rozwińzwiń

II Wojna Domowa

Okładka książki II Wojna Domowa Brian Michael Bendis, David Marquez
Okładka książki II Wojna Domowa
Brian Michael BendisDavid Marquez Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Marvel Now! 2.0 komiksy
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
komiksy
Seria:
Marvel Now! 2.0
Tytuł oryginału:
Civil War II
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2019-07-17
Data 1. wyd. pol.:
2019-07-17
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328142091
Tłumacz:
Marek Starosta
Tagi:
Marvel event superbohaterowie
Średnia ocen

6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Liga Sprawiedliwości: Ligi chaosu Brian Michael Bendis, Scott Hanna, Szymon Kudrański, Emanuela Lupacchino
Ocena 5,0
Liga Sprawiedl... Brian Michael Bendi...
Okładka książki Liga Sprawiedliwości: Porządek Zjednoczonych Brian Michael Bendis, Eric Gapstur, Scott Godlewski, Phil Hester, Steve Pugh
Ocena 6,0
Liga Sprawiedl... Brian Michael Bendi...
Okładka książki Moon Knight Brian Michael Bendis, Alex Maleev
Ocena 6,8
Moon Knight Brian Michael Bendi...
Okładka książki Tajna inwazja Brian Michael Bendis, Leinil Francis Yu
Ocena 6,8
Tajna inwazja Brian Michael Bendi...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Deadpool: Koniec błędu Ben Acker, Danilo Beyruth, Ben Blacker, Cullen Bunn, Amy Chu, Tyler Crook, Gerry Duggan, Mike Hawthorne, Scott Koblish, Emilio Laiso, Mike Norton, Phil Noto, Terry Pallot, Brian Posehn, Tim Seeley
Ocena 6,4
Deadpool: Koni... Ben Acker, Danilo B...
Okładka książki Niezwyciężony Iron Man Brian Michael Bendis, Mike Deodato Jr., David Marquez
Ocena 6,8
Niezwyciężony ... Brian Michael Bendi...
Okładka książki Ms Marvel: II Wojna Domowa Adrian Alphona, Mirka Andolfo, Ian Herring, Takeshi Miyazawa, G. Willow Wilson
Ocena 7,0
Ms Marvel: II ... Adrian Alphona, Mir...
Okładka książki All-New Wolverine: Cztery Siostry David Lopez, David Navarrot, Tom Taylor
Ocena 6,9
All-New Wolver... David Lopez, David ...
Okładka książki Potężna Thor: Władcy Midgardu Jason Aaron, Russell Dauterman, Rafael Garrés Cervantes, Frazer Irving
Ocena 7,3
Potężna Thor: ... Jason Aaron, Russel...
Okładka książki Mockingbird Chelsea Cain, Joëlle Jones, Ibrahim Moustafa, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,8
Mockingbird Chelsea Cain, Joëll...
Okładka książki Spider-Man. Todd McFarlane Rob Liefeld, Todd McFarlane, Fabian Nicieza
Ocena 7,2
Spider-Man. To... Rob Liefeld, Todd M...

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
36 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
131
111

Na półkach: ,

Zacznę standardowo od narzekania na typowy problem komiksów iwentów, czyli masę postaci będących tylko cameo. Pisałem już o tym, przy jednej opinii, więc, teraz tylko po wiem, że oczywiście ten problem występuję i w omawianej pozycji.

Jak możemy się domyślić po tytule, głównym wątkiem albumu jest konflikt w społeczności superbohaterów. Spór dotyczy tego, czy należy aresztować ludzi za zbrodnie, które dopiero popełnią. Powiem szczerze chodzi zagadnienie wydaje się ciekawe, to zdecydowanie poparłem stanowisko Iron Man'a, nie tylko dlatego, że lubiłem tę postać, wspomniany bohater po prostu przekonał mnie do swojego stanowiska przedstawionymi argumentami. Jednak, jak się okazało pod koniec historii, kwestia przewiadywania przyszłości nie jest taka jednoznaczna. Trochę szkoda, że nie ogarniam, kiedy dzieje się akcja przedstawiona w albumie „Staruszek Logan. Strefy wojny.”, Bo jeśli wydarzenia przedstawione wspomnianym albumie dzieją się po zdarzeniach ukazanych w tomie „II wojna domowa” to Tony Stark trochę się mylił…

W omawianej historii mamy parę bardzo emocjonalnych momentów, które na mnie zadziałały. Nie płakałem podczas czytania, to fakt, ale rozumiałem rozgoryczenie i cierpienie pozostałych bohaterów, co bez wątpienia jest bardzo mocną stroną albumu. Wizualnie komiks mi się bardzo podoba, zresztą jak większość tych publikowanych w ramach serii Marvel NOW i Marvel NOW2,0, większy mam problem z komiksami z lat 80.

