Aleja Magnolii

Okładka książki Aleja Magnolii Denise Hunter
Okładka książki Aleja Magnolii
Denise Hunter Wydawnictwo: Dreams Cykl: Copper Creek (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Copper Creek (tom 3)
On Magnolia Lane
Dreams
2019-09-17
2019-09-17
Joanna Olejarczyk
denise hunter beletrystyka chrześcijańska powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie romans chrześcijański powieść religijna romans

Na półkach: , , , , , , ,

Chyba jednak za bardzo "uduchowiona" dla mnie. Lubię lekkość historii pióra autorki, jednak ten i poprzedni tom były (jak dla mnie) zbyt nijakie.

Czy też lubicie przeczytać czasami książki cudownie słodkie, rozkoszne i wręcz ociekające delikatnością? Oj bo ja tak 😍
W tym tygodniu cudownych chwil doświadczyłam wraz z powieściami Denise Hunter.

"Aleja Magnolii" jest właśnie jedną z nich 🥰 To trzeci tom wspaniałej serii Copper Creek opowiadającej o prowadzącej kwiaciarnię Daisy i pastorze Jacku. Daisy uwielbia życie w małym miasteczku, kwiaty i pomoc innym. Brakuje jej tylko kogoś z kim mogłaby dzielić swoją codzienność. Jack jest powiernikiem jej problemów i dobrym przyjacielem, jednak już od ponad dwóch lat czuje do niej coś więcej. Za sprawą przyjaciół, którzy zakładają mu profil w aplikacji randkowej, rozpoczyna korespondowanie z Daisy nie do końca się ujawniając.

Ta książka jest tak piękna, tak delikatna i lekka! To doprawdy przepiękna historia przedstawiająca z pozoru spokojne życie mieszkańców Copper Creek, którzy mierzą się ze swoimi trudnościami, próbując odnaleźć dla siebie najlepsze miejsce na tym świecie. Jestem zauroczona postacią Jacka, lekko nieporadnego, nieśmiałego, a zarazem postawnego mężczyzny. Mogłoby się wydawać, że miłość pomiędzy pastorem, a kwiaciarką będzie nudna jak flaki z olejem, ale kochani, nic bardziej mylnego! "Aleja Magnolii" zdecydowanie zasługuje na uznanie, bowiem w moim czytelniczym sercu już odnalazła swoje miejsce 🥰

W tym tygodniu cudownych chwil doświadczyłam wraz z powieściami Denise Hunter.

Lubię książki Denise Hunter. Proste historie. O miłości i przyjaźni. O tym, co w życiu jest ważne. Była pierwsza część o Zoe, potem kolejna o Bradzie i przyszła pora na ostatnią część "Aleja Magnolii" – o Jacku.

Jack jest pastorem, który zakochany jest w Daisy, jednak nie ma śmiałości, by powiedzieć o tym kobiecie. Daisy sama również marzy o miłości. Próbuje znaleźć partnera w aplikacjach randkowych, w których nie ma jednak szczęścia, aż do czasu… Obydwoje zagłębiają się w swoje relacje internetowe. Sprawia im to radość, jednak wiele też się komplikuje.

Relacja budowana powoli, to co lubię. Pozytywne emocje, wytwarzane przez bohaterów. Autorka tworzy postacie, które się lubi od samego początku. Książka prosta i przewidywalna, ale jednak ma w sobie coś, co przyciąga. Przyjemnie się czyta tą historię. Poruszane są również trudne tematy, które dotyczą Daisy i Jacka, ale również ich bliskich przyjaciół. Nie wszystko jest tak słodkie i kolorowe jakby mogłoby się wydawać. Aczkolwiek całość spaja się w fajną, ciepłą książkę.

