Dar Rzepki

Monika Rzepiela Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: Słowiańskie siedlisko (tom 2) powieść historyczna
Szara Godzina
Słowianie Polska mitologia Mieszko I historia
Słowiańskie siedlisko (tom 2)
powieść historyczna
Słowianie Polska mitologia Mieszko I historia

Świetna kontynuacja ,,Słowiańskiego siedliska” Polecam.

To będzie opinia dotycząca obydwu tomów.
Uwaga, będę piała z zachwytu!
Piękna to była przygoda. Jestem pełna uznania dla autorki za tak wnikliwe studium, za język, którym jest ta saga napisana, za ogrom pracy, którą włożyła w przedstawienie nam, czytelnikom, historii Polski w takiej formie.
Jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak się żyło w świecie Mieszka przed przyjęciem...

I to była prawda.Chrzest był Mieszka.Nie Polski.Piekna książka.Cududowne przeżycie.

Są książki, które traktują o magii i demonach, przykuwają uwagę tym, co niezwykłe, niecodzienne, rzadkie i tak wyjątkowe, lecz są i takie, co o życiu szarych ludzi opowiadają i w niczym nie ustępują tym pierwszym.
"Słowiańskie siedlisko" to saga mówiąca o trudach codziennego życia, przeżyciach i przemyśleniach mieszkańców niewielkiej osady Polany, znajdującej się...

Audiobook z beznadziejnie dobraną lektorką.

Drugi tom cyklu kontynuuje wątki rozpoczęte w części pierwszej. Mamy tu dalsze losy znanych nam bohaterów na tle historii. Jednak „Dar Rzepki” ukazuje nam ich z nieco szerszej perspektywy. Akcja częściej toczy się w siedzibie Mieszka, a wraz z jego córką przenosimy się nawet do dalekiej Szwecji. Szkoda, że objętościowo książka jest niewielka i część wątków nie miało okazji...

Druga część "Słowiańskiego siedliska" jest nieco bardziej zróżnicowana. Więcej postaci, akcja przenosi się w inne miejsca (Gniezno, Poznań, Piwowary czy Szwecja), przez co nabiera dynamiki i dlatego ode mnie 1 gwiazdka więcej niż za pierwszy tom.
Ogólnie miło się czytało.

Dalsze pogmatwane losy bohaterów "Słowiańskiego siedliska" wplecione w średniowieczną historię Polski.
Powieść ciekawa. Polecam.

To kontynuacji książki pt. "Słowiańskie siedlisko". Poznajemy dalszy ciąg lodów Rzepki i jej rodziny oraz księcia Mieszka

Drugi tom nieco lepszy, ale też wieje nudą.
Te gwiazdki to głównie za język powieści.

Dyskusje

• 2019