Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja

Okładka książki Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja
Joanna Tekieli Wydawnictwo: Filia Cykl: Pensjonat Leśna Ostoja (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Pensjonat Leśna Ostoja (tom 2)
Filia
2019-02-13
2019-02-13
literatura polska

Druga część historii o Pensjonacie Leśna Ostoja w małej wsi Drzewie. Książka ma charakter opowieści z przesłaniem na każdy kolejny miesiąc roku. Poznajemy w tych opowieściach kilku bohaterów z firmy, w której pracuje główna bohaterka Justyna, bowiem co miesiąc zmienia się osoba wyznaczona przez prezesa do prowadzenia pensjonatu. Każda z tych osób jest przedstawicielem jakiejś grupy społecznej i każdą charakteryzuje jakaś inna "przywara". Oprócz tego mamy też obraz przyjaźni zawiązanych w pierwszej części i tego, czego zabrakło mi w końcówce "Pensjonatu.." , czyli tej głębi relacji ludzkich i zawiązania wątków.
W tej części odnalazłam wiele scen powodujących wzruszenie, ale i śmiech i mimo, że niektóre historie są mocno naciągane i nierealne a może nawet naiwne to książka wspaniale relaksuje i pozwala zapomnieć o codzienności. Polecam na wieczór przy herbacie albo winie i zabieram się za kolejną część.

Według mnie jeszcze ciekawsza niż 1 część! Bardzo mi się spodobało, że każdy miesiąc poświęcony jest innej postaci, ale książka przez to wcale nie jest niespójna, czy zagmatwana. Autorka świetnie łączy wątki.

Kolejna część. Bardzo pozytywna, przenosi czytelnika w wymarzone miejse do magicznego pensjonatu, życzliwych ludzi. Czyta się szybko i przyjemnie. Polecam

Wróciłam do pensjonatu Leśna Ostoja z przyjemnością, jakbym odwiedzała znajome mi miejsce po długiej nieobecności. Poprzednia część była dynamiczna, dużo się działo i nawet wątek kryminalny znalazł tam dla siebie miejsce. Tym razem, fabuła nabrała ogłady, jednak to nie znaczy, że była nudna czy monotonna. Oj zdecydowanie nie. Słuchałam z przyjemnością, jak w Drzewiu zmieniają się pory roku, a wraz z nimi ludzie odwiedzający pensjonat. Jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów i mam zamiar niebawem się o tym przekonać.

Miła ciepła i przyjemna jeśli szukasz takiej książki to Pemsjonat taki właśnie jest. Polecam

Taka , w porównaniu z 1 tomem, dość słaba.Co więcej - Autorka zapomniała, że w 1 tomie główna bohaterka mieszkała w kamienicy , rzut beretem od Kazimierza, a teraz - blok, hmmmm

Na półkach: , , , ,

Kontynuacja opowieści mieszkańców Drzewia i pracowników Pensjonatu Leśna Ostoja równie interesująca,wciągająca jak i zabawna.Polecam całą serię.

,,Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja" to świetna lekka i pełna humoru lektura.Spędzamy w Drzewiu okrągły rok.Co miesiąc inny z pracowników korporacji zarządza pensjonatem,który prawie zawsze jest pełen gości.Największą sympatią darzy go jednak Justyna,która chętnie tam wraca.Wiele zabawnych zdarzeń i piękno przyrody zmieniających się pór roku daje fajny klimat.Na koniec czytelnika spotyka niespodzianka.jaka...tego już dowiecie się czytając drugi tom serii.

Pensjonat działa prężnie, co chwilę przyjeżdżają nowi wczasowicze aby podziwiać to magiczne miejsce 💚 Czytając tą część mogłam sobie wyobrażać jak zmienia się przyroda w Drzewiu na przestrzeni roku. Pani Tekieli wprowadziła niesamowity klimat opisując pięknie cztery pory roku . 💚 Mogłam poznać historie i perypetie pracowników Konsultraku, bo zgodnie z zarządzeniem co miesiąc pensjonatem kierował ktoś inny - Cruella, Michał, Karolina, Bożena czy Paweł. Wprowadziło to fajny klimat do powieści. Maj był zarezerwowany dla Justyny. Mogła na nowo zachwycać się tym miejscem oraz spotkać się ze swymi "trzema muszkieterami " - Kubą, Igorem i Dominikiem. Justyna zawsze mogła na nich liczyć. 💚 Najbardziej ucieszyło mnie to, że rodzice Justyny razem z jej bratem Łukaszem kupili Leśną Ostoję od Konsultraku i wprowadzili jeszcze bardziej domowy klimat. Drzewie stało się ich miejscem na ziemi . Urządzili też pierwsze magiczne Święta Bożego Narodzenia w pensjonacie💚

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam wam “Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja” jako idealną lekturę na urlop lub gdy pragniecie przeczytać coś lżejszego. Ale nie dajcie się zwieźć, oprócz zabawnych zdarzeń, znajdziecie też wątki nad którymi warto się dłużej zatrzymać. Niektórzy z bohaterów będą poszukiwać swojej wymarzonej miłości, inni będą szukać spełnienia zawodowego, a jeszcze inni będą chcieli znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Jest to powieść otulająca niezwykłym ciepłem, a sposób opowiedzenia jej sprawia, że odnosi się wrażenie jakby to dobra znajoma opowiadała nam co wydarzyło się w Drzewiu. Bardzo odpowiada mi taki styl. Może nie ma wartkiej akcji, ale i tak dzieje się dużo. Perypetie bohaterów dostarczą wam wielu emocji.

Joanna Tekieli Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja Zobacz więcej
Joanna Tekieli Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja Zobacz więcej