Album II wojna domowa oceniłem tak wysoko, ponieważ główne postacie w omawianej historii były jak dla mnie naprawdę ciekawie przedstawione, sam konflikt również wydał się interesujący, a jego skutki znaczące… przynajmniej na ten moment. Później może się okażę się, że wszystko nie ma znaczenia, ale na obecny mój stan wiedzy wydaje się, że zaszłe wydarzenia będą istotne dla losów superbohaterów. Jeśli ktoś jest fanem Iron Man'a, czy Kapitan Marvel to na pewno po ten komiks sięgnie. Pozostałym czytelnikom myślę, że też mogę go polecić, bo myślę, że może nie będą tak zachwyceni jak ja, ale na pewno się nie rozczarują.

Zacznę standardowo od narzekania na typowy problem komiksów iwentów, czyli masę postaci będących tylko cameo. Pisałem już o tym, przy jednej opinii, więc, teraz tylko po wiem, że oczywiście ten problem występuję i w omawianej pozycji.

Jak możemy się domyślić po tytule, głównym wątkiem albumu jest konflikt w społeczności superbohaterów. Spór dotyczy tego, czy należy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
52
52

Na półkach:

O ile Tony Stark jeszcze trzyma się jakoś kupy, tak Carol Danvers jest kompletnie odklejoną postacią bez motywacji i z brakami w logicznym myśleniu. Boli to o tyle, że komiksowo jest to bardzo ciekawa i ludzka bohaterka, która swoimi przemyśleniami potrafi nieraz zaskoczyć. Pojawienie się wszystkich innych bohaterów też nie ma żadnego sensu, a jedyne wytłumaczenie to: "bo tak". Nie potrzebne zamieszanie + eventoza na siłę = Bendis. Szkoda.

O ile Tony Stark jeszcze trzyma się jakoś kupy, tak Carol Danvers jest kompletnie odklejoną postacią bez motywacji i z brakami w logicznym myśleniu. Boli to o tyle, że komiksowo jest to bardzo ciekawa i ludzka bohaterka, która swoimi przemyśleniami potrafi nieraz zaskoczyć. Pojawienie się wszystkich innych bohaterów też nie ma żadnego sensu, a jedyne wytłumaczenie to:...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1479
1318

Na półkach:

Bomba. Słyszałem , że ten komiks jest słabszy od poprzedniej Wojny Domowej , ale przyznam szczerze , że bardziej mnie wciągnął niż poprzednik. Na plus to , że jest bardziej dramatyczny. Obserwujemy tu konflikt Iron - Mana i Kapitan Marvel , a chodzi o członka Inhuman , który widzi przyszłość. Carol chcę to wykorzystać , a Tony się temu sprzeciwia. I właśnie podczas wykorzystania jednej z wizji ginie War Machine podczas walki z Thanosem , a She - Hulk zostaję ranna. Potem jest kolejna wizja , który mówi , że Hulk zabije wszystkich i wszyscy idą z Nim pogadać , ale gdy ten zaczyna się wściekać zostaję zabity przez Hawkeye , który twierdził , że Hulk go o to prosił. A sąd go uniewinnia. Po tych wydarzeniach konflikt narasta coraz bardziej i dochodzi do kilku bitw między superbohaterami. A jest ich wielu. Avengers , Strażnicy Galaktyki i Inhuman. Nadchodzi również nowa wizja , że Miles Morales(Spider Man) zabiję Kapitana Amerykę i Carol chcę go aresztować , ale inni pozwalają mu odejść. Na koniec dochodzi do walki między Carol a Starkiem i nadchodzi wizja , że jeśli nie przestaną świat zostanie zniszczony. I ostatecznie bitwa się kończy , ale Iron Man zostaję rany i jest podtrzymywany przy życiu przez jakieś urządzenie. A po wojnie niektórzy bohaterowie się załamali(Spider Man) , a She Hulk odbiło po śmierci Hulka. A Carol dostaję wsparcie finansowe od rządu. Powiem szczerze , że byłem po stronie Starka. I szkoda mi go było na koniec. Carol jakoś nie polubiłem.

