Mężczyzna bez winy i wstydu

Okładka książki Mężczyzna bez winy i wstydu Wojciech Kruczyński, Krystyna Romanowska
Okładka książki Mężczyzna bez winy i wstydu
Wojciech KruczyńskiKrystyna Romanowska Wydawnictwo: Muza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Muza
2019-05-22
2019-05-22
męskość związki partnerstwo seksualność red pill

Okładka książki Zawsze bezpieczna. Psychologiczne aspekty samoobrony kobiet. Paweł Droździak, Wojciech Kruczyński
Zawsze bezpiec... Paweł Droździak, Wo...

Okładka książki Żyj lepiej, kochaj mądrzej Rosemary Sword, Philip G. Zimbardo
Żyj lepiej, ko... Rosemary Sword, Phi...
Okładka książki Alfabet miłości Renata Mazurowska, Bogdan Wojciszke
Alfabet miłości Renata Mazurowska, ...
Okładka książki Jak działa pamięć Hilde Østby, Ylva Østby
Jak działa pamięć Hilde Østby, Ylva Ø...

Instrukcja jak zrobić z młodej, atrakcyjnej 20 latki, starą babę nienawidzącą mężczyzn i spędzającą życie z kotem. Już sam opis, powinien alarmować czytelniczkę o tym, że cośtu nie gra:

" Znamy tego faceta w traperach albo lakierkach. Znamy ten uśmiech i przytulanie. Wiemy, na co go stać. Na wiele i na bardzo niewiele."

To jest wypowiedź osoby skrzywdzonej i nieobiektywnej, która ma wyraźną awersję o mężczyzn i zajmuje się układaniem życia kobietom i rozpieprzania ich związków. Nie zdziwię się, jeżeli autorka jest lesbijką.

Drogie Panie.
Macie swój mózg i swoją odpowiedzialność.
Strzeżcie się kobiet, które robią z was idiotki, którym trzeba mówić kto jest dla was dobry, a kto nie.

To jest wypowiedź osoby skrzywdzonej i...

Trochę w tym prawdy, trochę bełkotu psychologicznego bez ładu i składu. Początek niezły, ale później jakby gorzej i trochę na siłę. Ogólnie można przecytać by otworzyć sobie oczy na niektórych męskich osobników.

Trochę masło maślane. Można przeczytać, wiele kobiet ma postawę jak kobieta która jest w postaci "sponsora", jak i wielu mężczyzn przybiera pozycje "utrzymanka", bo... :) każdy niech sam uzupełni :)

hmmm, mysle ze warto przeczytac aby wyrobic sobie swoje zdanie

hmmm, mysle ze warto przeczytac aby wyrobic sobie swoje zdanie

Bardzo jestem zdziwiona faktem, iż znalazł się wydawca tej pozycji. Nic ta książka nie wniosła do mojego życia poza faktem, że trzeba zrobić rozeznanie przed zakupem książki. Autorom nie pomaga nawet przywołanie kilku znaczących psychologów. Nie posiadają wiedzy z tego obszaru
Byc może ktoś znajdzie w niej swoją sytuację, ale nawet jeśli to na podstawie tej książki zostanie z tym co ma lub większym żalem.

Autorzy dość okrutnie obchodzą się z mężczyznami, więc negatywne opinie czytelników tej płci nie dziwią. Jednak dla kobiet - to cenna książka. Szczególnie dla tych hojnych, zaradnych, sprawnie ogarniających rzeczywistość, które najczęściej wiążą się z typem mężczyzn wziętych na warsztat przez autorów. Brakowało takiej książki, ponieważ pop-psychologiczne opowieści o Piotrusiach Panach, wiecznych chłopcach i leniwych draniach nie wyczerpywały tematu, nie wyjaśniały przyczyn, dawały tylko etykietki (niedojrzały) z którymi nie ma co począć. Bardzo ciekawa książka - trochę poradnik, ale przede wszystkim zachęta do przemyślenia (także dla mam dorastających wypieszczonych chłopców). Bo faktycznie dorosło pokolenie takich"fajnych mężczyzn", ciekawych świata, podróżujących, imprezujących, kochających seks, wino i kobiety, profeministycznych i otwartych...teoretycznie. A w praktyce nieodpowiedzialnych, strzelających fochy, kapryśnych jak bogate mieszczki, spodziewających się obsługi na najwyższym poziomie i kompletnie niezdolnych do partnerstwa mimo nieustannego o nim gadania. Bardzo dobry rozdział Jak wyleczyć pluszowego misia. Polecam.

"Są razem sześć lat. Mają dziecko. Ona dowiaduje się, że ma raka. Jest środa. Na piątek ma umówioną tomografię, która ma pokazać, jak rozległy jest to nowotwór. On nie może z nią pójść, bo musi spotkać się z terapeutą, który ma mu pomóc poradzić sobie z sytuacją." Fragment książki, chciałoby się napisać - kurtyna. Ta książka to jakaś niewyobrażalna groteska. Projekcje autorki można by było zrozumieć, ponieważ publicystyka posiada przestrzeń, żeby różne poglądy opisywać, konfrontować itd.. Wojna myśli. Natomiast "psycholog" Wojciech Kruczyński oddający się swoim fantazjom i krytyką współczesnego "neopatriarchatu" to po prostu niebezpieczeństwo. Książka nie poparta żadnymi danymi, badaniami. Kreślenie wizji jakiejś "grupy", sterotypizacja z domieszką anegdotycznych dowodów typu "moja przyjaciółka" . Trochę śmieszno ale bardzo straszno. Jeśli ktoś sie zastanawia nad kupnem, chętnie podeśle jakieś fragmenty.

To rzecz o facetach XXI wieku - można się zgadzać lub nie.
Kim jest "Mężczyzna bez Winy i Wstydu"? i czym jest zjawisko "neopatriarchat"? Zdaniem autorów na tronie znów siedzi mężczyzna czyli nastał tzw. patriarchat tylko w nowej otoczce. Czy aby napewno? hmmm czytajcie.

To rzecz o facetach XXI wieku - można się zgadzać lub nie.

Całkiem interesujące opracowanie współczesnym relacji damsko - męskich. Ciekawe, że wszystkie negatywne komentarze poniżej wystawili mężczyźni.

Przeczytałem tylko fragmenty i to mi wystarczy. W małym stopniu opisuje rzeczywiste problemy- do tego w sposób smętny i przejaskrawiony. Zamiast pomóc może wpędzić w poczucie winy, zdołować. Nie polecam, szkoda czasu. Myślę, że są bardziej pomocne i dające nadzieję pozycje do przeczytania.

• Psychologia
  • Mam
  • 52/2019
  • Chciałabym mieć
  • Risercz

Dodaj cytat z książki Mężczyzna bez winy i wstydu