Mysia Wieża

Okładka książki Mysia Wieża Agnieszka Fulińska, Aleksandra Klęczar
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Mysia Wieża
Agnieszka FulińskaAleksandra Klęczar Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Dzieci Dwóch Światów (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dzieci Dwóch Światów (tom 1)
Mysia Wieża
Galeria Książki
2019-04-03
2019-04-03
mitologia słowiańska czarodziej duchy Gopło Kruszwica literatura dla dzieci literatura polska magia powieść przygodowa przygoda tajemnica

Okładka książki Fantastyczne Pióra 2022 Filip Duval, Agnieszka Fulińska, Grzegorz Kałużny, Daniel Kordowski, Jakub Kubal, Rafał Łoboda, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Krzysztof Marciński, Pawlak Mateusz, Magdalena Ostrowska - Dołęgowska, Dariusz Zasadzki
Fantastyczne P... Filip Duval, Agnies...
Okładka książki Sny umarłych 2023. Polski rocznik weird fiction Dagmara Adwentowska, Daria Banasiewicz, Aleksandra Bednarska, Filip Duval, Agnieszka Fulińska, Elana Gomel, Justyna Hankus, Katarzyna Ophelia Koćma, Dariusz Ludwinek, Marcin Mleczak, Olaf Pajączkowski, Aleksander Paradowski, Przemysław Poznański, Krzysztof Rewiuk, Agata Suchocka, Sylwia Wełna, Adam Włodarczyk, Małgorzata Żebrowska
Sny umarłych 2... Dagmara Adwentowska...
Okładka książki nanoFantazje 3.0 Michał Brzozowski, Monika Fenc, Agnieszka Fulińska, Sylwester Gdela, Błażej Jaworowski, Aleksandra Klęczar, Joanna Kołakowska, Marek Kolenda, Wiktor Orłowski, Marcin Popiel, Adam Raglan, Krzysztof Rewiuk, Anna Sikorska, Łukasz Wojtylak
nanoFantazje 3.0 Michał Brzozowski,&...
Okładka książki Epidemie Paweł Dybała, Agnieszka Fulińska, Wojciech Gunia, Agnieszka Hałas, Paweł Majka, Mikołaj Maria Manicki, Andrzej Miszczak, Tadeusz Oszubski, Krzysztof Rewiuk, Magdalena Anna Sakowska, Marta Sobiecka, Jacek Sobota, Wojciech Szyda, Marek Żelkowski
Epidemie Paweł Dybała, Agnie...

Bardzo dobra książka, z którą im dalej tym lepiej. Początek może trochę niemrawy, lecz z upływem stron było coraz lepiej.

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po książki dla dzieci, a jeżeli mają w sobie elementy fantastyczne to już w ogóle. Tego typu książki napisane są bardzo lekkim językiem, luźno, aby czerpać z niej jak najwięcej przyjemności. Można się rozluźnić, oderwać od rzeczywistego świata, odprężyć się.
Mysia wieża opowiada historię Hanki i Igora, którzy przypadkowo spotykają się na wakacjach nad jeziorem Gopło. Tata Igora jest archeologiem i niedaleko prowadzi wykopaliska, także dzieci bardzo często tam przebywają i mają okazję obserwować ich pracę. Nie to jednak jest głównąatrakcją ich wakacji. Dzieci mają do wykonania pewne trudne i magiczne zadanie. Mianowicie zła Dragomira pragnie przywrócić do życia swojego męża Popiela i przejąć władzę nad światem. Hanka i Igor oczywiście nie mogą do tego dopuścić.

Książka choć całkiem fajnie napisana, była według mnie dość za bardzo przegadana. Przez większość część niewiele się dzieje. Dzieci jeżdżą z miejsca na miejsce i niewiele z tego wynika. Mogłoby to wszystko toczyć się odrobinę szybciej. Dopiero ostatnie rozdziały mnie zaciekawiły i mocniej przyciągnęły do historii. Zdaję sobie jednak sprawę, że to książka dla dzieci, więc też oceniam ją łagodniej i podejrzewam że dzieciom właśnie się spodoba. Dla mnie jednak było to troszeczkę za mało.

