Zaufasz mi

Okładka książki Zaufasz mi
Diana Brzezińska Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Ada Czarnecka i Krystian Wilk (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Ada Czarnecka i Krystian Wilk (tom 2)
Otwarte
2020-01-15
2020-01-15
literatura polska kryminał romans

Tak jak pierwsza część była dla mnie naprawdę dobrym kryminałem z rozpoczynającym się dopiero wątkiem romantycznym, pokazywała jakby autorka dopiero się rozkręcała - tak od tej części nie mogłam się oderwać, i z niecierpliwością przesuwałam kolejne strony.
Trzyma cały czas w napięciu, czytelnik nie może się doczekać rozwiązania... choć przyznam się że w połowie książki już wytypowałam swojego sprawcę 😁.
Uwielbiam takie książki 😍.
Gorąco polecam !!!!

Policja w Szczecinie znów ma pełne ręce roboty. Miastem wstrząsają wiadomości o kolejnych samobójstwach. Życie odbiera sobie młody chłopak wychodzący na prostą, nastolatka, która ma wszystko, ojciec dwójki dzieci... Co pchnęło ich do samobójstwa? I czy na pewno sami odebrali sobie życie?
Cykl Ada Czarnecka i Krystian Wilk, trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Książka bez zbędnych dodatków, ciekawa, nie oczywista, poruszająca bardzo trudny temat - samobójstwo Zakończenie petarda!!!

Zdecydowanie dla mnie ta część jest o wiele ciekawsza od poprzedniej, jednak to co się dzieję później w książce bardzo zaniża jej poziom. Bardzo podobało mi się zachowanie Krystiana i jego pomoc Adzie, to jak ją wspierał było cudowne. Zresztą oni oboje świetnie na siebie działają. Dopiero później dziecinne zachowanie Krystiana i ten bez sensu związek, którym chciał udowodnić swoje rację był całkowitą porażką i nie mogłam zrozumieć jak dorosły facet (policjant) może zachowywać się tak dziecinnie. Największa głupota tej książki. Denerwowały mnie też za długie opisy rozmów o sprawie, którą wszyscy rozwiązywali, bo niewiele z tego miało sens i niewiele wnosiło do książki. Zbyt wiele razy czytałam też powtórzenia myślowe głównych bohaterów, np. Ada mówi na co wpadła Krystianowi, po czym znowu to powtarza w całości wszystkim w pracy. Wątek kryminalny był najsłabszy w tej książce.

W mojej opinii to jest obyczajówka z wątkiem kryminalnym w tle i jako taką oceniam. Same samobójstwa nie wzbudziły moich emocji. Większość książki to rozmowy, rozmowy. Dopiero końcówka zaczęła być interesująca, zakończenie skłania do sięgnięcia po 3 tom.

Autorka za wiele razy powtarza wątki- tak jakby czytelnik czytał przez dłuższy czas tę ksiązkę i nie pamietał co było w ostatnich rozdziałach; irytujące jak czyta się książkę w krótkim czasie. Gdyby wyrzućić te powtórzenia (czyli około pół ksiązki) sama historia wciągająca.

W głównym bohaterze naprawdę idzie się zakochać. Książka przyjemna i ekscytująca. Druga część nie zawodzi. Polecam.

och, co zza zakończenie! Petarda! Dobrze że mam na stanie tom 3. Bardzo dobra książka. Zdecydowanie tom 2 utrzymany na wysokim poziomie, bardzo polecam. Diana trzyma fason!!!

Dla mnie pierwszą część była o wiele lepsza i ciekawsza. Ta historia nie wciągnęła mnie tak mocno.
Może gdyby autorka tak często nie powtarzała w kółko tego samego, gdyby nie opisywała podwójnie lub nawet potrójnie tych samych zdarzeń, powieść nie byłaby taka nużąca a czasami nawet i nudna.
Całe śledztwo dotyczące samobójstw nie jest ani emocjonująco ani ciekawe. Zespół powołany do ich zbadania ma za zadanie tylko rozmowy z rodzinami samobójców a te niczego do sprawy nie wnoszą. W zasadzie dopiero rozmyślania Ady i Krystiana przedstawione na kolejnym zebraniu zespołu ruszają sprawę do przodu.
A kto jest sprawcą namawiania do samobójstw można się bardzo szybko domyśleć...tylko policjanci mają z tym problem.
W zasadzie czytałam tą powieść dla bohaterów, bo byłam ciekawa, jak ułożą się sprawy miedzy Ada i Krystianem.
A te ułożyły się bardzo dziwnie.
Ada po tragicznych wydarzeniach wyjeżdża do rodziny i przez 4 miesiące brak z nią kontaktu.
Krystian szaleje i wreszcie chowa dumę do kieszeni i po nią jedzie. Zamieszkuję razem, ale gdy proponuje jej związek, Ada odmawia, bo boi się, że będzie ją zdradzał.
Krystian zaczyna więc spotykać się z Magdą, chcąc udowodnić Adzie, że potrafi być wierny w związku.
W życiu prywatnym postępują zupełnie jak dzieci natomiast w życiu zawodowym stanowią świetny duet.
Powieść jest dobrze napisana, tylko przeszkadzały mi niepotrzebne dłużyzny w postaci powtórek. Samo zakończenie bardzo dramatyczne i zmusza do sięgnięcia po kolejna część.

Lekki kryminał. W książce znajdziemy dość ciekawą zagadkę kryminalną. Fabuła przedstawia prowadzone śledztwo, które jest dość dynamiczne. To do czego mam wątpliwości to bardzo rozbudowany wątkiem relacji Ady Czarneckiej z Krystianem Wilkiem. Uwazam, że przez tę kwestię książka jest dużo lżejsza w odbiorze. Niestety, kwestia tego "romansu" mnie trochę irytowała. Bowiem bohaterowie to dorośli ludzie, do tego psycholog i policjant, od których oczekuje się jakiej mądrości, inteligencji, a w lekturze znalazłam jakieś infantylne rozmowy. Aczkolwiek taka niewymagajaca lekka lektura.

Chyba do samego końca czekałam na rozwiązanie zagadki kto jest winny. Naprawdę świetna akcja. I bardzo polecam czekać do końca... Ścina z nóg :)