Tak jak poprzednie części ta również skradła moje serce, przez dobrze dopracowaną fabułę historia wydaje się bardzo życiowa i wiarygodna. Książka ma w sobie wiele pozytywnych emocji, bije z niej ciepło a bohaterowie wzbudzają sympatię od samego początku. Powieść bardzo przyjemna, można się zarówno wzruszyć jak i czasami uśmiechnąć podczas czytania. Nasi bohaterowie idealnie do siebie pasują, obydwoje pragną wielkiej miłości, co prawda Jack już od dawna podkochuje się w Daisy, lecz ona skromna dziewczyna nie widzi siebie w roli żony pastora. Gdy poznaje przez serwis randkowy wymarzonego chłopaka nie zdaje sobie sprawy, że już go zna. Gdy prawda o małym oszustwie wychodzi na jaw Daisy czuje się bardzo skrzywdzona, jednak mądre słowa, które słyszy od ukochanej babci pomagają jej przebaczyć i zaufać sercu. Autorka stworzyła bohaterów bardzo dokładnie, i dobrze ich do siebie dopasowała. Jack, który okazał się niezwykle ciepłym, czułym, opiekuńczym mężczyzną, ale jednocześnie bardzo niepewnym siebie. Oraz Daisy to kobieta gotowa poświęcić się dosłownie dla każdego – zarówno swoich bliskich, jak i zupełnie obcych ludzi. Emocje jakie się tam kryją są olbrzymie. Dużo śmiechu, rozczarowań , szoku, dobroci. To i wiele więcej znajdziecie w tej cudownej książce. To doskonałe połączenie romansu i humoru sprawia, że jesteśmy od początku do końca zaangażowani w tę historię i kibicujemy bohaterom. Każdy z bohaterów został przedstawiony w bardzo realny sposób z wiarygodnymi i głębokimi emocjami. Warto pochwalić autorkę za to, że postanowiła podjąć temat kompleksów i trudności. Problemy z dysleksją dotykają wiele młodych ludzi, autorka pokazała, że można pokonać swoje lęki w sposób niezwykle ujmujący. Okładka książki bardzo ładna i pasująca do historii. ,,Aleja Magnolii" to przyjemna, ciepła opowieść o uczuciu, które zrodziło się powoli na podwalinach przyjaźni. Książka ukazuje nam również, że szczerość i dobroć to podstawa w każdym związku. Podczas czytania powieści można się bardzo rozmarzyć i wyobrazić sobie siebie w takiej sytuacji. Autorka ma w sobie dar, potrafi wpleść do historii niezwykłą magię, klimat, ciepło, że jak wejdzie się do tego wykreowanego świata, to już nie chce się z niego wychodzić.

Świetna pozycja. główna bohaterka śliczna,dobra i sympatyczna. Jej minusem jest nadmierny idealizm i zawyżone wymagania wobec siebie i świata, kompleksy ukształtowane jeszcze w czasach dzieciństwa, Wzruszający romans ,tajemnice z przeszłości . Konieczność przebaczenia.

Ten cykl trafił w moje ręce w najgorszym dla mnie momencie. Pozwolił mi się wyciszyć, uspokoić i uwierzyć, że wszystko dobrze się skończy. Cieszę się, że zdecydowałam się zapoznać z twórczością autorki akurat wtedy, gdy potrzebowałam balsamu dla serca i duszy.

Mimo że banalne, przewidywalne, to i tak przy nich wyśmienicie się bawiłam. Takich właśnie powieści potrzebowałam. Lekkich, przyjemnych, radosnych, które wzruszą, pokrzepią serce i dadzą nadzieję, że po każdej burzy wzejdzie słońce. Które wywołają szeroki uśmiech na twarzy, uspokoją i sprawią, że na kilka godzin zapomnę o otaczającym świecie. To historie o miłości, sile przyjaźni, opowieści o zaufaniu, religii, wierze, rodzinie. O ludziach, na których zawsze można polegać, którzy wyciągną pomocną dłoń, gdy kolejny raz powinie się noga. Książki, w których pojawiają się trudne decyzje, dylematy, strach, niepewność i obawa przed nieznanym.

Autorka ma w sobie dar, potrafi wpleść do historii niezwykłą magię, klimat, ciepło, że jak wejdzie się do tego wykreowanego świata, to już nie chce się z niego wychodzić. Po skończeniu jednej od razu sięgałam po kolejną ciekawa, jak pokieruje następnymi losami bohaterów. Podoba mi się, że poświęca czas każdej postaci, dzięki czemu czytelnik może poznać każdego z nich, utożsamić się z nimi, przeżywać rozmaite wydarzenia, doświadczać ich emocje. Nie trzeba jednak poznawać opowieści po kolei, każda z nich jest odrębną historią, dochodzą do głosu inne postacie, które wcześniej były na drugim miejscu.

