Cecylio, obudź się!

Okładka książki Cecylio, obudź się! Dorota Wójcik
Okładka książki Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik Wydawnictwo: Lira literatura obyczajowa, romans
Lira
2019-07-24
2019-07-24

Bardzo przyjemna książka. Z humorem, lekka do poczytania w autobusie ;)

Bardzo przyjemna książka. Z humorem, lekka do poczytania w autobusie ;)

Cecylia wiedzie spokojne i ustabilizowane życie, które płynie sobie bezpiecznym torem. Wkrótce jednak bohaterka zamieni dryfującą łódkę na rollercoaster, który nie zwolni tempa nawet na chwilę!
Kiedy problemy Cecylii zaczynają się piętrzyć, jej małżeństwo się sypie i wydaje się, że gorzej już być nie może, kobieta dostaje wiadomość o śmierci wuja Leopolda. To jemu zawdzięcza swoje imię, które oznacza „niewidoma” i które uważa za przekleństwo. Nadszedł czas, by przejrzeć na oczy… Cecylio, obudź się!

Dużo wszystkiego, przytłoczyła mnie udawanym dobrym humorem.

empikgo audiobook

Dużo wszystkiego, przytłoczyła mnie udawanym dobrym humorem.

empikgo audiobook

Bardzo przyjemna lektura na oderwanie się od problemów czy kłopotów. Spora dawka humoru i dobrej zabawy

Główna bohaterka - tytułowa Cecylia ma jakiegoś kosmiecznie gigantycznego pecha, który piętrzy przed nią serię absurdalnych kłód. A to mąż, który okazuje się być niewierny, a to pogrzeb który nie jest do końca taki jak zwykle bywają pogrzeby, no i jeszcze dziwaczny spadek. Miła, przyjemna lektura na letni wieczór kiedy mamy ochotę się chwilę pośmiać. Znjadziemy tutaj wiele absurdalnych sytuacji które może nawet wprawią nas w zażenowanie, ale niejedna nas rozbawi. Zdecydowanie czasem warto pominąć czytanie recenzji przed lekturą, można mieć zbyt wielkie oczekiwania i lektura nie przyniesie zamierzonego efektu, jakmi mambyć przyjemne i zabawne rozbawienie czytelnika w prosty i nieoczywisty sposób. Jeśli na coś takiego macie ochotę to wybierzcie się w podróż z Cecylią bo to przesympatyczna komedia obyczajowa.

Cecylia wiodła spokojne, ustatkowane życie, gdy nagle wszystko zaczyna się walić. Jak się okazuje, mąż ją zdradza i będzie miał dziecko z inną. Kobieta nie ma złudzeń i wyrzuca go na zbity pysk, bo jak mogła inaczej? Zaraz okazuje się również, że zmarł jej wujek Leopold, którego nie znała zbyt dobrze. Jednak musiała przecież pojechać na pogrzeb, bo to rodzina, mimo że nie znała go za dobrze. Oczywiście miała stare auto, przez co po drodze nie obyło się bez przygód, które spowodowały wiele zabawnych sytuacji. Przy okazji na podróż załapał się również kot, który jak myślała, należy do sąsiada, co okazało się nieprawdą, także można powiedzieć, że zyskała towarzysza, bo jak mogła kota wyrzucić? Na miejscu okazuje się, iż kobieta w spadku po wujku otrzymuje osła, który właściwie do niczego się nie przydaje i krowę, która nie daje mleka. Totalnie nie wie co z nimi zrobić. Oprócz rodziny, której dawno nie widziała, poznaje wiele przyjaznych ludzi, którzy chcą pomóc w jej sytuacji. Cecylii cały czas śni się sen, w którym mówią jej "Cecylio, obudź się" Kobieta nie może zrozumieć, o co chodzi.

Nie mogłam tej recenzji zrobić dłuższej, bo jednak zdradziłabym całą historię. Dlatego jest dość krótka, jednak zawiera chyba najważniejsze części. Lektura od pierwszych stron wywołała u mnie śmiech i z każdą stroną była coraz lepsza. Przeczytałam ją w jeden wieczór, bo rozdziały są wręcz króciutkie i te niecałe 300 stron leci po prostu jak burza. Humor autorki nie potrafi nas znudzić, przez co również nie mogłam się oderwać od powieści. Zazwyczaj, gdy widzę na okładce wszelkie slogany, jaka ta książka to komedia i w ogóle oh i ach myślę sobie taaak na pewno.. Niestety już raz okazało się, że to, co napisane na okładce zupełnie jest inne od tego, co znajdujemy w środku książki. Tutaj napis "Rewelacyjna komedia obyczajowa" to strzał w dziesiątkę! Jeszcze ta okładka z kobietą, która wyraźnie patrzy przez różowe okulary, idealnie odwzorowuje główną bohaterkę. Niektóre sceny były jednak nie do końca odpowiednie i właściwie nie przypadły mi do gustu mianowicie grzebanie w trumnie i to jeszcze robienie tego, jak jacyś przestępcy. Jednak wiadomo, że to wszyscy było, po co coś. Podsumowując, mi osobiście bardzo się książka podobała, pełna humoru i dawki emocji, której nie sposób zapomnieć. Mogę gorąco polecić.

Mam wrażenie, że od momentu wydania Cecylio, obudź się, książka mnie prześladowała. Wszędzie ją widziałam i każdy chwalił. No nic tylko brać i czytać. Dlatego też, gdy tylko nadarzyła się okazja, zgłosiłam się do Book Touru i sprawdziłam, co w niej jest takiego wow. Czy było warto się skusić?

Jeśli lubicie czarny humor to ta książka jest jak najbardziej dla Was 🤣🤣.
Tytułowa Cecylia zostaje zdradzona przez męża , a w dodatku dostaje powiadomienie o pogrzebie wujka.
Kobieta żeby ochłonąć i przy okazji przemyśleć sytuację, mimo że nie zamierzała jednak udaje się na pogrzeb.
Przyznam się szczerze że niejednokrotnie śmiałam się w głos , autorka naprawdę świetnie poprowadziła akcję książki.
Pojawia się też wątek paranormalny, chociaż z drugiej strony , nieboszczka nawiedziła Cecylię tylko we śnie .
Więcej nie zdradzę, jeśli macie ochotę sami przeczytajcie i wyróbcie sobie własne zdanie .
Jak na debiut to naprawdę dobra książka.

Jeśli lubicie czarny humor to ta książka jest jak najbardziej dla Was 🤣🤣.

Lekka i przyjemna lektura na poprawę humoru. Polecam 😊

Lekka i przyjemna lektura na poprawę humoru. Polecam 😊

To jest taka książka, która jest trochę dziwna, ale zarazem śmieszna. Szybka do czytania.

• Booktour