Bomba. Słyszałem , że ten komiks jest słabszy od poprzedniej Wojny Domowej , ale przyznam szczerze , że bardziej mnie wciągnął niż poprzednik. Na plus to , że jest bardziej dramatyczny. Obserwujemy tu konflikt Iron - Mana i Kapitan Marvel , a chodzi o członka Inhuman , który widzi przyszłość. Carol chcę to wykorzystać , a Tony się temu sprzeciwia. I właśnie podczas...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1953
1384

Na półkach: ,

Historia „Wojna domowa” z lat 2006-2007 pomimo mieszanych opinii była naprawdę wielkim wydarzeniem w uniwersum Marvela. Motyw rejestracji superbohaterów podzielił dawnych sojuszników, którzy musieli walczyć przeciwko sobie. Każda ze stron miała sensowne argumenty na poparcie swojego stanowiska. Nawet w Internecie toczyły się debaty na temat proponowanego na łamach tej opowieści rozwiązania. W 2016 r. przy okazji premiery filmu „Kapitan Ameryka – Walka bohaterów” (w oryginale „Civil War” czyli „wojna domowa”) przypomniano sobie o tej historii i chcąc ugrać na popularności filmu wymyślono wydarzenie „II Wojna domowa”. Jednakże o co tym razem mogą pokłócić się superbohaterowie?

W wyniku działania mgieł Terrigenu pewien student zyskuje moc widzenia przyszłości. Szybko okazuje się, że ta zdolność przydaje się przy zapobieganiu różnym katastrofom. Kapitan Marvel postanawia pójść o krok dalej i więzić osoby, które według wizji chłopaka mogą przyczynić się do katastrofy. Jednakże nie wszyscy bohaterowie się na to zgadzają i herosi pod przewodnictwem Iron Mana postanawiają przeciwstawić się takim pomysłom.

Pomysł wyjściowy kojarzy mi się z opowiadaniem „Raport mniejszości” Philipa K. Dicka i jego ekranizacją. Tam również służby ścigania aresztowały ludzi na podstawie wizji telepatów. Jednakże w uniwersum Marvela wielokrotnie pokazano, że przyszłość nie jest czymś trwałym i bardzo łatwo można na nią wpłynąć. Poza tym były już inne postacie władające podobnymi mocami, których przepowiedni jednak nie traktowano na poważnie. Ciężko też zrozumieć aż tak drastyczne decyzje bohaterów, kiedy często dawali drugą szansę w przypadku większych zbrodniarzy niż ci pokazani w tej miniserii.

Jednakże uznajmy, że po „Tajnych wojnach” wykasowano część wydarzeń i jest to nowe zdarzenie dla bohaterów. Czy ich reakcje dalej są uzasadnione? Kapitan Marvel zachowuje się tu jak faszystka, która nie uznaje żadnych innych racji poza swoimi. Ciężko przez to przyjąć jej punkt widzenia. Również strona przeciwna zbyt szybko sięga po przemoc, chociaż plus, że ukazano parę prób spokojnego omówienia tej sytuacji. Brakuje tu też uzasadnienia czemu dani bohaterowie opowiedzieli się po określonej stronie. W pierwszej „Wojnie domowej” było pokazane, że postaciami często targały rozterki co do samej sytuacji i często z bardzo określonych powodów decydowali na wsparcie jednej ze stron. Z kolei w omawianej miniserii można odnieść wrażenie, że o opowiedzeniu się po danej stronie decydują znajomości z przywódcą określonej grupy. Nie czytałem wszystkich komiksów nawiązujących do tej miniserii i być może tam zostało to lepiej przedstawione, ale tutaj wiele postaci robi wrażenie wyłącznie pionków.

Z kolei fabularnie odniosłem wrażenie, że dostałem niepełny produkt. Wiele dramatycznych i ważnych zdarzeń zostaje jedynie wspomnianych, a miniseria pokazuje jedynie ich skutki. Dużo wątków też zostaje tu urwanych i wyraźnie jest sugerowane, że zostaną one pociągnięte w seriach regularnych poświęconych poszczególnym bohaterom. Niestety jest to ciężka przypadłość wielu miniserii przedstawiających wydarzenie obejmujące całe uniwersum.

Podobał mi się jednak wątek Ulyssesa czyli chłopaka, który widzi prorocze wizje. Pokazany jest jego rozwój i jak staje się powoli czymś więcej niż inni superbohaterowie. Sam też nie jest wyłącznie marionetką i stara się wpłynąć na całą sytuację. Plus za nawiązanie do pewnej popularnej historii z alternatywnej rzeczywistości w jego wątku. Mam trochę mieszane uczucia co do tego jak kończy się jego wątek, ale prawdopodobnie było to najbardziej logiczne wyjście. Ciekawym zabiegiem, chociaż trochę wepchniętym na siłę, była jego wizja różnych wersji zdarzeń, których część okazała się zapowiedzą przyszłych wielkich wydarzeń uniwersum Marvela.

