Uprowadzony

Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Die Trying
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
sensacja kryminał Jack Reacher
2018 ocen 177 opinii

2018 ocen

Słabsza cześć serii. Sporo tutaj dziwnych i niezrozumiałych zachowań bohaterów. Sama akcja jest rozwleczona, przez co nie czekamy z napięciem no to, co się za chwilę wydarzy.

Polecić ją można w zasadzie tylko fanom serii.

To drugi tom przygód Jacka Reachera, byłego żołnierza o posturze dwumetrowego drwala. Przygód tych facet ma już grubo ponad dwadzieścia tomów, do tego dwa filmy i w planach serial. Jest więc gościem, który odniósł sukces i o którym ludzie najwyraźniej lubią czytać. Jakie są tego powody? Cóż, Lee Child pisze sprawnie, wie, jak trzymać w napięciu i nie wymaga od czytelnika...

Zdecydowanie nie jest to najlepsza książka z serii z Jackem Reacherem . Sama fabuła jest jeszcze do przyjęcia , ale kulejąca wonder woman już nie . Mnóstwo tutaj niekonsekwencji i kiepskiej bohaterszczyzny . Z tego powodu to co straszne staje się śmieszne i groteskowe . Prawdę mówiąc nieco jestem rozczarowany i nawet biorąc poprawkę na specyfikę tej serii za wiele tu...

Czytadło na wysokim poziomie. Wchodzi jak coca cola i tak samo szybko wychodzi. Ale czas spędzony bardzo dobrze.
Wszelkie uwagi, że to jest pełne luk logicznych - czy ja wiem, nie widziałem tego.

Druga częsc książki dobra lecz słabsza niż pierwsza. Zazwyczaj lektury wciągają od połowy, tu było odwrotnie. Od połowy akcja była spora ale jak dla mnie opisana w nieco nudny sposób. Mimo wszystko cykl będę kontynuować.

Szkoda czasu, naprawdę. I nie jestem chyba jedyna, która tak sądzi, patrząc na wystawione opinie.

Ta seria to jest jak znalezienie kartonu VHS-ów w pawlaczu :-)

Jack Reacher zostaje przypadkowo porwany i znów ktoś będzie miał zdrowo przeje... i właściwie to tyle. Chwilami jest boleśnie naiwna i nielogiczna, ale bawi.

"Kocham innego, ale kochajmy się tutaj w lesie przy trupie. Nie będziemy mogli być razem, ale przytul mnie i pocałuj, skoro jesteśmy razem uwięzieni. Cieszę się, że rozumiesz, a teraz jeszcze pocałuję Cię namiętnie na oczach tego, którego kocham"

Albo Lee Child wie coś o kobietach czego ja nie wiem (bardzo możliwe), albo jest w tych sprawach zielony jak polowy mundur....

Poziom infantylizmu w tej książce powala na kolana! Jeśli miałbym wszystkie głupoty wymienić napisałbym epopeję! Wspomnę tylko o targaniu przez połowę Stanów Zjednoczonych przypadkowej ofiary porwania - po co? Aaaaa, bowiem później trzeba uzależnić jego przeżycie od... yyyyyyyy... wyników w.... Zawodach strzeleckich?! Naprawdę?! To się nie trzyma kupy! A wysłanie bez...

Dyskusje

2 846