Niebo nad Amsterdamem

Okładka książki Niebo nad Amsterdamem Agnieszka Zakrzewska
Okładka książki Niebo nad Amsterdamem
Agnieszka Zakrzewska Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Do jutra w Amsterdamie (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Do jutra w Amsterdamie (tom 3)
Edipresse
2019-04-24
2019-04-24

Jestem usatysfakcjonowana całym cyklem.
Druga część wg mnie była trochę słabsza, ale trzecia wszystko nadrobiła.
Książka pochłonęła mnie całkowicie, a to za sprawą Agnieszki,
jej dociekliwości i dobrego serducha.
Ani na moment nie mogłam się nudzić.

Jestem usatysfakcjonowana całym cyklem.
Druga część wg mnie była trochę słabsza, ale trzecia wszystko nadrobiła.
Książka pochłonęła mnie całkowicie, a to za sprawą Agnieszki,
jej dociekliwości i dobrego serducha.
Ani na moment nie mogłam się nudzić.

#88/52 #89/52 #90/52 #wdowaczyta #AgnieszkaZakrzewska #dojutrawamsterdamie #pocztówkizamsterdamu #niebonadamsterdamem #seriazamsterdamem #seriaamsterdamska
Ta recenzja będzie chyba najdłuższą recenzją jednocześnie najdłużej czekającą recenzją na publikację 😅 Kilka miesięcy temu ktoś bardzo polecał jedną z książek z tej serii, a że od kilku lat mieszkam w Holandii jak pewnie większość z Was wie to od razu pobrałam na półkę legimi od razu. Ciekawe, że dopiero teraz trafiłam na ten cykl 3 tomów, bo książki wydane w 2018 i 2019, więc sporo czasu temu. A Agnieszka Zakrzewska napisała już kilka jak nie kilkanaście książek. Przyznaję, literatura obyczajowa i romanse to nie mój klimat, wiec weźcie to pod uwagę czytając te kilka słów o tej serii, dobrze?🤪
Już w pierwszej książce Agnieszka czyli główna bohaterka strasznie mnie irytowała, a im dalej tym bardziej była wkurzająca. Mimo prób nie byłam w stanie jej ani polubić, ani wielokrotnie zrozumieć 🤷‍♀️ wszędzie jej było pełno, wszystko doskonale wiedziała, a jak nie widziała to chciała za wszelką cenę się dowiedzieć. Takie miałam odczucie, niby fajnie, bo niby nie było nudy, ale jak dla mnie to za dużo się u niej/z nią ciągle działo różnych sytuacji. Jako, że nie lubię nie dokończonych książek ani tym bardziej serii to jakoś przebrnęłam we wszystkie 3 (bardzo dziękuję, że TYLKO 3, więcej bym nie zniosła).
Na plus, żeby nie było, że się tylko czepiam, przeczytałam kilka fajnych ciekawostek o Holandii i kilka niderlandzkich tekstów.
Momentami słownictwo jakim posługiwała się autorka w tych powieściach była dla mnie mocno nie pasująca do całości. Naprawdę kto z Was używa na codzień na przykład słowa "bunczuczny"? Jestem bardzo ciekawa czy ktoś z Was wg słyszał to słowo kiedykolwiek?😅
Trzy tomy od razu to było zdecydowanie za wiele jak dla mnie. Zmęczyły mnie strasznie "przygody " Agnieszki tak bardzo, że nie mam ochoty na inne książki tej autorki. A szkoda, bo lubię czytać i wspierać dobrą recenzją polskich autorów. Dajcie znać czy znacie twórczość Agnieszki Zakrzewskiej 😊

Agnieszka wraca do Holandii do willi w Sosnowym Lesie, którą pokochała od pierwszego wejrzenia. Razem ze Stijnem i ich córeczką dają opustoszałemu domostwu nowe życie, zgodnie z ostatnią wolą seniorki rodu de Bruin. Mijają lata, mała Annemarie dorasta i marzy o karierze pianistki tak jak jej sławna prababcia. Buntownicza natura nastolatki staje się źródłem coraz większych konfliktów pomiędzy nią a rodzicami. Pewnego ranka do sypialni Agnieszki i Stijna ktoś wrzuca spory kamień. Rozbita szyba jest początkiem lawiny zdarzeń, które są kolejnym sprawdzianem ich miłości. Kto nienawidzi rodzinę de Bruin tak bardzo, że nie cofnie się przed najgorszym? Kim jest tajemniczy baron van Heemstra? I wreszcie jaką to zagadkę z przeszłości skrywają przepastne archiwa pana prokuratora Jana van der Lindena? Zaskakująca i pełna zwrotów akcji historia, która jest dowodem na to, że życie potrafi pisać nawet najbardziej nieprawdopodobne scenariusze. Jestem pod wrażeniem trzeciej części. Super mi się słuchało audiobooka wspaniała lektora. Polecam serdecznie 😊

Trzecia i zarazem ostatnia część serii o Agnieszce, która zakochała się w Amsterdamie. Chyba najmniej się nudziłam przy tej części.
Minęło 15 lat odkąd Agnieszka wróciła do Holandii. Jest żoną, matką i przyjaciółką. Jak zwykle stara się być pomocna i wszystko poukładać.

Jestem zmęczona losami bohaterki. Trzy tomy od razu, to za wiele. Jak zwykle jeden punkt więcej za Amsterdam, rowery i malarzy.
Mam wrażenie, że pewne wątki cignięte były na siłę. Pewne postaci z poprzednich tomów pojawiają bez związku. A zachowanie niektórych bohaterów trochę mnie irytuje.
Pewnie sięgnę za jakiś czas do kolejnych książek Agnieszki Zakrzewskiej, ale tylko do tych, których akcja toczy się w Holandii. :)

Trzecia część przygód Agnieszki. Książka, którą przeczytałam w kilka dni, bardzo szybko się czytało, przyjemna opowieść. W moim odczuciu najlepsza z części.

Lekka historia o Agnieszce, mężatce, która oddaliła się od męża i ma problemy z nastoletnią córką. Także pomaga przyjacielowi, który ma do niej nietypową prośbę. „ Znajdź ją".
Ta obyczajówka mówi o związku dwojga ludzi, że to dwa oddechy i jeden rytm serca. I żeby kogoś naprawdę mieć, nie trzeba trzymać go nieustannie w dłoni.
Sympatyczna, szybko się czyta, może specjalnie nie zapada w pamięć, ale za to zawiera sporo życiowych wątków.
OCENA 5-/ 6

Sympatyczna, szybko się czyta, może specjalnie...

Dalsze losy Agnieszki tym razem znów w Holandii.Codzienne życie problemy i tajemnice z przeszłości.Cała seria świetna.

Cała seria bardzo fajna! Polecam

Cała seria bardzo fajna! Polecam