Za warstwę graficzną odpowiada tu David Marquez. Postacie w jego wykonaniu wyglądają bardzo dokładnie pod względem anatomicznym i dobrze sobie radzi w ukazywaniu epickich scen akcji. Uważam jednak, że poszczególni bohaterowie mają dosyć ubogą mimikę i czasami ich anatomia jest aż zbyt wyidealizowana. Plus za drobny udział Andrea Sorrentino, który rysuje pewną bardzo charakterystyczną scenę. Również paru innych artystów uczestniczyło w ukazaniu różnych wizji przyszłości np. Adam Kubert, Alan Davies czy Mark Bagley.

Podsumowując, miniseria ta wydaje się główne skokiem na kasę w związku z filmem pod podobnym tytułem. Sam problem wydaje się na pierwszy rzut oka ciekawy, ale reakcje bohaterów są niewiarygodne i ciężko sympatyzować z kimkolwiek czy brać cały konflikt na poważnie. Całość broni się dobrze wykonaną warstwą graficzną. Ogólnie taki średniak.

Historia „Wojna domowa” z lat 2006-2007 pomimo mieszanych opinii była naprawdę wielkim wydarzeniem w uniwersum Marvela. Motyw rejestracji superbohaterów podzielił dawnych sojuszników, którzy musieli walczyć przeciwko sobie. Każda ze stron miała sensowne argumenty na poparcie swojego stanowiska. Nawet w Internecie toczyły się debaty na temat proponowanego na łamach tej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7938
6793

Na półkach: , ,

RUNDA DRUGA

W czasach Marvel Now zaczęto wracać do dwóch najważniejszych opowieści, jakie dla wydawnictwa stworzył Mark Millar. Dwóch największych kasowych hitów w dziejach Marvela i zarazem dwóch przełomowych historii, które na zawsze odmieniły oblicz całego uniwersum. Pierwszym z nich był oczywiście „Wolverine: Staruszek Logan”, drugim „Wojna domowa”, która trafiła także na ekrany kin w formie filmu „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Event „Tajne wojny” pozwolił na chwilę wrócić do tych opowieści, ale wydawca nie zamierzał zmarnować potencjału i tak oto w Marvel Now 2.0 najpierw wystartowała regularna kontynuacja przygód starego Logana, a teraz w ręce czytelników trafia także event „II wojna domowa”.

Jak niewiele trzeba by podzielić superbohaterów, świat dowiedział się już nieraz. Wojna domowa o to, czy herosów powinno się rejestrować i sankcjonować ich działalność, czy też nie, wywołała wielkie zmiany w całym świecie. Całkiem niedawno obrońcy Ziemi zostali też poróżnieni przez sposoby radzenia sobie z zagrożeniem, jakim były inkursje, wyniszczające kolejne wszechświaty. Teraz nadchodzi dla nich kolejny sprawdzian, kiedy na scenę wkracza Ulysses – Inhuman przewidujący przyszłość. Kapitan Marvel postanawia wykorzystać jego dar by zapobiec zbrodniom, które jeszcze się nie wydarzyły, ale Tony Stark sprzeciwia się takiemu podejściu do sprawy. Bo czy można aresztować kogoś za coś, czego jeszcze nie zrobił? Superbohaterowie zaczynają opowiadać się po jednej ze stron, a wydarzenia zaczynają nabierać tempa. Kiedy jednak dochodzi do tragedii, a konflikt przekracza granicę, zza której nie ma już powrotu, zaczyna się kolejna wojna domowa bohaterów. Jak ich społeczność przetrwa to wydarzenie? I jaką cenę przyjdzie im za to wszystko zapłacić?

Całość mojej recenzji: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/07/ii-wojna-domowa-brian-michael-bendis.html

RUNDA DRUGA

W czasach Marvel Now zaczęto wracać do dwóch najważniejszych opowieści, jakie dla wydawnictwa stworzył Mark Millar. Dwóch największych kasowych hitów w dziejach Marvela i zarazem dwóch przełomowych historii, które na zawsze odmieniły oblicz całego uniwersum. Pierwszym z nich był oczywiście „Wolverine: Staruszek Logan”, drugim „Wojna domowa”, która trafiła także...

więcej Pokaż mimo to

avatar
479
127

Na półkach:

Recenzja wideo:
https://youtu.be/1jLle2nEcN8

Recenzja wideo:
https://youtu.be/1jLle2nEcN8

Pokaż mimo tovideo - opinia

Książka na półkach

  • Przeczytane
    43
  • Posiadam
    19
  • Chcę przeczytać
    13
  • Komiksy
    7
  • Komiks
    3
  • Komiksy Marvel
    2
  • Komiksy
    2
  • Marvel
    2
  • Komiksy
    2
  • 2020
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki II Wojna Domowa


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także