Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 44.90 zł

Gwiazdy Oriona

Aleksander Sowa Wydawnictwo: Lira Cykl: Seria astronomiczna (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Lira
kryminał zbrodnia morderstwo seryjny zabójca policja Gwiazdy Oriona Aleksander Sowa seria astronomiczna
Seria astronomiczna (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2019-06-06

Bardzo dobry kryminał. Akcja wartka, mocno skupiona wokół śledztwa, a nie życia prywatnego policjantów, co stanowi zaletę. Dodatkowo świetnie oddany klimat przełomu lat 80 i 90.

Bardzo dobre.
Lubię taki klimat. Bardzo realny bez zbędnych wymyślnych fantazji.
Czytając miałem wrażenie jakbym tam był.
Nie jestem policjantem ale czytając tą książkę czułem ten klimat. Dialogi i gwara ślaska można było się poczuć klimat Katowic.
Przemiana milicji w policję i te lata 90-te.

Polecam.

6 gwiazdek bo moje uszy już nie zniosły tulu wulgaryzmów. Mam nadzieję, że obecnie policja tak nie działa...Ogólnie fabuła ołkej

Gwiazdy Oriona to pierwsze moje spotkanie z książkami autora, które zapowiadało się ciekawie. Kryminał inspirowany prawdziwymi wydarzeniami zawsze czyta się interesująco. Dlatego po niego sięgnąłem spodziewając się zaskoczenia, zwrotów akcji i wciągającej historii od samego początku.
Pod koniec Prlu nieznany sprawca morduje kobiety w makabryczny sposób. Po przemianach...

"Gwiazdy Oriona" to pierwsza książka z "Cyklu astronomicznego". Poznajemy w niej młodego Emila Stompora, szeregowego z warszawskiej policji, który dzięki swoim umiejętnościom analitycznym zostaje przeniesiony na Śląsk, by pomóc w schwytaniu seryjnego mordercy. Nie wszystko jednak jest takie proste, jak mogłoby się to wydawać. Czy sprawa ta już na początku zrujnuje karierę...

Solidnie osadzona w realiach, świetnie przedstawiona historia i dobrze opisane postacie - świetna lektura.

Drugi tom serii z Emilem Stomporem, który czytałam klika miesięcy temu, nie wydał mi się zbyt udaną mieszanką fikcji i dokumentu. Atrakcją „Gwiazd Oriona” jest śląska sceneria, której dodatkowego kolorytu wtrętami śląskiej gwary dodaje lektor audiobooka Krzysztof Plewako-Szczerbiński. Jeśli o mnie chodzi, mogłoby być ich więcej.

Tropienie seryjnego mordercy dość ciekawie...

Ciekawa dobrze napisana i jak dla mnie nieznany Śląsk, o którym wiem teraz więcej. No i czasy tamtej Polski

Dawno nie sięgnęłam już po książki leżące na stosie hańby. Traf chciał, że pierwszą, która wpadła mi w oko była „Gwiazdy Oriona" autorstwa Aleksander Sowa. Jest to kolejna książka z bohaterem Emilem Stomporem (jak ja uwielbiam tego bohatera), a wydarzenia w niej przedstawione dotyczą Wampira ze Śląska, a przynajmniej takie odnosi się wrażenie.
👮‍♂️Tu poznajemy naszego...

Panie autorze! Czytam i mi się podoba, fajne postacie, akcja, spowiedź mordercy. Ale za każdym razem gdy pojawia się nazwa Nowa Ruda to się gotuję! Nie ma takiej dzielnicy W Rudzie Śląskiej! Jest Nowy Bytom, piszę to ja, rasowa rudzianka! Skoro wszystkie miejscowości są faktyczne, nawet numer autobusu się zgadza to skąd ta pomyłka?
Pozdrawiam! I czytam dalej....

• 2019
  • Legimi