Księga tarota

Samsara
2018-01-01
2018-01-01
Ischim Odorowicz-Śliwa

Tarot zawsze wydawał mi się skomplikowany ale z tą książką pod ręką można spokojnie rozkładać karty i je interpretować według podanych opisów. Podstawowa wiedza w małym formacie. Wolałabym jednak aby autorka odnosiła się do tradycyjnej talii Rider Waite...

świetna, moim zdaniem bardzo dobre źródło wiedzy dla początkującego tarocisty, pełna światła, warto trzymać pod ręką

Świetny przewodnik, który w przystępny sposób opisuje poszczególne karty tarota. Na plus szata graficzna, choć jak napisała już inna osoba, trochę drażni to, że wszystko odnosi się do tamtej konkretnej talii raczej niedostepnej w Polsce. I to chyba jedyny minus. Mimo wszystko, polecam początkującym tarocistom.

Podobała mi się. Bardzo wygodny i niewielki format w sam raz 'do poduszki', twarda oprawa i staranne wykonanie (szyte karty) oraz atrakcyjne, 'złocone' elementy okładki. A do tego, ciekawie pachnie ;) Czcionka niewielka, bezszeryfowa.

Co do treści, jest przemyślana, dobrze zaplanowana i zorganizowana zarówno wizualnie (dużo 'światła' na stronach),jak i merytorycznie. Autorka poświęciła odpowiednio dużo miejsca analizując wszystkie karty, w obu pozycjach (proste i odwrócone). Na końcu znajdziemy przykłady kilku klasycznych rozkładów kart.
Minusem jest ciągłe odnoszenie się do tarota 'Starchild', wykonanego przez samą autorkę, a którego raczej nie kupimy w polskich sklepach. Nie wiem, czy została wydana polska wersja książki wraz z dołączoną talią.
Niepotrzebne też wydają mi się słowne opisy kart, które widzimy przecież na ilustracjach wydrukowanych obok tekstu (np. "Na brzegu świętej wody, w zacisznym odosobnieniu spoczywa kobieta i obserwuje kosmiczną scenerię ponad sobą" - karta Gwiazda). Zamiast tego, można było zasugerować, co może oznaczać ta karta, kiedy pojawia się z innymi, np. z Arkanami Mniejszymi w wybranym rozkładzie Tarota.

Ogólnie, jest to dobry poradnik dla początkującego tarocisty/tarocistki i warto go kupić.

• Witchy Woman
  • Poradniki, eseje, itp.
  • Wokół tarota

Dodaj cytat z książki Księga tarota