Tajemnica czasu

2019-01-16
2019-01-16
Jeremi Kazimierz Ochab

więcej Więcej

Lubię nurkować w tematykę, która może pomóc mi rozwinąć wiedzę o nietypowych zagadnieniach, osobach lub wydarzeniach i kierowany tym impulsem zagłębiłem się w tajemnice czasu. Okres wakacyjny wydawał mi się dobrym… czasem na czytanie o… CZASIE i pierwsze 100 stron zabrało mnie w podróż, która była zaskakująca i przyjemna. Niestety następne 50 było jak zderzenie ze ścianą ☹...

Przed przeczytaniem słyszałem rekomendację, że Carlo jest nowym Hawkingiem, jeśli chodzi o jasność przekazywania trudnych koncepcji. Nie zawiodłem się.

Miałem okazję czytać tę książkę tuż po Wyznaniach św. Augustyna, a dokładniej po 11 księdze, w której przedstawia swoją koncepcję czasu. Co ciekawe, sam Rovelli zgadzał się
z Augustynem odnośnie subiektywnego ujmowania...

Ciekawa ... to był mile spędzony CZAS :)

Carlo zabrał mnie w 3-dniową wycieczkę przez historię tego, czym dla ludzi był czas.
Wspaniała podróż między faktami naukowymi, odczuciami i teoriami. Wszystko po to, aby spojrzeć na życie i czas z innej perspektywy. i zostać zaskoczonym.

Jeśli chciał(a)byś dowiedzieć się, dlaczego nigdy więcej nie powiem "nie mam czasu" - gorąco zachęcam do lektury.

Ta książka jest bardziej magiczna niż Harry Potter. A wszystko to dzieje się naprawdę!

Fascynująca.

Fizyka, filozofia, poezja przenikają się w tej książce. Nic dziwnego gdy mowa o czasie. Jest to jedna z tych książek, które udowadniają, że rzeczywistość jest bogatsza i bardziej złożona, niż nam się wydaje, a nasze dzielenie jej choćby na poszczególne nauki ma charakter bardzo umowny. Prawdziwa perełka, ale momentami trudna

Najbardziej romantyczna z lektur popularno-naukowych. Autor nie tłumaczy nam czym jest a czym nie jest czas, zamiast tego zabiera nas w filozoficzną podróż rujnując naszą percepcję czasu przy użyciu odkryć największych fizyków w dziejach, by potem zbudować ją na nowo. Bardzo nietypowa książka, nie dla die hardów naukowych.

Kolejna książka Carlo Rovelli, tym razem na temat czasu. I po raz kolejny autor udowadnia, że książka temat naukowy wcale nie musi być trudna i skomplikowana. Książka uświadamia, jak wiele już wiemy o wszechswiecie, a jednocześnie jak dużo jeszcze przed nami pytań bez odpowiedzi.

Rovelli trochę wywraca pewne rzeczy, trochę nie zrozumiałem, ale to raczej moja wina, nie autora. Mam wrażenie że muszę jeszcze doczytać i to raczej filozofii niż fizyki.

Wzorów nie ma, ani chybi pomysł pożyczony od Hawkinga.

• Chcę w prezencie
  • 2019
  • Popularnonaukowe
  • 2019
  • 2021
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Tajemnica czasu