Stranger Things. Mroczne umysły

Gwenda Bond fantastyka, fantasy, science fiction 350 str.
Stranger Things. Suspicious Minds
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Stranger Things
Poradnia K.
fantastyka, fantasy, science fiction
eksperyment laboratorium literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo podświadomość poszukiwanie prawdy science fiction strach wojna

Stranger Things. Suspicious Minds

Kup książkę

Spoko

1969
Hawkins, Indiana
Nastki jeszcze nie ma. Jest już za to doktor Brenner i Ósemka. I nowe doświadczenie. Wśród osób, które się zgłosiły jest Terry Ives. W końcu pieniądze się przydadzą, a co złego może być w zwykłych badaniach? Poza tym w każdej chwili można zrezygnować. Prawda?
Ale czy w zwykłych badaniach podają kwas, używają elektrowstrząsów, przetrzymują w...

Książka bardzo dobra, przybliżyła bardzo dobrze nam historię początków labolatorium, Pokazała nam również co się stało z tatą Eleven, jedenej z głównych bohaterek serialu. Jeśli ktoś nie oglądał "Stranger things" może spokojnie przeczytać tą powieść, ponieważ akcja dzieje się przed serialem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Początkowo nie mogłam się wciągnąć, mnogość zupełnie nowych postaci w zestawieniu ze światem, który znałam z serialu powodowało mętlik w głowie. Dodatkowo sam początek książki jest dość powolny; codziennie ten sam schemat: wizyta w laboratorium, badania, powrót do domu. Potem akcja zaczyna nabierać tempa i ciężko odłożyć książkę.
Smaczku dodaje też fakt, że tak naprawdę...

Koniec lat 60. Studentka Terry Ives dowiaduje się o badaniach w laboratorium w okolicy jej kampusu, postanawia zastąpić swoją współlokatorkę, która z nich zrezygnowała. Jednak szybko zdaje sobie sprawę, że nie jest to zwykły test, a dodatkowo każdemu z badanych podawane są narkotyki. Wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia dowiedzieć się co tak naprawdę robi dr. Brennon, a...

fajne czytadło. uzupełnia historię serialu, ale bez serialu pewnie wiele traci. najważniejsze, że nie licząc pewnych dłużyzn i płycizn ;) ma dużą dawkę klimatu i jest po prostu ładna.

do przeczytania przed serialem - ciekawie opisuje powstanie i działanie laboratorium

Całkiem w porządku książka będąca prequelem do popularnego serialu "Stranger Things". Stylem bardzo przypomina pierwsze powieści Stephena Kinga i Deana Koontza. Nie jest to pozycja wybitna, ale sprawdza się, jeśli chodzi o uzupełnienie serialowej fabuły. Na pewno "must have" dla fanów uniwersum.

Idealna książka do poczytania w oczekiwaniu na kolejny sezon serialu ;) <3

7 pkt to taki średniak z górnej półki. przeczytałam, zainteresowało mnie na tyle , że chciałam dokończyć- a póżniej nie żałowałam że tylko straciłam czas. Obejrzałam Netflix , w książce spodziewałam się bardziej finezyjnej fabuły,cóż- dlatego 7.

• 2019
  • 2019