Vademecum Tarota

Okładka książki Vademecum Tarota Barbara Antonowicz-Wlazińska
Okładka książki Vademecum Tarota
Barbara Antonowicz-Wlazińska Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2006-01-01
2006-01-01
83-7377-049-6
tarot ezoteryka horoskopy

Dobry i bardzo przejrzysty podręcznik. Polecam na początek, a wiem, że wybór jest trudny. Oczywiście każdy ma swoje preferencje, ale jest to dobry punkt wyjścia na temat tarota.

Bardzo przystępnie poukładane rozdziały. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale warto zawsze poznać inny punkt widzenia.

informacji bardzo dużo, dawka wiedzy jest naprawdę spora, ale wiedza ta jest trochę archaiczna, pełna podziału na mężczyzn i kobiety, queery będą trochę rozczarowane jak ja

Opisywana jako podstawa i książka, od której należy zacząć. Cóż... Zaczęłam od innej i może dlatego ta wydaje mi się być przereklamowana. Inne pozycje wniosły więcej w moim przypadku.

Podręcznik "Vademecum Tarota" Barbary Antonowicz to pierwsza pozycja na temat kart tarota jakie przeczytałem.

Dowiadujemy się z niej bardzo wiele przydatnych informacji dla każdego początkującego tarocisty, zaczynając od tego czym jest tarot , jak wybrać odpowiednią talię i jak rozkładać karty.

W tej książce mamy też dość szczegółowo opisane arkana wielkie, otrzymujemy ogólne znaczenie karty i jej konkretne znaczenia w : miłości, pracy i finansach , przyjaźni oraz w zdrowiu.

Niestety w arkanach małych mamy tylko kilka słów kluczowych dla każdej z kart co niezbyt mi się podoba,

W książce jest jeszcze kilka interesujących rozkładów, (np. dzienny czy partnerski.)podstawowych informacje z zakresu numerologii i żywiołów, oraz informacji na temat tego jak przeprowadzać rozkład dla drugiej osoby.

Podsumowując uważam, że "Vademecum Numerologii" Barbary Antonowicz jest dobrą lekturą dla każdego początkującego, choć w mojej opinii jest w nim stosunkowo mało informacji na temat niektórych kwestii

W tej książce mamy też dość szczegółowo opisane arkana wielkie, otrzymujemy...

Jak dotąd najlepsza książka o tarocie, jaką miałem przyjemność przeczytać oraz... z której korzystam cały czas. To przecież vademecum. Zdecydowanie poleca, szczególnie osobom początkującym.

Vademecum Tarota polecił mi sprzedawca w sklepie w, którym zaopatrywałam się w karty do tarota. Posiadam jeszcze dwie książki w tej tematyce i Vademecum Tarota w 100% wystarcza, jest przejrzyste, wyjaśnia wiele znaków nie tylko poszczególne karty, zawiera również rozdział z rozkładami kart i przykładowymi interpretacjami(co dla mnie jako totalnej początkującej było bardzo pouczające). Polecam.

Tarot. Czym że tak naprawdę jest? Dlaczego od wieków fascynuje ludzi i przyciąga do siebie kolejne osoby pragnące zgłębić jego tajemnice? Cóż takiego jest w tych kartach, że wielu z nas sięga po kolejne książki na jego temat, aby móc zapoznać się dokładniej z tematem, nauczyć się samodzielnie korzystać z tej niezwykłej talii? Sama nie potrafię na to odpowiedzieć i może dlatego też z chęcią sięgam po kolejne tytuły uchylające przed czytelnikiem rąbki tajemnicy. Nie tak dawno temu miałam okazję zapoznać się z książką naszej rodzimej tarocistki - pani Barbary Antonowicz - Wlazińskiej pt "Przepowiednia z jednej karty TAROTA". Moja przygoda z autorką nie zakończyła się jednak na wspomnianym tytule. Zapragnęłam dowiedzieć się więcej, móc bardziej zrozumieć Tarota i dlatego też sięgnęłam po kolejną jej książkę - "Vademecum Tarota". Czy wzbogaciłam swą wiedzę o Tarocie dzięki tej pozycji?

