Szał

Okładka książki Szał Anna Lewicka
Okładka książki Szał
Anna Lewicka Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Trylogia mocy i szału (tom 2) Seria: Trylogia mocy i szału literatura obyczajowa, romans
Trylogia mocy i szału (tom 2)
Trylogia mocy i szału
Jaguar
2019-05-23
2019-05-23

Okładka książki Leksykon dzikich kobiet Anna Lewicka, Klaudia Migacz
Leksykon dziki... Anna Lewicka, Klaud...

Cała seria rewelacyjna. Ostatnia moc trzyma najbardziej w napięciu.

Cała seria rewelacyjna. Ostatnia moc trzyma najbardziej w napięciu.

W drugim tomie "Trylogii mocy i szału" poznajemy bliżej Igę, która jest środkową z sióstr Olsząńskich, ale z nich wszystkich najbardziej żywiołową i dynamiczną, nie bojącą się mówić głośno co myśli na dany temat. Podczas ceremonii ślubu swojej młodszej siostry Alicji i jej partnera Wiktora, dziewczyna poznaje świadka Pana Młodego, Alexa. I odkrywa, że chyba poznała mężczyznę, który tak samo jak ona, czerpie z życia tyle ile tylko może.
Iga jednak nie wie, że Alex ma tajemnicę, która jest związana z jego pracą. I to jest ta z tych tajemnic niebezpiecznych i zagrażających jego bliskim.
Środkowy tom serii o mocy wiedźm i szale berserków podobał mi się troszkę mniej niż pierwszy. Jakoś był dla mnie zbyt przewidywalny. Do tego takie przyciąganie się między głównymi bohaterami i zaraz odpychaniem po prostu w pewnym momencie mnie okropnie męczyło. Ale pomimo tego książka ma swój klimat i dobrze się ją czyta, zwłaszcza od jakiejś połowy, gdy akcja przyśpiesza. Więc polecam i mam nadzieję, że trzeci tom będzie lepszy.

Całą trylogię pochłania się w jednej chwili.
Opowieść zapewnia pasję, rodzinną atmosferę, tajemniczość, śmiech i łzy.

Codzienne problemy i traumy przeplatają się z odrobiną magii. W każdej części główną bohaterką jest jedna z sióstr, więc jesteśmy świadkami trzech kluczowych perspektyw. Postacie mają swój charakter i przekonania. Scenariusz jest dopracowany - oczywiście nie w 100% - bądźmy szczerzy, ideałów nie ma.
Historia zapewnia wrażenia na wielu płaszczyznach.
Pierwszy tom robi za swego rodzaju wstęp, późniejsze pięknie opisują sedno, łącząc oraz kończąc opowieść.
Dodatkowego smaku nadają playlisty przedstawione przez autorkę. Każdy rozdział posiada swoją nutę, która wprowadza nas w klimat danego fragmentu historii.
Świetny pomysł.

Sama fabuła to droga przez las bez butów.
Na początku obserwujesz wszechogarniającą zieleń, napawasz się dźwiękami natury i zaciągasz przyjemnym zapachem.
W końcu jednak zdajesz sobie sprawę, że między miękką ściółką znajduje się szyszka raniąca stopy, gdzieś obok dzik zostawił co nieco niwecząc zapach drzew, a owady uprzykrzają Ci spacer brzęcząc obok ucha.
Nie zrozumcie mnie źle. Historia jest świetna, jednak poradzenie sobie z utratą szczęścia zaraz po tym jak się je uzyskało potrafi zdruzgotać.
Ta trylogia stawia nas przed właśnie taką próbą.
Pogodzenia się z rzeczywistością, w której happy end ma odmienny obraz od bajkowych opowieści. Uczy akceptacji błędów i kroczenia dalej pomimo złamanego serca i straty.

Zabrakło mi w niej paru szczegółów, które mogłyby urozmaicić opowieść. Z drugiej strony ich brak stał się kluczowy dla podkreślenia wyjątkowości i inności tej historii na tle pozostałych - powtarzanie schematów jest fajne do czasu.
Mi osobiście ta trylogia bardzo zapadła w pamięć (w pozytywnym sensie),ale oczywiście samemu trzeba doświadczyć i ocenić.

