Obrona

Okładka książki Obrona Steve Cavanagh
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Obrona
Steve Cavanagh Wydawnictwo: Filia Cykl: Eddie Flynn (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Eddie Flynn (tom 1)
Mroczna strona
The Defence
Filia
2016-03-02
2016-03-02
Jan Stanisław Zaus
Jan S. Zaus

Prawnik z nożem w kieszeni

Książka bardzo w amerykańskim stylu - zaczyna się akcją i już do końca nie zwalnia. Główny bohater - Eddie zostaje wmieszany w sprawę rosyjskiej mafii, mamy tu dużo zwrotów akcji, trochę w stylu filmów z Jasonem Stathamem.

Co jednak trochę mi przeszkadzało, to fakt, jak sprytnym człowiekiem jest Eddie, zna się na wszystkim, potrafi znaleźć luki w materiałach, których inni nie potrafili znaleźć po miesiącach poszukiwać, jak trzeba to spuści łomot czy podkradnie coś, a wszystko to bez snu w czasie 48 godzin. Imponujące :P

Doprawdy nie wiem co mną kierowało, że wypożyczyłem to z Biblioteki. Miałem ochotę na jakiś dramat sądowy, a dostałem najgorszą parodię tego gatunku jaką tylko można sobie wyobrazić. Już ta rekomendacja Mroza na okładce zapaliła w mojej głowie czerwoną lampkę. Od pierwszego zdania to czytadło było żałośnie słabe i naciągane. Fatalny główny bohater i tragiczna narracja, to cwaniakowanie wzbudzało moje obrzydzenie. To najgorsza książka z sądem i mafią w tle jaką kiedykolwiek przeczytałem. Aż ciężko uwierzyć, że można było napisać takiego gniota. Jak tylko nazwisko tego autora kiedykolwiek gdzieś mi mignie natychmiast odwrócę wzrok. Nie polecam najgorszemu wrogowi.

Uwielbiam książki z Eddiem Flynnem w roli głównej! Były kanciarz, obecnie prawnik tym razem staje przed niemożliwym zadaniem - musi wybronić bossa rosyjskiej mafii oskarżonego o morderstwo. A to wszystko wbrew własnej woli, ponieważ gangsterzy zamontowali przy nim bombę i uprowadzili jego córeczkę Amy. Innego wyjścia nie ma, czy mu się uda?

Główny bohater to oszust jakich mało, do tego świetny prawnik, który potrafi świadków rozgnieść w pył. Błyskotliwy z poczuciem humoru, potrafiący działać pod presją czasu. No nie da się go nie polubić!

Książka od razu zaczyna się od dynamicznej akcji, nie ma tu miejsca na zbędny wstęp. Prawnik ma 48 godzin na ocalenie siebie i córki. Praktycznie cała akcja toczy się w sądzie, gdzie Eddie musi wymyślić sposób na wybronienie Wołczeka. Pojawiają się różne postacie, które dodają historii akcji i przebojowości. Tempo rozgrywanej akcji jest na wysokim poziomie, czytelnik nie może się nudzić podczas lektury. Dodatkowo spotykamy się tu z tajnikami pracy prawników, oskarżycieli czy sędziów przysięgłych, co wzbogaca książkę o kolejne smaczki.

Jeśli ktoś lubi thrillery prawnicze to polecam się zapoznać z losami Eddiego Flynna. Cavanagh nie zawodzi, każda jego książka jest tylko lepsza od poprzedniej, równie dobrej.

Główny bohater to oszust jakich...

Świetna książka! Wciągająca i dynamiczna. Błyskawiczna akcja. Ani chwili nudy. Pochłonęłam ją 😀

Dobrze się tego słuchało i pewnie za jakiś czas ruszę do następnej książki z prawnikiem. Dla mnie dobre🙂

W końcu sięgnąłem po 1 tom z Eddy’m i lekko się rozczarowałem. Historia niby miejscami wciąga , ale jednak „Trzynaśc13” i „Pół na pół” były o wiele lepsze

absolutnie rewelacyjna. zaczęłam poznawanie Eddiego Flynna od końca, ale każda historia jest bardzo dobra. cieszę się że autor porzucił już karierę prawną na rzecz tylko pisania. czekam

Książka z zupełnie innej kategorii niż zazwyczaj ale zaskakująco dobra 😉intensywnie rozwijająca się akcja zachęca do kolejnej części...polecam z czystym sumieniem 😊

Mało wiarygodna, ale nawet wciąga.

Mało wiarygodna, ale nawet wciąga.

Beznadziejne czytadło, naiwne i infantylne. Szkoda czasu.

Beznadziejne czytadło, naiwne i infantylne. Szkoda czasu.

• 2016

Dodaj cytat z książki Obrona