Mockingbird

Okładka książki Mockingbird
Chelsea CainJoëlle Jones Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Marvel Now! 2.0 komiksy
komiksy
Marvel Now! 2.0
Mockingbird vol, 1: I Can Explain, Mockingbird; Mockingbird vol. 2: My Feminist Agenda
Egmont Polska
2019-10-02
2019-10-02
9788328142039
Weronika Sztorc
komiks marvel mockingbird niemczyk

Okładka książki Extraordinary X-Men Tom 3: Upadek królestw Victor Ibáñez, Jeff Lemire
Ocena 6,4
Extraordinary ... Victor Ibáñez, Jeff...
Okładka książki X-Men. Jim Lee Chris Claremont, Jim Lee, Ann Nocenti
Ocena 7,1
X-Men. Jim Lee Chris Claremont, Ji...
Okładka książki Hawkeye: Troje Jeff Lemire, Ramón Pérez
Ocena 6,3
Hawkeye: Troje Jeff Lemire, Ramón ...

Wybitny komiks autorstwa Chelsea Cain i Kasi Niemczyk o niezłomnej agentce Mockingbird. Ciekawe, zamknięte historie, bardzo zabawne i odświeżające formułę superbohaterską. Zagrożenia bardzo lokalne, ale świetnie wpisujące się w historię głównej bohaterki. Nawet 2 zeszyty New Avengers z 2010 nie kłują tak w oczy, bo faktycznie dotyczą postaci Mockingbird i opowiadają o ważnym momencie w jej życiu. A do tego przepiękne rysunki Kasi Niemczyk! Komiks na wielki plus!

Zabawny, zupełnie inny niż New Avengers. Jest dobra treść i fabuła, a nie tylko rysunki jak największej ilości superbohaterów.

Jeden z moich ulubionych komiksów. Doskonały humor, akcja, nieprzewidywalność, powiew świeżości (wychodzi to tutaj dużo lepiej niż w najnowszych zeszytach z Gwenpool), a do tego bohaterka, z którą można sympatyzować (jak widać da się rysować superbohaterki bez, delikatnie mówiąc, podkreślania ich walorów na co drugiej stronie).

Marvel na kobieco i w polskim wydaniu

Większość serii komiksowych wydawanych przez Egmont to rzeczy oczywiste: popularne tytuły, wielkie hity, dzieła twórców, którzy zawsze przyciągną czytelników czy opowieści o zawsze lubianych bohaterach. Czasem jednak trafiają się mniej oczywiste wybory. Jednym z nich była seria Ms Marvel, która teoretycznie w naszym nieobeznanym z tą bohaterką nie miała większych szans przyjąć się na dłużej, kolejnym świetny Vision – opowieść o drugoligowym herosie, jednocześnie daleka od typowego superhero, czyli od tego, co sprawia, że przeciętny czytelnik sięga po podobne historie. Teraz do tego grona dołącza Mockingbird. Możecie ją kojarzyć z gościnnych występów tu i tam w komiksach Marvela, teraz będziecie mogli przeczytać jej solowe przygody i przekonać się, co ma do zaoferowania. A jej tego całkiem sporo, w szczególności szata graficzna w wykonaniu polskiej autorki, Katarzyny Niemczyk, która ma szansę zagwarantować albumowi sukces komercyjny w naszym kraju.

Mistrzyni sztuk walki. Doktorantka biochemii. Agentka SHIELD. Mockingbird, Bobbi Morse, przez życie i pracę idzie z lekkością i humorem, a kiedy trzeba, umie skopać parę tyłków. Ale teraz coś dziwnego zaczyna się dziać. Nie dość, że budzą się w niej tajemnicze moce, które musi nie tylko zrozumieć, ale i odkryć skąd właściwie się wzięły, to jeszcze los rzuca ją w najróżniejsze miejsca na świecie. Od podwodnego laboratorium terrorystów, przez rejs dla nerdów zmierzający do Trójkąta Bermudzkiego, po ratowanie angielskiej królowej. Oj będzie się działo!

Całość mojej recenzji na portalu Planet Marvel: https://planetamarvel.net/mockingbird-recenzja/

Marvel na kobieco i w polskim wydaniu

Dodaj cytat z książki Mockingbird