Zabójcza biel

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Robert Galbraith Cykl: Cormoran Strike (tom 4) kryminał, sensacja, thriller 656 str.
Lethal White
Data 1. wydania:
2018-09-18
Anna Gralak
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller
angielski kryminał detektyw kryminał literatura angielska serial śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna

Lethal White
Anna Gralak
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wielki powrót J.K. Rowling do klasyki detektywistycznych opowieści

26 Link do recenzji

„Zabójcza Biel” to czwarta część z Cormoranem Strikem w roli głównej. Trzy wcześniejsze części dostarczyły mi wiele czytelniczych atrakcji. Tak samo było również tym razem. Robert Galbraith to pseudonim J.K. Rowling, autorki cyklu o Harrym Potterze. Cormoran oraz Robin Ellacott, która była jego asystentką, a obecnie jest wspólniczką, mają za zadanie rozwikłać zagadkę sprzed...

Kryminal od 250 strony zaczyna wciagac. i potem juz czyta się bez przerw. Polecam

Czwarta już część serii o detektywie Cormoranie Strike'u i jego wspólniczce Robin Ellacott jest bardzo udana i nieudana jednocześnie. Jeżeli chodzi o samą zagadkę kryminalną, to jest ona najlepsza w całej serii. W kryminale to bardzo ważne, bo w końcu po to się je czyta, żeby poznać kulisy zbrodni i wytypować sprawcę. Są też inne elementy książki, z którymi nie było już tak...

4 tom przygód Cormorana i Robin tym razem w wyższych sferach, koni i socjalistów. Niestety na 600 str. tylko jedno zabójstwo, sporo wątków obyczajowych i rozwlekania. Jak zawsze ni to kryminał (zbyt oczywisty), ni to thriller. i ciągle zawszenie wątku Robin i Cormorana niczym w Archiwum X. Rowlling chyba lubi pisać tomiszcza.

Bardzo ciekawie ujęte historię w ogóle cała seria jest bardzo przyjemne do czytania bardzo szybko się ją czyta czasami nawet trochę śmieszna nigdy bym nie podejrzewała że autorka tak poczytnych książek jakimi był Harry Potter potrafi spłodzić coś takiego

Czwarte spotkanie z Cormoranem i Robin na ponad 600 stronach książki obfitowało w różnorodne wrażenia... Ciekawe, czy i ta powieść będzie sfilmowana...materiału na scenariusz nie zabraknie! I żywię nadzieję, że autorka zaskoczy mnie kolejną powieścią :)

Konstrukcja psychologiczna postaci oraz opis relacji między nimi - niezmiennie bardzo dobre i dla mnie to jeden z największych atutów tej serii. Podoba mi się też, że wplatanych jest sporo wątków o zaburzeniach psychicznych, zdrowiu psychicznym w ogóle. Dużo psychologii jest w tej powieści, to lubię :) Wątek kryminalny jest okej, ale ze względu na duży poziom...

Wg mnie najlepsza cześć. Akcja bardzo wciągająca i zaskakujące zakończenie. Pokazane życie wyższych sfer że zderzenie z niższymi. Wątki kryminalne znakomicie przenikają się z watkami obyczajowy ino i w końcu coś zaczyna się dziać w życiu prywatnym bohaterów.

Absolutnie mój klimat - angielski kryminał, nieśpieszny, intrygujący, ale nie przerażający. Główny bohater prawdziwy - "z krwi i kości", pełen sprzeczności, a przez to ludzki. Tak daleki od mrocznych skandynawskich historii (na szczęście), a tak wciągający... Z przyjemnością sięgnę po koleje powieści o Cormoranie S.

Czwarta część historii detektywów z Londynu trzyma wysoki poziom poprzednich.
Rewelacyjnie, subtelnie przedstawione uczucia Robin i Cormorana.
Wątek kryminalny rozwija się trochę w ślimaczym tempie ale jest oryginalny i realistyczny. Polecam.

Dyskusje

1 992