Moc

Okładka książki Moc Anna Lewicka
Okładka książki Moc
Anna Lewicka Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Trylogia mocy i szału (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Trylogia mocy i szału (tom 3)
Jaguar
2019-09-11
2019-09-11

Okładka książki Leksykon dzikich kobiet Anna Lewicka, Klaudia Migacz
Leksykon dziki... Anna Lewicka, Klaud...

W trzecim i ostatnim tomie serii pod tytułem "Trylogia mocy i szału" poznajemy ostatnią, najstarszą z sióstr Olszańskich, Aleksandrę, na którą wszyscy mówią Sówka. Kobieta chce uwolnić swoją siostrę, Igę, spod władzy złego ducha i odkryć co tak naprawdę opętało jej siostrę. Niestety uświadamia sobie, że jej moc jest zbyt słaba, aby dokonała tego w pojedynkę. Więc musi poprosić o pomoc przedstawiciela mężczyzn, których boi się odkąd tylko pamięta. Berserka o imieniu Gustav. Dzięki temu, podczas poszukiwań odpowiedzi na wszystkie pytania, Ola i Gustav zbliżają się do siebie. I jak mężczyzna całkowicie to akceptuje, tak kobieta czuje czyste przerażenie przez uczucia, które się w niej pojawiają.

Finałowy tom tej trylogii zaspokoił moja ciekawość co do pytań, które się zrodziły podczas poprzednich dwóch tomów. Ola i Gustav to świetny zespół, który pomimo różnic i początkowej niechęci kobiety, daje z siebie wszystko i odkrywa kolejne tajemnice. Książka ma też smutne momenty, dwa razy musiałam sięgać po chusteczki, ale też dzięki temu była idealnym zakończeniem przygód sióstr Olszańskich i towarzyszących im Berserków. Serdecznie polecam. Na pewno nie oderwiecie się tak samo jak ja.

Całą trylogię pochłania się w jednej chwili.
Opowieść zapewnia pasję, rodzinną atmosferę, tajemniczość, śmiech i łzy.

Codzienne problemy i traumy przeplatają się z odrobiną magii. W każdej części główną bohaterką jest jedna z sióstr, więc jesteśmy świadkami trzech kluczowych perspektyw. Postacie mają swój charakter i przekonania. Scenariusz jest dopracowany - oczywiście nie w 100% - bądźmy szczerzy, ideałów nie ma.
Historia zapewnia wrażenia na wielu płaszczyznach.
Pierwszy tom robi za swego rodzaju wstęp, późniejsze pięknie opisują sedno, łącząc oraz kończąc opowieść.
Dodatkowego smaku nadają playlisty przedstawione przez autorkę. Każdy rozdział posiada swoją nutę, która wprowadza nas w klimat danego fragmentu historii.
Świetny pomysł.

Sama fabuła to droga przez las bez butów.
Na początku obserwujesz wszechogarniającą zieleń, napawasz się dźwiękami natury i zaciągasz przyjemnym zapachem.
W końcu jednak zdajesz sobie sprawę, że między miękką ściółką znajduje się szyszka raniąca stopy, gdzieś obok dzik zostawił co nieco niwecząc zapach drzew, a owady uprzykrzają Ci spacer brzęcząc obok ucha.
Nie zrozumcie mnie źle. Historia jest świetna, jednak poradzenie sobie z utratą szczęścia zaraz po tym jak się je uzyskało potrafi zdruzgotać.
Ta trylogia stawia nas przed właśnie taką próbą.
Pogodzenia się z rzeczywistością, w której happy end ma odmienny obraz od bajkowych opowieści. Uczy akceptacji błędów i kroczenia dalej pomimo złamanego serca i straty.

Zabrakło mi w niej paru szczegółów, które mogłyby urozmaicić opowieść. Z drugiej strony ich brak stał się kluczowy dla podkreślenia wyjątkowości i inności tej historii na tle pozostałych - powtarzanie schematów jest fajne do czasu.
Mi osobiście ta trylogia bardzo zapadła w pamięć (w pozytywnym sensie),ale oczywiście samemu trzeba doświadczyć i ocenić.

Całą trylogię pochłania się w jednej chwili.
Opowieść zapewnia pasję, rodzinną atmosferę, tajemniczość, śmiech i łzy.

,,Moc'' Ani Lewickiej to świetna powieść, i zarazem kontynuacja wątków z poprzednich części książek. Autorka na kartach powieści oddaje świetnie klimat wierzeń, i magii. ,,Moc'' czyta się z zapartym tchem, w powieści najbardziej podoba mi się opis Jesieni i zimy w naszych Polskich Bieszczadach, ale też uwielbiam przenosiny do skandynawskiej Islandii. Pokochałem wszystko co pisze Ania, od Trylogii Mocy i Szału, przez ,,Pełnik'' aż do opowiadań Ani. Trylogia Mocy i Szału, jest na pewno warta przeczytania. Solidna 10 ode Mnie.

Do czego zdolna jest uwolniona po czterystu latach, zaślepiona żądzą zemsty wiedźma?

