Kłamał. Kłamała

Okładka książki Kłamał. Kłamała Erin Kelly
Okładka książki Kłamał. Kłamała
Erin Kelly Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
Thriller psychologiczny
He Said/She Said
Czarna Owca
2019-05-15
2019-05-15
Anna Bereta-Jankowska

Gdzie leży prawda?

Dawno nie trafiłam na dobrą książkę. Wartą uwagi. Ta jest dobra.
Cztery osoby potrzebne żeby zrobić opowieść o kłamstwie. Świadkowie (chłopak i dziewczyna),zgwałcona oraz gwałciciel. On kłamał, ona kłamała. Ona - drobne krzywoprzysięstwo, a może nie takie drobne. W dobrej wierze, ale czy nie doprowadzi do większego zła? On trzyma się wersji niewinności, uparcie i wytrwale, czy zatem winny? Ona poszkodowana, ale niezrównoważona. Obsesyjne ataki na tych, którzy nie wierzą że jest ofiarą, czy zatem na pewno poszkodowana? On widział niewiele, stąpa mocno po ziemi, ale boi się o swoją dziewczynę, o siebie, ale dlaczego?
15 lat strachu, 15 lat wyrzutów sumienia. On kłamał, ona kłamała. Czytałam i się zastanawiałam do czego to wszystko doprowadzi. Kiedy prawda wyjdzie i w jaki sposób bo czy po 15 latach da się wszystko wyjaśnić, wyczyścić, odkręcić.

Na prawdę świetne studium kłamstwa.

Dawno nie trafiłam na dobrą książkę. Wartą uwagi. Ta jest dobra.

Nie byla to tak dobra ksiazka jak przeczuwalam. Juz od poczatku wydawala mi sie zbytnio rozwleczona i troche dziwnie napisana. Jednak zdecydowalam sie przeczytac. Drugi raz bym po nia nie siegnela. Slaba, chociaz momentami wciagala to w calosci nie polecam.

Świetnie napisana, z bardzo ciekawymi zwrotami akcji. Duża porcja dobrego thrillera psychologicznego, dodatkowo okraszona ciekawym i dobrze rozwiniętym wątkiem pogoni za zaćmieniami słońca. Nie ma w niej nic banalnego, choć pierwsze strony na to nie wskazywały.

Wspaniale sie czyta te powieść! Jest troche przeciągnięta i na sile rozwalkowana ale nie meczy czytelnika. Ostatnie zdanie w tej książce jest ważnym kluczem do zrozumienia motywów działania poszczególnych bohaterów a w szszczegolnosci Laury.
Nie jest to górnolotna powieść ale warta przeczytania!

Nie jest to górnolotna powieść ale warta przeczytania!

Jeśli nie lubicie książek psychologicznych, ale chcielibyście zrobić wyjątek... Jeśli nigdy żadnej nie czytaliście, a chcielibyście zacząć... Jeśli je uwielbiacie, a szukacie nowych wyzwań... Sięgnijcie po tą pozycję.

Wciągająca od pierwszych stron. Autorka wodzi czytelnika za nos przez całą opowieść. Za każdym razem, kiedy zdaje nam się, że wiemy już wszystko... okazuje się, że nie wiemy absolutnie nic. Komuś kibicujemy, kogoś nienawidzimy. Ale czy to jest proste? Czy cokolwiek jest proste w tej historii?

Jedna mała uwaga. Trudno uwierzyć, by tłumaczka nie wiedziała, że nie istnieje coś takiego jak "moneta pięciofuntowa". Może to nawyk z polskich jednostek monetarnych, a może przeoczenie. Tak czy owak, mnie ukłuło w oczy jak nóż. Szkoda, bo to głupi błąd.

Absolutny majstersztyk pociągania za sznurki. Manipulacji i kłamstw. Jest z czego wybierać. Polecam gorąco.

Dobrze skonstruowany i spójny logicznie thriller psychologiczny. Główną wadą jest nadmiar rozważań wewnętrznych, przez które lektura staje się momentami męcząca. W sumie przyzwoity średniak.

Bardzo mi się podobało. Tajemnica i "poczucie winy" to potężne narzędzia w niszczeniu sobie życia na własną prośbę. Książka zmusza do refleksji, ale bardzo dyskretnie. Gdy skończyłam czytać, było mi smutno, że to koniec ....
Polecam

Polecam

W żaden sposób nie mogę przekonać się do tej książki. Fabuła wydaje się być ciekawa, pomysł na fabułę również. A jednak coś nie gra. Wątek dotyczący zaćmień słońca z pewnością ubogaca historię.

Fenomenalny thriller psychologiczny, zagadka dręczyła mnie po nocach, a rozwiązanie... wcale nie uspokoiło ;)

Początek trochę przynudza, opisy zaćmień trochę za długie, ale reszta dobra. Wystarczy czterech bohaterów i dobry temat, aby wciągnąć czytelnika, przeskoki w czasie od przeszłości do teraźniejszości powodują, że trudno się od tej książki oderwać.

• Gdów
  • TBR Pile