Spóźnione powroty

Grażyna Jeromin-Gałuszka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Dwieście wiosen (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
Literatura polska
Dwieście wiosen (tom 3)
literatura obyczajowa, romans
Literatura polska

Niestety nie dokończyłam, tak jak innym czytelnikom mylili mi się bohaterowie. Już nie raz czytałam kolejny Tom sagi po czasie np Cukiernie pod Amorem ale tam jakoś szło się połapać. Odczułam jakby ta część była pisana na szybko i trochę mi szkoda ale już mnie nie ciekawiło co dalej

Nie należy robić sobie długich przerw, kiedy ma się do przeczytania cykl. Dla mnie przerwa była zbyt długa i miałam ogromne problemy z umiejscowieniem postaci, zwłaszcza , że jest ich całkiem sporo, mieszały mi się czasy i miejsca. Po jakimś czasie, pewnie około 60% coś zaczynało wskakiwać na swoje miejsce, historia zaczęła się dziać. Historia piękna i ładnie napisana.

Swietny temat, świetne ujecie, świetna saga. Nie odstrasza ani dwutorowosc akcji, ani niesamowite zwroty akcji.
Najwiekszy minus - czytanie kolejnego tomu po wielu miesiacach. Wlasciwie na poczatku powinna byc umieszczona jakas sciaga - drzewo genealogiczne, albo kalendaroum, bo niemożniść przypomnienia sobie kto kim i dlaczego - najbarziej umniejsza przyjemność czytania.

Trzeci tom sagi „Dwieście wiosen”. Kolejne spotkanie z bohaterami poprzednich tomów. Niestety niektórych już pożegnaliśmy, na świecie pojawiło się kolejne pokolenie.
Tym razem akcja książki toczy się na przełomie lat 20 i 30 XX wieku i podczas II wojny światowej.
Bohaterki (bo w zasadzie głównymi postaciami są wspaniałe, mądre i odważne kobiety) znów na swojej drodze mają...

W trzecim tomie sagi zatytułowanej „Dwieście wiosen” akcja rozgrywa się na przełomie lat 20 – tych i 30 – tych XX wieku oraz w roku 1944 i 1945. Okres przedwojenny to czas, kiedy Folwark żyje pełnią życia. Mieszkańcom udało się go wreszcie doprowadzić do ładu po pierwszej wojnie światowej – gospodarka została rozbudowana, hodowla zwierząt powiększona, udało się nawet...

Lubię sagi. Długaśne, niemożliwe do zmieszczenia w jednym tomiszczu. Saga o Lipowie – moja ulubiona - liczy sobie już 11 tomów. Saga Kamili Läckberg to dziesięć tomów i każdy uwielbiam. Problem z sagami mam jeden. Jak recenzować kolejne książki? Przecież to, co napisałam o pierwszej, często dotyczy wszystkich kolejnych. To samo lekkie (lub ciężkie) pióro, ten sam klimat...

Dalszy ciąg losów mieszkańców Osady,rodzin Odolańskich,Konarskich i Bohdanowiczów.
II wojna nie omija i mieszkańców folwarku.Jest ciężko,bohaterki są zmuszone radzić sobie w trudnych sytuacjach i czekać na powrót ukochanych.
Polecam!!

Brawo,, przeczytałam trzy tomy i teraz płaczę, że już musiałam się rozstać z bohaterami osady. Mam nadzieję na następne tomy, opowieści o niezwykłych kobietach w zwykłych i niezwykłych sytuacjach,zawsze z twarzą i z tarczą wychodzących z opresji.

Książka podobała mi się, choć zapał czytelniczy jakby mniejszy niż podczas czytania poprzednich części. Trochę nie mogłam się już odnaleźć w mnogości bohaterów i czasem sama już nie wiedziałam o kim czytam. Także polecam czytanie od razu całej sagi, bez przerw :)

„Spóźnione powroty” to kolejny, trzeci tom sagi „Dwieście wiosen”. I tak jak w poprzednich tomach (Folwark Konstancji oraz Niebieska sukienka) akcja toczy się dwutorowo, naprzemiennie. Tak zbudowana akcja nie do końca mi się podobała z prozaicznego powodu. Kiedy zdążyłam wciągnąć się w losy bohaterki, nagle zostaję przerzucona o dwadzieścia lat w przód lub w tył.
Trzeci tom...

Dyskusje