Detektyw Pingwin i forteca tajemnic

Alex T. Smith Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Detektyw Pingwin (tom 2) literatura dziecięca
Zielona Sowa
pingwin detektyw tajemnica zagadka przygoda
Detektyw Pingwin (tom 2)
literatura dziecięca
pingwin detektyw tajemnica zagadka przygoda

Świetny cykl książek dla dzieci, ciekawa fabuła, urzekający dowcip. Zabawa dla dzieci ale również dla dorosłych.

„Pan Pingwin był pingwinem. Gdybyście nie mieli pewności, czy to prawda, wystarczyło na niego spojrzeć. Wyglądał jak pingwin.”

Po raz kolejny sięgam po książkę autora, z którym przeżyłam lepsze i ciut słabsze momenty, ale generalnie mam zaufanie, że nie będzie to porażka porażki i zarówno ja, jak i moje dzieci będziemy się dobrze bawić. A już na sto procent mam zaufanie do...

Zabawna część ale im bliżej końca tym wydawała się coraz bardziej męcząca. Oczywiście dzieciaki były zachwycone, a to głównie za sprawą komicznego pająka Colina i jego zabójczych ciosów oraz śmiesznych nazw bohaterów, jak choćby pułkownik Pędzlonek ;)

Niemniej wdarło się sporo chaosu i młodszy odbiorca może się poczuć trochę zagubiony.

Tak czy owak warto poczytać z...

Oj, jak mnie rozczarowała ta książka. Liczyłam na dobrą zabawę, a tylko się zirytowałam. Po pierwsze i przede wszystkim przydałaby jej się porządna korekta. Pod względem językowym – niemalże klęska. A ma to być książka dla dzieci, więc tym bardziej boli. Poza tym główni bohaterowie są absurdalnie nierzeczywiści. Trzęsące się kolana Pana Pingwina lub jego niechęć do zimna,...

Dyskusje

• 2019