Całą trylogię pochłania się w jednej chwili.
Opowieść zapewnia pasję, rodzinną atmosferę, tajemniczość, śmiech i łzy.

Część druga z trylogii Ani Lewickiej ,, Szał'' jest świetną kontynuacją części pierwszej.Ta trylogia jest napisana znakomicie i z klimatem.W tej historii opisanej przez autorkę, bardzo podoba mi się pomysł by do powieści umieścić motyw z wierzeniami itp. Książką wciąga swoim klimatem, w części pierwszej podobał mi się także opis Bieszczad, a ja uwielbiam te nasze Polskie górskie klimaty, opisy przyrody.Oceniam powieść Ani na 10. Was zachęcam do przeczytania książki, i niech porwie was szał !

Niby "Szał", ale na mnie szału nie zrobiła. Ot, luźna kontynuacja serii. Tom pierwszy miał zdecydowanie większy klimat magii i tajemnicy. Te skupił się na bardziej przyziemnych sprawach. Czy mi się to podobało? No koniec końców nie byłą najgorsza. Jeśli ktoś polubił się z "Więzią" i ma ochotę na pozostanie jeszcze w tym świecie oraz zaglądanie od czasu do czasy do Ali i Wiktora, to oczywiście polecam. Poza tym umówmy się, Alex jest hot xD

Na półkach: , , , , , ,

Druga część Trylogii zaskakuje,emocjonująca to jest historia,wspaniale ukazana fabuła,pełna zwrotów akcji I trzyma w napięciu.
Poruszona byłam tą książką piękną,mądrą i wspaniałą przeczytana z przyjemnością,serwuje pisarka wachlarz prawdziwych emocji,uczuć niesamowitych,wzruszeń było ogromnie dużo wzrusza.
Cudna powieść.

Cudna powieść.

Najlepsza część z trylogii. Iga ma intrygujący charakter a Alex hmm.. Świetnie się dobrali. Polecam

Trwają przygotowania do ślubu Alicji i Wiktora, a że Iga, starsza siostra panny młodej jest jednocześnie jej druhną, to na niej spoczywa większość spraw organizacyjnych. Wszystkie przygotowania przebiegają zgodnie z planem do momentu, kiedy świadek pana młodego zaczyna się spóźniać. Na szczęście Alex w końcu pojawia się, a kiedy Iga napotyka jego spojrzenie, wie, że ten mężczyzna jest taki sam jak ona. Coś, jakiś niewidzialny magnes przyciąga ich do siebie i jeszcze tego samego dnia, zaślepieni pożądaniem, zatracają się w sobie.

Nikt nie zdaje sobie sprawy, że podczas rytuału przeprowadzonego w trakcie ślubu z jeziora uwolniony został zaklęty w nim przez stulecia byt. Istota, która aby żyć musi przejąć czyjeś ciało. Jej wybór pada na Igę. Czym lub kim jest tajemnicza istota i czego chce? Jak rozwinie się znajomość Igi i Alexa?

Tego kochani dowiecie się jak sięgnięcie po książkę 😈 Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że ta część serii jest o wiele lepsza od poprzedniej. Tak jak pani Ania zapewniała, „Szał” ma zupełnie inny klimat. Jest bardziej dynamiczny, mniej przewidywalny, zaskakujący.
Kurcze, ja nie mogłam się od tej książki odkleić tak mnie wciągnęła, a zakończenie wyostrza apetyt na „Moc” ostatnią część trylogii.

Uwielbiam postać Igi. Dziewczyna wie czego chce i nie boi się po to sięgać. Czerpie z życia garściami. Żyje chwilą.
A jeśli chodzi o Alexa to mimo, że czasami irytowało mnie jego zachowanie to da się faceta lubić. Para ta idealnie do siebie pasuje.

Powiem wam, że tak jak zawiodłam się na „Więzi” tak „Szał” polecam wam z całego serca. Warto przebrnąć przez pierwszy tom bo to co dzieje się później jest genialne.

Druga część zdecydowanie lepsza od pierwszej.

Druga część zdecydowanie lepsza od pierwszej.

Dodaj cytat z książki Szał