Soul of the Sword

Okładka książki Soul of the Sword
Julie Kagawa Wydawnictwo: Inkyard Press Cykl: Shadow of the Fox (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Shadow of the Fox (tom 2)
Inkyard Press
2019-06-18
Data 1. wydania:
2019-06-18
angielski
mitologia japońska kitsune

Na półkach: , , , , ,

Seria nadal trzyma poziom również w tej części, fabuła jest może nawet płynniejsza i ciekawsza niż w poprzedniej części.
W kolejnej części kontynuujemy podróż wraz z całą ekipą, która rozpoczęła się w pierwszym tomie. Zagłębiamy się w niej w intrygę, która w jakiś sposób kieruje losami bohaterów, jednak na wyjaśnienie musimy poczekać do kolejnej części. Dodatkowo dzięki nowemu punktowi widzenia poznajemy lepiej wydarzenia sprzed tysiąca lat oraz historię miecza Kamigoroshi. Pojawia się parę wątków, które pozytywnie mnie zaskoczyły, bo się ich najzwyczajniej w świecie nie spodziewałam, ale to było mega urocze.
Jedyne do czego mogłabym się przyczepić, to ułatwienia fabularne, które w tej części się pojawiają, jednak mimo to cały klimat i oryginalność fabuły wygrywają, a same ułatwienia mimo, że dobrze widoczne, nie są bardzo denerwujące. No i to zakończenie, mimo, że przewidywalne, to nadal no nie (stąd ucięta jedna gwiazdka), do tego cliffhanger i to taki raczej porządny.
Polecam każdemu, kto poszukuje ciekawej przygodówki z wartką akcją i mam nadzieję, że może jednak kiedyś zostanie przetłumaczona, marne szanse, a trochę szkoda.

Dodaj cytat z książki Soul of the Sword