Wielki Projekt

The Grand Design
popularnonaukowa
2019-05-22
Jarosław Włodarczyk

Książka pożyczona została mi przez znajomego chrześcijanina, który z jakiegoś powodu jest zafascynowany przedstawionymi teoriami oraz osobą samego Hawkinga. Autor stwierdza, że nasz świat nie może być dziełem przypadku, mimo to nie przeszkadza mu to twierdzić, że Bóg nie miał z tym nic wspólnego. Na pewno warto zajrzeć jeśli chciałbyś dowiedzieć się na czym polega teoria...

Jak zawsze w prosty sposób wytłumaczone skomplikowane rzeczy! + za Adamsowski humor

Na półkach: , , , , ,

Momentami trochę trudna do zrozumienia, ale całościowo warta przeczytania gdy ktoś interesuje się fizyką.
Najbardziej zainteresowała mnie część dotycząca wszechświatów równoległych i teorii ich występowania.
Samo pojęcie jest na pewno znane, ale dopiero tutaj dowiedziałem się o co w tym wszystkich naprawdę chodzi i jak rozumieć to z punktu widzenia fizyka, a nie filmu sci-fi.

Nie wiem czy warto pisać o swoim zdaniu, szczególnie w internecie. Dlatego pominę to.

Sama książka wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Napisana jest w przystępnym stylu i każdy kto choć odrobinę się skupi wszystko zrozumie. Dodatkowo są przykłady, ilustracje, słowniczek i indeks.

Hawking odpowiedział na wiele pytań, nawet tych których jeszcze nie zadałam a pojawiły się...

Książka dobra, przystępna nawet dl a nie wtajemniczonych aczkolwiek nie odpowiada na kluczowe pytanie, na które nigdy nie otrzymamy odpowiedzi ... jak powstał wszechświat i czy powstał bo ktoś tego chciał?

Książka przystępna do czytania dla każdego. Zawiera wiele interesujących faktów na temat kosmosu. Najfajniejsze są porównania, które są w moim typie i docierają do mnie w 110 %. Praktycznie przy każdym pojawiał się uśmiech na mojej twarzy. Książka nie zawiera dużo treści, czyta się ją szybko, dodatkowo jest wzbogacona kilkoma rysunkami. Wypożyczona w bibliotece.

Niby jest Hawking, a jakby go nie było.

Czyta się łatwo i przyjemnie, lecz nie jest to już to samo co pozostałe dzieła "Hołkinga", może dlatego, iż na doczepkę mamy tutaj Leonarda Mlodinowa, o którym na dobra sławę nigdy nic nie słyszałem. Już sama wielkość nazwisk na okładce daje do myślenia i może coś sugerować.

Ale mniejsza z tym, ważniejsze jest, co autor (autorzy?)...

Książka była szumnie zapowiadana jako odpowiedź na najważniejsze pytania nurtujące ludzkość, a zwłaszcza "dlaczego istnieje raczej coś niż nic?". Autorzy przedstawiają swoje przemyślenia, które wiele wnoszą do tego tematu, jednakże jednoznacznej odpowiedzi na te kwestie raczej tutaj nie znajdziemy. Standardowo dla tego typu pozycji, dokonany został przegląd najważniejszych...

Trudne teorie omówione w przystępny sposób. Niezła.

Ciekawa pozycja, warto przeczytać. Szczęście, bo napisana jest w języku zrozumiałym dla przeciętnego Kowalskiego. Fakt warto byłoby przeczytać ze 2-3 razy. Nie jestem miłośnikiem takiej literatury ale i tak uważam że warto było. przeczytać

Dyskusje

• Chcę w prezencie