Mysia Wieża

Okładka książki Mysia Wieża Agnieszka Fulińska, Aleksandra Klęczar Patronat LC
Okładka książki Mysia Wieża
Agnieszka FulińskaAleksandra Klęczar Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Dzieci Dwóch Światów (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dzieci Dwóch Światów (tom 1)
Mysia Wieża
Galeria Książki
2019-04-03
2019-04-03
mitologia słowiańska czarodziej duchy Gopło Kruszwica literatura dla dzieci literatura polska magia powieść przygodowa przygoda tajemnica

Okładka książki Nowa Fantastyka 476 (05/2022) Autor zbiorowy, Agnieszka Fulińska
Ocena 5,7
Nowa Fantastyk... Autor zbiorowy, Agn...
Okładka książki Bizarretki. Antologia bizarro fiction Aleksandra Bednarska, Patryk Bogusz, Dawid Dyrcz, Agnieszka Fulińska, Bartosz Hajnowski, Grzegorz Kałużny, Aleksandra Knap, Igor Kręt, Kazimierz Kyrcz jr, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Marcin Majchrzak, Kornel Mikołajczyk, Rafał Pietrzyk, Outta Sewer, Krzysztof Szabla, Łukasz Wiktor, Robert Zawadzki, Zeter Zelke, Maciej Żołnowski
Ocena 6,8
Bizarretki. An... Aleksandra Bednarsk...
Okładka książki 24.02.2022 Aleksandra Bednarska, Jakub Bielawski, Patryk Bogusz, Michał Cetnarowski, Tomasz Czarny, Jarek Dobrowolski, Szymon Drzymała, Mateusz Dudek, B. A. Feder, Agnieszka Fulińska, Artur Grzelak, Wojciech Gunia, Agnieszka Hałas, Dawid Kain, Grzegorz Kałużny, Aleksandra Klęczar, Jarosław Klonowski, Aleksandra Knap, Marek Kolenda, Wojciech Kulawski, Paweł Majka, Katarzyna Michalewicz, Marcin Mierzejewski, Marcin Nadratowski, Marcin Opolski, Łukasz Orbitowski, Romuald Pawlak, Jacek Pelczar, Marcin Podlewski, Michał Protasiuk, Joanna Krystyna Radosz, Radosław Rak, Krzysztof Rewiuk, Magdalena Salik, Paula Uzarek, Hubert Wojciechowski, Mariusz Wojteczek
Ocena 9,3
24.02.2022 Aleksandra Bednarsk...
Okładka książki Fantastyczne pióra 2020 Jerzy Bogusławski, Agnieszka Fulińska, Paulina Klimentowska, Marek Kolenda, Daniel Kordowski, Sonia Korta, Rafał Łoboda, Krzysztof Marciński, Alicja Mirek, Sylwester Nowicki, Marcin Popiel, Michał Rybiński, Katarzyna Szymonik, Paweł Wącławski, Franek Zarzecki
Ocena 7,4
Fantastyczne p... Jerzy Bogusławski,&...

Czytając, niektóre opinie miałam lekkie obawy przed kupieniem tej książki, ale jednak skusiłam się i nie żałuję. Kupiłam tę książkę nastoletniej córce, a przeczytałam ją sobie i ośmioletniemu synowi, który uwielbia Harrego Pottera, Opowieści z Narnii, Percy Jacksona. Cudownie, że ktoś w końcu pomyślał o naszej słowiańskiej mitologii, przy okazji lektury sprawdzaliśmy w zasobach Internetu jak poszczególne istoty były kiedyś przedstawiane. Przymierzam się do zakupu kolejnej części. Serdecznie polecam.

Książka rewelacyjna na początku trochę przynudzała ale później się rozkręciła. Ogólnie to sporo śmiesznych scen i dialogów. Mega mi się podobała i teraz będę czytać ,,Śpiących Rycerzy''. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Bardzo mi się podobało. Chociaż momentami miałam wrażenie, że nic tak właściwie konkretnego się nie dzieje,zawsze rekompensowało mi to poczucie humoru, które mają zarówno Igor, jak i Hanka (chociaż Hanka może nawet trochę bardziej). Czasami głowni bohaterowie zachowywali się, jak dla mnie niedojrzałe jak na swój wiek, na przykład uzasadnienie dla wpadki z kombuczą, jak dla mnie było wyssane z palca, ale zależy kto będzie to oceniać.
Mimo drobnych minusów, książka bardzo mi się podobała. A zakończenie tomu było świetne.
Będę czytać następne tomy.

Książka mnie nie zachwyciła niestety. Historia nie jest porywająca. Dialogi chwilami infantylne. Bohaterowie mało wyraziści. Do tego ciągła zmiana narratora, co mnie osobiście mocno irytowało. Myślę, że nawet młody czytelnik, do którego książka jest adresowana, będzie rozczarowany.

Na półkach: , , , , ,

Opowieść przezabawna o dwójce dzieci Igorze i Hance,które spędzają wakacje nad jeziorem Gopło.
Tu w powieści przygodowej występują gadające mysze,elfy,pradawni dziadowie,czarodzieje i żywe stworzenia.
Urocza,wspaniała i rewelacyjna lektura,pełna niesamowitych,ciekawych przygód.
Dostarczyła mi książka mnóstwf znakomitych wrażeń i emocji fajnych.
Zachwycona jestem tą książką.
Styl pisania autorek ładny,ładnie napisały powieść.

