Morderstwo w winnicy

M.L. Longworth Wydawnictwo: Smak Słowa Cykl: Verlaque i Bonnet (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Death in the Vines
Smak Słowa
Death in the Vines
Verlaque i Bonnet (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Małgorzata Trzebiatowska

Książka dobra, dobrze się czyta jak dwie poprzednie. Denerwujące wstawki języka francuskiego.

Siadając do lektury tego tomu powinniśmy zaopatrzyć się w kieliszek dobrego wina. I pomimo, że to trzecia odsłona spraw prowadzonych przez Verlaqua, to nie nuży. Jak poprzednie historie z równoległymi wątkami przyjaźni i miłości, tutaj wchodzi w nie głębiej. Z racji okoliczności śmierci bliżej dotyczy tematu i wiedzy na temat win, co daje okazję do zacieśnienia znajomości...

To raczej powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym niż kryminał sensu stricte. Para Verlaque i Bonnet znowu razem. Jest wyjaśnienie pewnej tajemnicy dotyczącej głównego bohatera, o której napomykano w poprzednich tomach. Jest wątek kryminalno-humorystyczny z Alzheimerem w tle. Czyta się dobrze.

Morderstwo w winnicy jest moim trzecim spotkaniem z bohaterami, których polubiłem i byłem ciekawy jaką zagadkę kryminalną dostanę. Poprzednie tomy wspominam dobrze i świetnie się przy nich bawiłem. Tym razem autorka sięga po motywy morderstwa popełnionego w winnicy i kradzieży cennych win. Nasi bohaterowie muszę rozwiązać zagadkę starszej pani znikającej nagle z domu,...

W lokalnej rodzinnej winnicy dochodzi do kradzieży bardzo cennych roczników win i wszystko wskazuje na to, że złodziej musiał być kimś bliskim. Po jakimś czasie w tej samej winnicy odnalezione jest ciało starszej pani, która cierpiąc na początki Alzheimera, często znikała z domu odnajdując się w przeróżnych miejscach w okolicy. Na dodatek policja musi się zmierzyć z...

Seria Verlaque i Bonnet na tropie to przykład idealnej książki na czas urlopu. Lekka, dobrze napisana książka - przeczytałam wcześniejsze tomy, a trzecia część "Morderstwo w winnicy" zagwarantowała mi świetną rozrywkę z książką w te wakacje.

Głównym bohaterem tej części jest wino, drugoplanowym sprawy obyczajowe bohaterów, a zagadka kryminalna słabiutka, dołączona jakby na siłę. Najsłabszy tom serii.

Choć opowiada o morderstwach, jest napisana, tak, że czyta się bardzo lekko i szybko. Główni bohaterowie są tacy francuscy, a raczej prowansalscy. Też z niecierpliwością czekam na dalsze części.

Świetny kryminał na lato. Bardzo będę czekać na kolejne części, bo przywiązałam się do głównych bohaterów.

Po trzeciej książce z tej serii mogę już napisać, że zżyłam się z bohaterami i ich miastem. O Prowansji nie wspomnę, bo to jeden z moich ulubionych regionów Europy :)
Z pewnego źródła wiem też, że Wydawnictwo Smak Słowa wyda wszystkie części serii, czyli łącznie 8! Dobra wiadomość, z samusieńkiego źródła, jest taka, że powstaje właśnie część 9 :) A ja bardzo lubię dać się...

Dyskusje

• 2019
  • Legimi
  • E-book
  • 2020
  • 2019
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Morderstwo w winnicy