Aleksandra „Sówka” najstarsza z sióstr Olszańskich nie cofnie się przed niczym by ratować Igę nawet jeżeli musiałaby zbliżyć się do tych których boi się najbardziej. Aby stawić czoła nieznanemu bytowi, który przejął kontrolę nad jej młodszą siostrą musi podwoić swoje moce. Osiągnąć to może tylko dzięki zawarciu więzi z berserkerem i czerpaniu z jego szału. Razem z Alexem prosi o pomoc Gustava. Postawa mężczyzny sprawia, że wrogo do tej pory nastawiona Sówka zaczyna zmieniać zdanie o mężczyznach noszących w sobie piętno szału. Zdaje sobie sprawę, że była niesprawiedliwa w swoich osądach.
Gustav i Aleksandra wspólnie szukają sposobu jak przechytrzyć złą wiedźmę i uratować Igę. Czy im się to uda? Czy siostry Olszańskie wyjdą z tej sytuacji obronną ręką?

Ta część serii rozłożyła mnie na łopatki. Kiedy w powieści postać, którą pokochaliście i której szczerze kibicowaliście zostaje uśmiercona serce wypełniają różne emocje. Od smutku poprzez złość i żal na frustracji kończąc 🥺 Tak właśnie się czułam, a łzy mimowolnie płynęły po policzkach.

„Moc” jest pięknym zwieńczeniem całej Trylogii. Przeczytałam tę książkę w kilka godzin praktycznie nie odkładając jej nawet na chwilę. W tej części dzieje się najwięcej. Jedno wydarzenie goni drugie. Pod względem elementów magicznych i mitologii również „Moc” wychodzi na prowadzenie.

Co ja tu się będę rozwodzić... Świetna seria. Cudowna historia. Przeczytajcie i przekonajcie się sami 😁👍

Pisałam już to odnośnie pierwszej części, że pomimo iż nie jest to kona ulubiona kategoria książek, historia mi się spodobała.

Przy pierwszej części, nie czułam zachwytu. Tak jakby magia mną jeszcze nie zawładnęła. Druga część dała mi zaczątek ciekawej historii. Za to trzecia zadowoliła informacjami na temat moje ukochanej Islandii, runów i rytuałów, ale zostawiła niedosyt i kołatanie w głowie, że niektóre wątki zostały potraktowane niedokładnie, za szybko i nie w porę. Warto było przeczytać, ale ta historia powinna zakończyć się w czterech tomach.

Nie spodziewałam się po tej książce czegoś specjalnego. Pierwsza część mnie nie porwała, ale postanowiłam dać szansę tej Trylogii i cieszę się, że tak zrobiłam. Ta finalna książka była dobra, a nawet bardzo dobra.

Sówka postanawia wejść w więź z Gustavem - samcem alfa, berserkerem, by pomóc swej opętanej przez demona młodszej siostrze - Idze. Jest to dla niej nielada wyzwaniem, bo żywi ona nienawiść do berserkerów. Jednak tak jak i w poprzednich dwóch częściach, między dwójką ludzi wybucha miłość, która poprzez więź jest spotęgowana.

Sówka myśli, że jest na tyle silna by przegonić - jak się okazuje - ducha czarownicy, która chce przelać ostatnią krew swojego oprawcy sprzed wieków. Jest bardzo przebiegła i stale wyprowadza Sówkę i Gustava na manowce. Najgorsze jest to, że są one bardzo złe.

Powieść czytało się bardzo dobrze. Tę część wręcz pochłonęłam! Bardzo mi się spodobała, ale i przez nią się popłakałam. Bardzo polubiłam w drugiej części Igę i jej duet z Alexem. Bardzo im kibicowałam, bo pasowali do siebie jak puzzle. Do końca wierzyłam, że uda się Sówce dokonać niemożliwego. Jednak duch wiedźmy okazał się zbyt silny. Żądza zemsty pociągnie do wszystkiego.

Uprzedzenia Sówki do berserkerów zostały rozwiane. Trafiła na swojego samca, który dał jej bezpieczeństwo, a nie jak święcie wierzyła nieposkromiony szał. Mimo tragedii była szczęśliwa, w końcu odnalazła w życiu spokój i pewność siebie. Najbardziej szkoda było mi najmłodszej z wiedźmich sióstr.

Super pozycja dla osób lubiących mitologie całego świata. Początkowo sięgając po tę serię myślałam o słowiańskich motywach, które są w tej serii w minimalnym procencie. Bardziej jest to powieść o celtyckich - równie fascynujących - wierzeniach. Do tego czarownice. Fajna mieszanka. Cieszę się, że dałam jej szansę. Polecam, bo to dobra pozycja dla młodych dorosłych (w końcu jest tam seks :D).

Super powieść, lekka i przyjemna z zaskakującym końcem. Polecam

Super powieść, lekka i przyjemna z zaskakującym końcem. Polecam

Rewelacyjna książka. Zachwycona jestem cala seria.

Rewelacyjna książka. Zachwycona jestem cala seria.

• Przeczytane 2022