Zabójcza biel

Patronat LC
Robert Galbraith Cykl: Cormoran Strike (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller 656 str.
Lethal White
Data 1. wydania:
2018-09-18
Anna Gralak
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller
angielski kryminał detektyw kryminał literatura angielska serial śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna

Lethal White
Anna Gralak
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wielki powrót J.K. Rowling do klasyki detektywistycznych opowieści

26 Link do recenzji

Napiszę krótko: szkoda, że są tylko cztery tomy tej serii. Z chęcią przeczytałabym o wiele więcej.

Cormoran jak na razie w najlepszym wydaniu. O dziwo, sytuacje na każdej płaszczyźnie rozwijają się w coraz ciekawszych kierunkach. Nie mogę doczekać się następnej części - brawo pani Rowling!

To kolejna część przygód prywatnego detektywa Cormorana Strika i jego wspólniczki Robin. Niezwykle obszerna, bo zawiera ponad 650 stron, ale czyta się ją bardzo dobrze. Nie jest to szczyt mojej 10, czy nawet 100 najlepszych kryminałów, ale jest to przyzwoita fabuła, z kilkoma wątkami, z tym także i prywatnymi głównych bohaterów, co jest niewątpliwie dużym atutem tej...

Muszę przyznać, że Robert Galbraith (vel Joan Rowling) ma talent do pisania obszernych książek. Te 650 stron wydrukowanych dość drobną czcionką minęło mi jednak szybciej niż zakładałam.
Sprawdziłam sobie, że trzecią część cyklu o Cormoranie czytałam 2,5 roku temu, więc trochę czasu minęło. Warto było jednak czekać, bo pisarka oddała czytelniom solidnie napisaną...

Jako, że jestem wielką i wierną fanką Cormorana oraz Robin, i prowadzenia przez nich śledztw, nie będę obiektywna. Ale ta książka jest po prostu świetna. Szantażowany minister i nastolatek, który twierdzi, że widział jak zakopywano zwłoki dziecka. To punkt wyjścia do pełnego napięć i emocji śledztwa. Jak zwykle, nie ominięto też prywatnych perypetii między Robin a Matthew....

Na półkach: , , , ,

"Zabójcza biel" to czwarty tom kontynuacji o detektywie Cormoranie Strike i jego wspólniczce Robin Ellacot. Tym razie w sprawie, w której z każdym krokiem pojawia się coraz więcej pytań niż odpowiedzi.

Między wydarzeniami z trzeciego, a czwartego tomu upływa trochę czasu. W ciągu roku firma rozrasta się przez co mają ręce pełne roboty, chociaż finansowo nadal nie jest to...

Nie podzielam opinii, że to słabsza część niż trzy pozostałe z tego cyklu. Owszem, rozbudowana i stopniowo narastająca intryga oraz mocno wyeksponowany watek osobistych perypetii Strike'a i Robin mogą sprawiać wrażenie odrobinę przegadanych, ale w kontekście całej serii są uzasadnione.
No i ta, jak zwykle znakomita, interpretacja lektora (Maciej Stuhr). Polecam!

J.k. Rowling pod pseudonimem, ale poziom nadal wysoki. Właściwie wszystkie książki z tej serii są bardzo dobre, najmniej podobała mi sie ta o wydawcach, ale w "Zabójczej bieli" wszysko jest ok. Świetny kryminał, doskonale poprowadzona intryga, bohaterowie pełnokrwiści, i chyba wszyscy czekają, co tam dalej się wydarzy miedzy Strike'm a Robin :-)

Dla mnie jest to zdecydowanie najlepsza powieść z serii. Akcja jest skomplikowana, wielowątkowa i logiczna jednocześnie. Emocje bohaterów są przedstawione bardzo prawdziwie i intrygująco, z wyczuciem. Nie ma też w niej bezsensownego epatowania ohydnym bestialstwem, co zarzucam dwom poprzednim tomom. Warto przeczytac wczesniejsze ksiazki żeby moc sie w pełni cieszyć lekturą.

J.K. Rowling, czy też Robert Galbraith, ma niezwykły talent do kreowania postaci, które darzę dużą sympatią. Mimo że śledztwo jest dosyć rozciągnięte (książka liczy ponad 650 stron), to zupełnie mi to nie przeszkadza i z przyjemnością sięgnę po następną część, żeby dowiedzieć się co słychać u moich ulubionych bohaterów.

Dyskusje

1 824