Kółko się pani urwało

Okładka książki Kółko się pani urwało
Jacek Galiński Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Zofia Wilkońska (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
komedia kryminalna
Inne

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Specyficzna książka, wiem, ale jednak nie dla mnie. Wkurzał mnie styl pisania, a główna bohaterka antypatyczna aż zanadto.
Zresztą ja za bardzo nie lubię komedii kryminalnych.

Zresztą ja za bardzo nie lubię komedii kryminalnych.

Nie byłam w stanie poczuć sympatii do głównej bohaterki. Jest niesamowicie egocentryczna, opryskliwa i roszczeniowa. Niesamowicie sprawna jak na staruszkę po 70. Żarty nieśmieszne, wymuszone. Podobnie zwroty akcji. Niestety - duży zawód.

Jacek Galiński stworzył coś serio wspaniałego. Uwielbiam panią Zofię, jej styl bycia, cięte riposty. Mimo, że domyśliłam się tego, kto był sprawcą zamieszania, to jest jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam w ostatnim czasie. Powieść wciągnęła mnie od pierwszych stron, na pewno sięgnę po kolejne części!

Książka na jeden raz. Dla mnie jako przerywnik. Trochę zaskakująca, ale nazbyt wulgarna jak na czarny humor - te dwie cechy nieco się znoszą.

Przeczytałem wszystkie. Ta jest najlepsza z serii, dalej jest już tylko gorzej niestety.

Stefania to jest kobieta petarda! Takich bohaterek nam potrzeba! Polecam!!!

Stefania to jest kobieta petarda! Takich bohaterek nam potrzeba! Polecam!!!

Do książki podchodziłam z entuzjazmem po przeczytaniu recezji i wszelakich opinii. Niestety bardzo się rozczarowałam. Żarty wymuszone, sytuacje absurdalne, bohaterka irytująca, samolubna i egoistyczna. Przede wszystkim jednak, nie znalazłam tu absolutnie nic śmiesznego. I to chyba źle świadczy o komedii kryminalnej.
Na pewno nie sięgnę po kolejne tomy.

Na pewno nie sięgnę po kolejne tomy.

Nie mogę uwierzyć w to, że dopiero teraz natknęłam się na pierwszy tom serii o Zofii Wilkońskiej. Na szczęście w końcu na niego trafiłam i wiem, że nadrobie zaległości.

Uwielbiam komedie kryminalne jednak wobec tej konkretnej miałam pewne obawy, które nasiliły się podczas rozpoczęcia lektury. Głównie z powodu dość specyficznego charakteru głównej bohaterki. Na szczęście dałam jej i sobie szansę. Dzięki temu posunięciu zafundowałam sobie solidny kawał rozrywki.

Na łamach tej powieści spotkamy wielu wyjatkowych pobocznych bohaterów ale to właśnie Mała Stopa zyskała moją największą sympatię. Bandzior z sercem na dłoni.

Polecam fanom komedii kryminalnych i miłośnikom czarnego humoru;)

Fajna zabawna książka, odrywa od trudnej ostatnio rzeczywistości chociaż jest w niej mocno osadzona. Śmieję się w głos czytając.

Strasznie mnie zmęczyła ta książka. Żarty starszej Pani średnie...nawet jak na starszą Panią.