Koronkarka

Laura Frantz Wydawnictwo: Dreams literatura obyczajowa, romans
The Lacemaker
Elżbieta Zawadowska
Dreams
powieść historyczna romans romans chrześcijański fikcja historyczna beletrystyka chrześcijańska powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie
The Lacemaker
literatura obyczajowa, romans
Elżbieta Zawadowska

Bardzo przyjemna lektura, wciągająca, lekka, taka na jesień, żeby odpocząć.
Tło historyczno-kulturowe XVIII wiecznej Ameryki północnej, subtelny romans, aż miło, że w takich czasach też można było, no a na koniec mezalians z happy endem.
polecam M:o)

Lubię takie książki. Trochę historii, trochę romansu. Polecam :)

Bardzo dobra książka. Zaczynałam czytać z obawą, że raczej nie będzie mi się podobać. Nie interesowały mnie czasy , w których toczyła się akcja książki.
Jednak już po przeczytaniu kilkunastu stron wciągnęła mnie historia Elisabeth i nawet z zainteresowaniem zaczęłam śledzić stany buntu Patriotów.
Książka jest inna niż wszystkie ,które dotychczas czytałam.Polecam

By opisać KORONKARKĘ potrzebuję jednego zdania: Powieść w swej głębi treści wyjątkowa. :)

Kolejna ciekawa książka i choć dotyczy odległych czasów rewolucji amerykańskiej z XVIII wieku, niesie ze soba treści, które i dziś nie powinny nam być obce.
Libby Lawson, wychowana w cieplarnianych warunkach, jako córka gubernatora Virginii, z dnia na dzień traci wszystko. Ojciec tyran, któremu jako żeński i jedyny potomek od urodzenia była solą w oku, ucieka pod osłoną...

Życie wysoko urodzonych kobiet w XVIII wieku było niedużo łatwiejsze od tych nisko urodzonych. Oczywiście, mogły chodzić w drogich sukniach, wyszytych z najdroższych materiałów, nie musiały ciężko pracować i mogły do woli chodzić na bale. Wydają się wolne, mogą robić wszystko, jednak nie dzieje się tak w kwestii uczuć. Ojciec Elisabeth Lawson zastępca gubernatora znalazł...

Książka - idealnie trafiona dla osób lubiących serial "Północ południe". Lata co prawda wcześniejsze, jednak historia również świetnie osadzona w przełomowych chwilach dla USA. W Koronkarce znajdziecie szpiegostwo i romans. Nie zabraknie również przy jej lekturze trudnych wyborów i zwrotów akcji. Dobra książka na odprężenie w wolnych chwilach. Polecam.

Jestem wielką fanką powieści historycznych, ale opowieść o losach Elizabeth szczególnie podbiła moje serce i była prawdziwą ucztą dla duszy.
Autorka w bardzo subtelny sposób poprowadziła fabułę, jednocześnie pozwalając się zatracić czytelnikowi w swoim stylu i choć losy głównej bohaterki były nieco przewidywalne to i tak trudno było mi się oderwać od...

Wbrew pozorom, bycie arystokratką nie jest niczym przyjemnym. Fakt, ma się więcej pieniędzy, suknie uszyte z lepszych materiałów niż inni i więcej się podróżuje, ale cena, jaką trzeba za to zapłacić, jest niezwykle wysoka. Elizabeth Lewson, bohaterka "Koronkarki" mimo swojego statusu społecznego - a raczej przez owy status - musi oddać swoją rękę mężczyźnie, którego w ogóle...

Dyskusje

• 2019