Historie skłaniają do refleksji, do zatrzymania się i zastanowienia, co w życiu jest najważniejsze. Oczarowują niesamowitym klimatem, ciepłem, które rozlewa się po całym ciele, pokrzepiają serce. Pokazują, że los nie zawsze jest łaskawy, ale jeśli ma się w gronie kochającą rodzinę, przyjaciół to ze wszystkim jesteśmy w stanie sobie poradzić. Gorąco polecam w chwilach zwątpienia, złego samopoczucia. Opowieści sprawią, że znowu zaczniecie się uśmiechać.

1970

Ło jeny, co tu się stało. Książki Hunter zazwyczaj umiały trafić w mój gust i pomimo kliszy na kliszy, był w nich jakiś wdzięk, jakaś słodycz i niewinność. Tego nie mogę jednak znaleźć w "Alei Magnolii".

Oto mamy dwójkę bohaterów, którzy w zasadzie aż do samego końca nie są sobie równi, bliscy, znani. Całość budowana jest na oszustwie, i on, i ona zachowują się jak przedszkolaki, wymieniane maile brzmią niezwykle nienaturalnie, zaś sam setup pod fabułę, zdaje się nikogo nie interesować i ginie w morzu innych, równie zbędnych i niedokończonych wątków.

Szkoda, że tak wyszło, bo mam sentyment do powieści Denise Hunter.

Denise Hunter "Aleja Magnolii"

To pierwsza książka tej autorki, z którą się spotkałam, ale po jej przeczytaniu już wiem, że nie ostatnia. Przygotowałam sobie już spis jej książek do kupna, bo historia przez nią napisana urzekła mnie bardzo.
Główna bohaterka Daisy to florystka kochająca kwiaty, swoją pracę i życie jakie prowadzi w małym miasteczku. Do szczęścia brakuje jej jedynie ... drugiej połówki, którą w dzisiejszych czasach nie jest łatwo znaleźć. Kiedy po wielu perypetiach rejestruje się w portalu randkowym w końcu udaje jej się znaleźć właściwego towarzysza do rozmów. Czy okaże się również dobrym partnerem w realu?
Pastor Jack jest nieszczęśliwie zakochany od dwóch lat w cudownej , ciepłej kobiecie. Jednak wrodzona nieśmiałość nie pozwala mu na choćby drobny ruch w jej kierunku. Niewinny fortel przyjaciół pozwala mu na zbliżenie się do ukochanej ... niestety wirtualnie :)
Historia miłości dwojga ludzi , którą zaczęła się w Internecie, nie zawsze musi się kończyć fiaskiem. Ta książka to prawdziwy dowód na to. Mówi również o tym, że szczerość i dobroć to podstawa w każdym związku. Po drodze oczywiście poznajemy rodzinę i przyjaciół Daisy, ludzi którzy dobrze jej życzą i w trudnych chwilach są dla niej podporą. Widzimy również postawę społeczności malomiasteczkowej która w ciężkich chwilach pomaga sobie nawzajem. Taka postawa niesamowicie buduje.

Książka jest napisana w lekkim, romantycznym stylu z dobrymi wartościami . Pozwala na chwilę pozytywnego wytchnienia w dzisiejszym świecie.
Cieszę się że dzięki wydawnictwu @dreams mogłam ją przeczytać i naprawdę z miłą przyjemnością sięgnę po kolejne książki tej autorki.
Dla mnie 10/10

Denise Hunter "Aleja Magnolii"

Bardzo piękna i wiosenna książka , w której widać jak powoli tworzy się uczucie między bohaterami. Bardzo się rozmarzyłem podczas czytania. Wspaniała i przyjemna powieść , którą przeczytałem z wielką radością.
Polecam

Polecam

Jefna z moich ulubionych autorek. Ksiazka po ktora warto siegnac zeby sie zrelaksowac

Dodaj cytat z książki Aleja Magnolii