Sekret Heleny

Patronat LC
Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros literatura obyczajowa, romans
Helena's Secret (The Olive Tree)
Data 1. wydania:
2017-02-27
Albatros
Maria Gębicka-Frąc
Helena's Secret (The Olive Tree)
literatura obyczajowa, romans
Maria Gębicka-Frąc

Jedna ze słabszych pozycji Riley.

Lekka i przyjemna książka, z ciekawą, zaskakującą fabułą. 💙 Czytając można się rozmarzyć i przenieść w świat bohaterów. Godna polecenia!

Chyba każdy z nas zna mitologiczną historię związaną z puszką pandory, jest to doskonałe nawiązanie do sekretu skrywanego przez tytułową bohaterkę Helenę. Wszystko zaczyna się gdy Helena dziedziczy dom na Cyprze, który najeżał do jej ojca chrzestnego Angusa. Helena spędziła tam lato mając piętnaście lat, znalazła tam swoją pierwszą miłość. Po ponad dwudziestu latach wraca...

Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na książkach tej autorki i tak było tym razem. Piękna historia, mądre przesłanie i ciekawie napisana, polecam

No i co ja mam napisać? Niestety ale nie porwała mnie ta książka tak ja te z cyklu Siedem sióstr czy choćby Róża północy. Początek nawet całkiem przyjemny zwłaszcza dziennik Alexa ale przez trzy czwarte książki czytam w kółko to samo, czyli kąpali się w basenie i pili alkohol, duuużo alkoholu. Rozwiązanie tajemnic? - rozczarowujące, spodziewałam się czegoś innego, lepszego,...

Zawiłe namiętności i tajemnicze romanse są przeszłością rzucającą cienie na teraźniejszość.
A teraźniejszość umiejscowiona na malowniczym Cyprze objawia sekrety przeszłości.

Niezwykle wciągają i pełna tajemnic książka. Jeszcze na pewno nie raz po nią sięgnę,aby przeżyć dobre i złe chwile z bohaterami :)

Ciepła, wciągająca książka. Lekka, ale niegłupia. Nie korzysta z oczywistych rozwiązań fabularnych (kiedy np pojawia się córka z poprzedniego małżeństwa, której ojciec nie widział wiele lat, nie staje się punktem zapalnym, wokół którego łatwo można by było snuć opowiesc). Przyjemna i klimatyczna lektura, polecam :)

Książka reklamowana była bardzo szumnie, więc postanowiłam ją przeczytać🥳
Helena, tytułowa bohaterka nie za bardzo przypadła mi do gustu. Niestety, mimo moich usilnych starań, nie rozumiem zachwytu nad tą pozycją😕
Nic z tej książki nie wyniosłam, ale ponieważ czasami mam ochotę na coś lekkiego, dość miło spędziłam z nią czas. Chyba najbardziej urzekł nie wakacyjny klimat...

Helena odziedziczyła dom na Cyprze. Pandora skrywa w sobie niejedną tajemnicę. To tam Helena spotkała swoją pierwszą miłość i po wielu latach wraca tam z ówczesnym mężem i dziećmi. Jednak przeszłość odkryje swoje karty. Pomimo strachu i niepewności co ją tam czeka, Helena chce wrócić po tylu latach do miejsca, gdzie wszystko wydawało się o wiele piękniejsze.
Historia...

Dyskusje