Wirus Judasza

Okładka książki Wirus Judasza
James Rollins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Sigma (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sigma (tom 4)
The Judas Strain
Albatros
2017-03-22
2009-01-01
Paweł Wieczorek

więcej Więcej

bardzo słabo napisana, jak już ktoś wspomniał, bohaterowie płytcy, akcja jest tak opisana, że strasznie wynudza moim zdaniem, plusy chyba tylko za ciekawy nawet pomysł na książkę ale niestety samo wykonanie nie ratuje, nie polecam, myślę że można znaleźć dużo więcej książek przygodowych które będą o niebo lepiej napisane.

Jaka ta historia była dobra. Początek, jak w każdej książce tego autora, nieco słaby, chociaż bez przerwy coś się działo i nie było żadnych przegadanych momentów. Ale potem akcja tak ruszyła, że nie mogłam się oderwać.

Głównie akcja skupiona jest na poszukiwaniu lekarstwa na tytułowy wirus Judasza, ale jest to głębsza historia, bo oprócz tego bohaterowie szukają...

Troszkę słabsza od wcześniejszych części, ale cały czas jest to świetna proza. Rollins ma niezłą mózgownicę i fajnie łączy fikcję z faktami i nierozwiązanymi zagadkami z przeszłości i starożytnych cywilizacji. Następne powieści oczywiście już w kolejce do przeczytania.

Polecam fanom książek łączących kryminał, przygodę oraz pewne aspekty naukowe.
Od Czarnego Zakonu Rollins zaczął na końcu książek opisywać, co w nich jest prawdą a co fałszem.
W Wirusie Judasza, również został powtórzony ten zabieg. Można się mile zaskoczyć. Polecam:)

Było mi ciężko się oderwać.

Akcja (fikcyjna) nie pozwala odpocząć i jak zwykle jest wpleciona ciekawie w pewne fakty tworząc w całości zwarty materiał który świetnie się czyta.

Kolejna ciekawa pozycja Rollinsa :)

Rollins trzyma poziom. Te książki nigdy się nie znudzą! W "Wirusie Judasza" dzieje się jedna rzecz, której brak zarzucali autorowi czytelnicy poprzednich tomów. Chociaż na końcu okazuje się, że nie za koniecznie... Sam nie wiem, dlatego natychmiast siadam do kolejnego tomu.

Treść ciekawa i rozbudowana. Całość jest idealnie skomponowana. Książka wciąga od pierwszej strony. Przygody przedstawione są niesamowicie podtrzymujące w napięciu co tylko podkreśla geniusz Jamesa Rollinsa. Nigdy ten autor nie zawiódł mnie.

To już czwarty tom cyklu Sigma Force. I patrząc na to, jak mi się go czytało nie ostatni. Sposób prowadzenia akcji przez autora oraz główni bohaterowie trzymają mnie przy sobie i raczej nie puszczą za szybko :)
Tym razem mamy wybuch epidemii nieznanego wirusa u wybrzeży Indonezji, który z przyjezdnych, neutralnych, dobrze wychowanych bakterii, jakie sobie grzecznie siedzą w...

• Przygodowe
  • James Rollins