rozwińzwiń

Znak Literanova
2019-04-15
2019-04-15
Ewa Wojciechowska
literatura szwedzka thriller psychologiczny rodzina zbrodnia bestseller Szwecja

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Prawda śledztwa i prawda rodziny

2801 258 91

Fajnie ukazana historia i tajemnice z perspektywy każdego członka rodziny.
Krótkie rozdziały - na plus, lubię 🙂

Fajnie ukazana historia i tajemnice z perspektywy każdego członka rodziny.
Krótkie rozdziały - na plus, lubię 🙂

2067

Jest zagadka, którą trzeba rozwiązać i są tajemnice, które trzeba poznać, by tę zagadkę rozwiązać. A powieść napisana jest w taki sposób, że człowiek naprawdę, z nieukrywanym zainteresowaniem, czyta i chce poznać wszystkie szczegóły tej historii, zdarzenia, chce poznać rozwiązanie, które dla mnie było totalnym zaskoczeniem. Jak dla mnie - świetny klimat i konstrukcja powieści. Bardzo dobrze się czytało tę książkę. Jak usiadłam do niej wieczorem, tak odłożyłam ją po przeczytaniu ostatniej strony. Książka na pewno warta uwagi.
Polecanko!

Powieść magnes. Rozdziały krótkie, do poczytania w przerwach. Jednakże koniec każdego rozdziału sprawia, że zaczynam następny, bez przerwy :) Wygląda na to, że czasem dobrze przeczytać coś z gatunku, po który zwyczajowo nie sięga się. Zawsze w takich momentach przypominam sobie opowiadanie Erica-Emmanuela Schmitta "Kiepskie lektury" :) W "Zupełnie normalnej rodzinie" podobał mi się sposób narracji. I nie wiem czy przeczytałam "kryminał", czy "thriller psychologiczny", czy powieść o zbrodni.

Jak dla mnie jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam w ostatnim czasie. Niby wszystko wiadomo a jednak nie wiadomo nic. Polecam

Kupiłam tę książkę, ponieważ zaintrygował mnie przekorny tytuł i rozbita róża na okładce. Otrzymałam niemal to, czego oczekiwałam od dobrego, lekko psychologizującego dramatu rodzinnego z wątkiem kryminalno-prawniczym. Jedną gwiazdkę odjęłam za zbyt rozwleczoną część, którą opowiada dość bystra, choć oczywiście kompletnie niedojrzała emocjonalnie córka. Opowieść ojca mnie akurat przypadła do gustu, gdyż czułam, że to świetne preludium do tego, czego dowiem się dalej od córki, a przede wszystkim od matki.

Czasem jedyne, na co mam ochotę, to czysta rozrywka i kilka godzin zapomnienia przy czytaniu, które mnie zaangażuje, ale nie przytłoczy. To nic, że najpewniej o tej książce zapomnę za dwa tygodnie.

Jedyne, na co chciałabym zwrócić uwagę już na początku, to potencjalne spojlery w książce do powieści "Teresa Raquin" i "Buszującego w zbożu".

Bardzo fajnie prowadzona jest tu narracja, zakończenie nie wydaje mi się jakieś zbyt oczywiste, choć nie jest zaskakujące. Atutem tego zakończenia jest sposób doprowadzenia do niego czytelnika - to mi się bardzo podobało. Lubię mieszane narracje i to, że z każdej dowiadujemy się o rodzinie czegoś innego. Fajne. Mocne sześć.

Bardzo fajnie prowadzona jest tu...

Oceniam ją jako średnią, chwilami strasznie się dłużyła, postać ojca strasznie irytująca.

Nie urzekła mnie ta historia. Głupio-mądrzy bohaterowie komplikują wszystko, co tylko da się skomplikować, w przekonaniu, że są piekielnie sprytni. Umęczyli mnie wszyscy

Idealna rodzina jest największym kłamstwem. Są zupełnie zwyczajną rodziną. Adam jest pastorem, jego żona prawniczką. Mieszkają w niewielkim Lund i wspólnie wychowują dziewiętnastoletnią Stellę. Piątkowe wieczory spędzają z pizzą przed telewizorem, soboty w centrum handlowym. Pewnego dnia ten świat obraca się w pył – Stella zostaje aresztowana. Jest oskarżona o zamordowanie młodego mężczyzny.

Autor stworzył thiller psychologiczny w którym pomimo braku dynamicznej akcji fabuła nie jest nudna. Ksiazka zwraca uwagę na emocje jakie towarzyszą rodzicom w sytuacji gdy ich dziecko zostaje aresztowane a także co przeżywa nastolatka gdy trafia za więzienne mury. Fabuła przedstawiona z perspektywy kilku osób jednak najwieksze emocje wzbudza obraz sytuacji przedstawiony przez matkę oskarżonej. Ciekawy pomysl na fabule, która poprzez swą przewidywalność wyszła dość przeciętnie.

Świetna książka

Świetna książka