"Nigdy tak naprawdę nie wiesz, za którym zakrętem drogi czeka na ciebie szczęście. Dlatego warto ciągle iść na jego spotkanie..." [1]

Barbara Antonowicz - Wlazińska już od ponad piętnastu lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z Tarotem, a na naszym rynku dostępnych jest kilka wydanych przez nią książek. Jest psychoterapeutką oraz trenerką. Prowadzi warsztaty i sesje indywidualne. Dzięki wiedzy oraz życiowym doświadczeniom zyskała sobie grono zwolenników, którzy docenili zarówno ją - jako człowieka, jak i jej pracę.

"Karty Tarota [...] są specyficznym lustrem, w którym możemy przyglądać się sobie i innym ludziom. Zaglądać pod powierzchnię świata widzialnego i czerpać wiedzę z tego niewidzialnego. Najpierw jednak trzeba nauczyć się widzieć siebie w tym lustrze, by móc widzieć innych." [2.]

Autorka oddała w ręce czytelników, osób zainteresowanych zagadnieniami związanymi z Tarotem, prawdziwe kompendium wiedzy w pigułce zawarte w "Vademecum Tarota". Znajdziemy tu dosłownie wszystko, co jest nam konieczne, aby móc lepiej poznać tajemnice skrywane przez karty. Zagłębiając się w lekturę dowiemy się sporo o nas samych, o naszej naturze, umiejętnościach, sposobach na radzenie sobie z życiowymi problemami. Zapoznamy się ze szczegółowym omówieniem znaczenia oraz interpretacji każdej z kart wchodzących w skład talii Tarota. Ale nie tylko. Znajdziemy tu również symbolikę poszczególnych kolorów, mowy ciała, czy nawet Kodeks Tarocisty - czyli to, co nam wolno, a czego powinniśmy unikać rozkładając karty osobom trzecim. Zdobędziemy wiedzę pozwalającą nam na samodzielne korzystanie z tych tajemniczych kart dzięki omówieniu wielu różnych rozkładów kart i przytoczonym przykładom. Wszystko to wyjaśniane jest przez panią Barbarę w sposób prosty, wyrazisty, przystępny dla każdego potencjalnego czytelnika. Jest to pozycja, która zasługuje na uwagę, gdyż będzie ona pomocna zarówno początkującym tarocistom, jak i osobom bardziej doświadczonym w temacie. Dodatkowo w książce nie zabrakło cytatów wielu znanych osób, dotyczących nie tylko Tarota, ale i codziennego naszego życia, które autorka zamieściła również w poprzedniej książce, jaką dane było mi czytać. Wspomnieć należy również o tym, że do niniejszej książki dołączona została płyta cd, na której znajduje się program umożliwiający czytelnikowi na samodzielną naukę rozkładów Tarota i jego interpretacji. Jest to zwłaszcza przydatne na początku przygody z kartami, kiedy nie jesteśmy jeszcze pewni swoich własnych umiejętności w interpretowaniu poszczególnych wyników, wskazówek, które starają się nam przekazać karty.

Polecam "Vademecum Tarota" każdej osobie, która zamierza sięgnąć po książkę, która będzie pomocna w zrozumieniu i nauczeniu się zastosowania Tarota na co dzień. Z pewnością jest to pozycja, która zadowoli początkującego, jak i bardziej doświadczonego w temacie czytelnika. Sama mam za sobą kilka innych pozycji dotyczących kart, ich rozkładów i wszelkich zagadnień związanych z Tarotem. Wg mnie książka zasługuje na uwagę, gdyż jest doprawdy bogata w treści. Dlatego napiszę krótko - polecam!

[1] "Vademecum Tarota" Barbara Antonowicz-Wlazińska, Studio Astropsychologii, 2011r, s. 249
[2] "Vademecum Tarota" Barbara Antonowicz-Wlazińska, Studio Astropsychologii, 2011r, s. 13

recenzja pochodzi z mojego blogu: http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com/2012/09/89-vademecum-tarota-barbara-antonowicz.html

Świetne vademecum, przejrzyste, szybko można znaleźć potrzebną kartę.

Świetne vademecum, przejrzyste, szybko można znaleźć potrzebną kartę.

• Ezoteryka
  • Ezoteryka