat dobre opinie. Niestety zawiodłam się i trochę nawet męczyłam podczas czytania. To zbiór różnych życiowych wypadków / przypadków, które każdy z bohaterów dawkuje i nie odkrywa od razu wszystkich kart. Ich losy zaczynają się przeplatać i mimo wzajemnych docinek, wszyscy zaczynają być ze sobą...

Na półkach: , , , , ,

Pierwsza część powieści pisarki przejmująca,piękna,mądra i świetna książka czytałam powieść z przyjemnością urzekła mnie,zachwyciła i wciągnęła po prostu świetna.

• 2014
  • 2013