Czytając, niektóre opinie miałam lekkie obawy przed kupieniem tej książki, ale jednak skusiłam się i nie żałuję. Kupiłam tę książkę nastoletniej córce, a przeczytałam ją sobie i ośmioletniemu synowi, który uwielbia Harrego Pottera, Opowieści z Narnii, Percy Jacksona. Cudownie, że ktoś w końcu pomyślał o naszej słowiańskiej mitologii, przy okazji lektury sprawdzaliśmy w zasobach Internetu jak poszczególne istoty były kiedyś przedstawiane. Przymierzam się do zakupu kolejnej części. Serdecznie polecam.

Książka rewelacyjna na początku trochę przynudzała ale później się rozkręciła. Ogólnie to sporo śmiesznych scen i dialogów. Mega mi się podobała i teraz będę czytać ,,Śpiących Rycerzy''. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Bardzo mi się podobało. Chociaż momentami miałam wrażenie, że nic tak właściwie konkretnego się nie dzieje,zawsze rekompensowało mi to poczucie humoru, które mają zarówno Igor, jak i Hanka (chociaż Hanka może nawet trochę bardziej). Czasami głowni bohaterowie zachowywali się, jak dla mnie niedojrzałe jak na swój wiek, na przykład uzasadnienie dla wpadki z kombuczą, jak dla mnie było wyssane z palca, ale zależy kto będzie to oceniać.
Mimo drobnych minusów, książka bardzo mi się podobała. A zakończenie tomu było świetne.
Będę czytać następne tomy.

Książka mnie nie zachwyciła niestety. Historia nie jest porywająca. Dialogi chwilami infantylne. Bohaterowie mało wyraziści. Do tego ciągła zmiana narratora, co mnie osobiście mocno irytowało. Myślę, że nawet młody czytelnik, do którego książka jest adresowana, będzie rozczarowany.

Opowieść przezabawna o dwójce dzieci Igorze i Hance,które spędzają wakacje nad jeziorem Gopło.
Tu w powieści przygodowej występują gadające mysze,elfy,pradawni dziadowie,czarodzieje i żywe stworzenia.
Urocza,wspaniała i rewelacyjna lektura,pełna niesamowitych,ciekawych przygód.
Dostarczyła mi książka mnóstwf znakomitych wrażeń i emocji fajnych.
Zachwycona jestem tą książką.
Styl pisania autorek ładny,ładnie napisały powieść.

Urocza,wspaniała i rewelacyjna lektura,pełna niesamowitych,ciekawych przygód.
Dostarczyła mi książka mnóstwf znakomitych wrażeń i emocji fajnych.
Zachwycona jestem tą...

Po przeczytaniu streszczenia książki i zobaczeniu okładki, która bardzo mi się spodobała, wiedziałam, że muszę przeczytać ,,Mysią wieżę". Nota od autorek, piszących: ,,Jeśli podoba ci się seria „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, to polubisz też Igora, Hankę i ich przyjaciół.” , utwierdziła mnie w przekonaniu. Czytając czułam bardzo podobny styl do tego w ,,Percy’m Jacksoni’e”, co mi bardzo odpowiadało. Podobał mi się humor książki oraz postacie i ich charaktery. Łatwo było się z nimi ‘’ zaprzyjaźnić’’. Trudno było się oderwać. Jest to taka słowiańska wersja kultowego "Percy Jackson'a". Uważam, że to świetny pomysł, ponieważ czytelnicy mogą dowiedzieć się dużo o słowiańskich bogach, dawnych wierzeniach i legendach. Razem z Hanką i Igorem przeniesiecie się nad jezioro Gopło i poczujecie klimat wakacji. Myślę, że spodoba się fanom „Percy’iego Jacksona” i nie tylko! Polecam każdemu dzieku, młodzieży i dorosłym. Na pewno nada się do czytania dzieciom.

Bardzo ciepła opowieść Po ostatnich lekturach mam wrażenie ,że autorzy piszący dla młodzieży starają się bardziej żeby przykuć uwagę nastolatków ;) a dla książki to tylko plus .Ciekawa ,żywa historia, którą z przyjemności poznawałam ,momentami infantylna,ale nie bardziej niż niektóre pozycje dedykowane dla dorosłych czytelników więc same plusy

• Przeczytane w 2020