Zawsze bezpieczna. Psychologiczne aspekty samoobrony kobiet.

Okładka książki Zawsze bezpieczna. Psychologiczne aspekty samoobrony kobiet. Paweł Droździak, Wojciech Kruczyński
Okładka książki Zawsze bezpieczna. Psychologiczne aspekty samoobrony kobiet.
Paweł DroździakWojciech Kruczyński Wydawnictwo: Prószyński i S-ka poradniki
poradniki
Prószyński i S-ka
2003-01-01
2003-01-01
gwałt bezpieczeństwo psychologia samoobrona Kruczyński Droździak

Okładka książki Mężczyzna bez winy i wstydu Wojciech Kruczyński, Krystyna Romanowska
Mężczyzna bez ... Wojciech Kruczyński...

Obowiązkowa lektura dla wszystkich kobiet, a i facetom się ta wiedza przyda. Mowa tu o szalenie ważnych aspektach czegoś znacznie ważniejszego niż samoobrona fizyczna: postaw i zachowań, które w ogóle zapobiegną sytuacji, gdy musimy się uciekać się do samoobrony fizycznej (bo tak to właśnie powinno wyglądać, konfrontacja fizyczna ze znacznie silniejszym i zdeterminowanym facetem to najgorsza z opcji i totalna ostateczność).

Kurczę, gdyby uczono o tym w szkołach, tylu aktów przemocy wobec kobiet dałoby się uniknąć! A syndrom wyuczonej bezradności, grzeczności i poddaństwa/uległości kobiet może w ogóle by nie występował....

Autora - Pawła Droździaka - znałam zanim przeczytałam tę książkę, był moim trenerem sztuk walki. W obu tych dziedzinach (samoobrona fizyczna i psychologiczna) jest wybitnym specjalistą i warto mu w tych sprawach zaufać.

W ogóle lektura tej książki sprawiła, że na parę lat mocno zaangażowałam się w propagowanie tej wiedzy i poszerzałam ją dalej na własną ręką. Z pewnością więc można też uznać tę książkę za inspirującą.

Znajdźcie ją (nie jest łatwo) i przeczytajcie, lepiej mieć taką wiedzę niż nie mieć. I mega warto dzielić się dalej, z kobietami, które znacie.

A swoją drogą mega Was kobitki zachęcam to trenowania sztuk walki (po prostu jako regularnego sportu, nie [lub nie tylko] pod kątem samoobrony) - to jest świetna sprawa pod tyloma względami, że jakbym chciała to wszystko opisać, byłaby to najdłuższa recenzja na całym Lubimyczytac.pl ;) No ale już nie o książce, więc się powstrzymam :)

Bardzo pomocna pozycja do budowania swojego własnego poczucia bezpieczeństwa.

Bardzo pomocna pozycja do budowania swojego własnego poczucia bezpieczeństwa.

Ta książka powinna być omawiana w szkołach. Absolutny must have każdej kobiety. Napisana zrozumiałym językiem, może uratować życie (dosłownie!). Dziwię się, że nie ma dodruku i reklam.

• Poradniki
  • SZTUKI WALKI
  • Sportowe
  • Sztuki Walki = Pozostałe [PL]
  • Kupić
  • Feminizm

Wojciech Kruczyński Zawsze bezpieczna. Psychologiczne aspekty samoobrony kobiet. Zobacz więcej