Tajna straż

Okładka książki Tajna straż
Clive CusslerJack Du Brul Wydawnictwo: Amber Cykl: Oregon (tom 3) Seria: Bestsellery do kieszeni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2011-01-01
Maciej Pintara

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Ocena 7,0
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Ocena 6,9
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd Morrison
Ocena 7,3
Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Nożownik Clive Cussler, Justin Scott
Ocena 7,0
Nożownik Clive Cussler, Just...

więcej Więcej

Jak zawsze fajna książka przygodowa. Przyjemnie czyta się o przygodach statku Oregon i jego załogi. Intryga jak z Bonda albo Mission Impossible i takie samo rozwiązanie problemu. Tematyka morska zdecydowanie na plus.

Naiwna, banalna, nie wymagająca myślenia.
Czasem trzeba odpocząć 😎

Kontynuacja serii Oregon. Świetna jak cała seria

Gdy już podjęłam decyzję, że jednak nie przepadam za książkami szpiegowskimi, zaczęło się coś dziać. I działo się dużo. Aż za dużo. Taka "mission impossible", jak dla mnie, zbyt wiele rzeczy przytrafiło się tej jednej drużynie. Choć nie ukrywam, że w książce został poruszony ważny temat.

Trzeci tom przygód załogi Oregona trzyma poziom. Książkę, mimo pewnej brutalności jednak ciężkiego tematu, czyta się bardzo dobrze. Daje też ona szansę na chwilę refleksji nad losem ludzi, którzy walcząc o lepsze życie trafiają do piekła na ziemi.
Polecam!

„Tajna straż” to pierwsza książka z serii Oregon, która mi się podobała. Zmiana współautora wyszła tym razem na korzyść. Nie ma tu głupich porównań, zdań wyrwanych z kontekstu, które zdradzały przyszłe wydarzenia. Za to jest dużo akcji, a intryga przeplata się z działaniem. Do tego podoba mi się styl, w jakim jest napisana „Tajna straż”, czuje się tu jakąś konkretną treść,...

Książka ma wiele wątków, handel bronią pomiędzy Koreą a Syrią. Piraci, którzy grasują na morzu Japońskim i południowochińskim, znikają ludzie.
Załoga kapitana Cabrillo zostaje powierzona misja w celu rozwiązania zagadki
komu zależy na konflikcie. Książka to nie moje klimaty. Słaba

Dobra. Wciągająca akcja jak w każdej książce tego autora.

polecam

Mimo, że czytam inną książkę (od jakiegoś czasu...) ta mi wpadła w ręce przypadkiem - na długi weekend :) Czytałam jednym tchem - od deski do deski w dwa dni. Pełna zwrotów akcji, przygód, wątki świetnie ze sobą splecione, cały czas myśli człowiek co dalej, co dalej... Świetna przygodowo kryminalna opowieść. Polecam.

• Clive Cussler
  • Cussler
  • Przygodowe
  • Sensacja
  • Oregon
  • 2012

Dodaj cytat z książki Tajna straż