Urocza,wspaniała i rewelacyjna lektura,pełna niesamowitych,ciekawych przygód.
Dostarczyła mi książka mnóstwf znakomitych wrażeń i emocji fajnych.
Zachwycona jestem tą...

Po przeczytaniu streszczenia książki i zobaczeniu okładki, która bardzo mi się spodobała, wiedziałam, że muszę przeczytać ,,Mysią wieżę". Nota od autorek, piszących: ,,Jeśli podoba ci się seria „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, to polubisz też Igora, Hankę i ich przyjaciół.” , utwierdziła mnie w przekonaniu. Czytając czułam bardzo podobny styl do tego w ,,Percy’m Jacksoni’e”, co mi bardzo odpowiadało. Podobał mi się humor książki oraz postacie i ich charaktery. Łatwo było się z nimi ‘’ zaprzyjaźnić’’. Trudno było się oderwać. Jest to taka słowiańska wersja kultowego "Percy Jackson'a". Uważam, że to świetny pomysł, ponieważ czytelnicy mogą dowiedzieć się dużo o słowiańskich bogach, dawnych wierzeniach i legendach. Razem z Hanką i Igorem przeniesiecie się nad jezioro Gopło i poczujecie klimat wakacji. Myślę, że spodoba się fanom „Percy’iego Jacksona” i nie tylko! Polecam każdemu dzieku, młodzieży i dorosłym. Na pewno nada się do czytania dzieciom.

Bardzo ciepła opowieść Po ostatnich lekturach mam wrażenie ,że autorzy piszący dla młodzieży starają się bardziej żeby przykuć uwagę nastolatków ;) a dla książki to tylko plus .Ciekawa ,żywa historia, którą z przyjemności poznawałam ,momentami infantylna,ale nie bardziej niż niektóre pozycje dedykowane dla dorosłych czytelników więc same plusy

Przeszłość skrywa tajemnice, o których nie śniło się archeologom.

Agnieszka Fulińska ukończyła archeologię, ale zajmuje się historią XIX wieku. Ma na koncie kilka opowiadań fantastycznych, a także tłumaczeń książek, w tym Ricka Riordana. Aleksandra Klęczar uczy studentów mitologii, literatury antycznej i języków starożytnych. Pisze o literaturze fantastycznej na blogach i w czasopismach. Muszę przyznać, że obie panie wykonały kawał dobrej roboty. Ich debiutancka powieść Mysia Wieża, należąca do cyklu Dzieci Dwóch Światów na pewno spodoba się młodszym czytelnikom. Nieśmiało przyznaję się, że i ja bawiłam się przy niej wyśmienicie.

Słowiańskość stała się ostatnimi czasy bardzo modna i należą się brawa dla autorek za to, że zabierają młodych czytelników w tak cudowną, pełną przygód i legend podróż, gdzie historia miesza się z mitami, a archeologia z nowinkami technicznymi. Towarzyszymy dwójce dwunastolatków, Hance i Igorowi, którzy całkiem przypadkiem spotykają się na wakacyjnym wyjeździe nad jeziorem Gopło. Bohaterowie tworzą mieszankę wybuchową (kto przeczyta, ten się dowie). Hanka to pewna siebie, trochę pyskata, przebojowa fanka sportu. Igor to spokojny, inteligentny chłopak, zakochany w książkach. Ich dialogi często doprowadzały mnie do śmiechu. Bohaterowie są świetnie wykreowani i bardzo sympatyczni, więc łatwo ich polubić – mnie się udało i już nie mogę się doczekać kolejnego z nimi spotkania.

Mysia Wieża zabiera nas do świata legend i mitów w troszkę zmienionym wydaniu, takim który naprawdę może zainteresować dwunastolatka. Amerykanie mają swojego Percy’ego Jacksona; Brytyjczycy znanego na całym świecie Harry’ego Pottera, a my od niedawna mamy Hankę i Igora odkrywających (w Mysiej Wieży oczywiście) tajemnicę legendy o Popielu i nie tylko.

W Mysiej Wieży, oprócz wspomnianej legendy, otrzymujemy przepowiednie, magię, historię i wierzenia słowiańskie. Będą też ruiny i wykopaliska archeologiczne. A także tajemnice do odkrycia, zagadki do rozwiązania oraz zadanie do wykonania. Hankę i Igora czeka również spotkanie z prawdziwym gadającym szczurem, który okaże się duchem woja Mścigniewa. W książce ciągle coś się dzieje, tak więc żadna nuda wam nie grozi. Szybka akcja tworzy klimat ciągłego oczekiwania, a prosty i nieskomplikowany język będzie odpowiedni nie tylko dla dwunastolatka, ale i dla jego rodzica czy dziadka. Co tu dużo gadać, książka praktycznie czyta się sama, a my (czytelnicy) jesteśmy potrzebni tylko do przewracania kolejnych kartek.

Pierwsza część Dzieci Dwóch Światów zainteresowała mnie na tyle, że mam ochotę na drugą odsłonę (Śpiący Rycerze) i na całe szczęście ta książka już na mnie czeka na półce. Jeżeli chcecie się odstresować, a przy tym świetnie bawić sięgnijcie po Mysią Wieżę. To ciekawa i wciągająca historia, napisana z humorem. Barwna, wspaniała i bardzo zajmująca opowieść, która może kiedyś zagości w kanonie lektur obowiązkowych w szkołach podstawowych.

I jeszcze tylko dwa słowa, bo lecę czytać – gorąco polecam.

Przeszłość skrywa tajemnice, o których nie śniło się archeologom.