Najlepsza przyjaciółka

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Wspaniała książka, trzymająca w napięciu, życiowa. Bardzo wciągająca!❤️

Wspaniała książka, trzymająca w napięciu, życiowa. Bardzo wciągająca!❤️

Izabela Krasińska tworząc losy Joanny Witeckiej oraz Jakuba Duńskiego, a następnie splatając je z Elwirą Ratajską trafiła na listę moich ulubionych autorek.

Sugerując się sielską okładką „Najlepszej przyjaciółki” można spodziewać się spokojnego romansu z happy end'em w tle, który idealnie nadawałby się dla samotnych kobiet przed 30-stką. Biorąc pod uwagę tytuł można zakładać, że być może w rękach trzymamy historię o nieudanej przyjaźni. Co jednak tak naprawdę dostajemy ? Psychologiczną bombę emocjonalną !

„Najlepsza przyjaciółka” to książka o kłamstwach, intrygach, manipulacjach, a także dotkliwej stracie. Spotykamy tu bohaterów z osobowością psychopatyczną, którzy doskonale manewrują swoimi ofiarami by zniszczyć im życie. I o ile samą historię zaczęłam na trzeźwo o tyle zakończyłam butelką wina. Zgadzam się z autorką – ciężko czytać Krasińską bez asysty procentów.

„Najlepsza przyjaciółka to idealne połączenie powieści obyczajowej, która płynnie przechodzi wręcz w thriller. Jestem zakochana w warsztacie jakim operuje autorka i zdecydowanie polecam wam sięganie po jej twórczość !

Jeżeli myślicie, że to jest słodka opowiastka o psiapsiółach to muszę Was sprowadzić na ziemię. To nie lekka powieść obyczajowa. Jak dla mnie to thriller psychologiczny z mrożącą krew bohaterką.
Ta niby "przyjaźń" między Asią a Elwirą to chora, zazdrosna, pełna goryczy, zawiści, wstrętu i kontroli relacja. Asia jest fryzjerką. Poznaje Elwirę na kursie języka francuskiego i bardzo potrzebuje kogoś z kim będzie mogła porozmawiać o swoim życiu. Mieszkając z Kubą nie zawsze się rozumieli, ale mimo wszystko bardzo kochali.
Elwira wyczuła dobry grunt. Bardzo elegancko, no można powiedzieć, że w białych rękawiczkach zaczęła owijać sobie Asię wokół palca.
To co potem się działo, przyprawiało mnie o szybsze bicie serca...
I pomyśleć, że Elwira pracuje w bibliotece..
Baaa, że w bibliotece! Takie kobiety istnieją naprawdę...taki ptasznik owijający w swoją sieć...
Jedna rzecz mi tylko przeszkadzała. Jak łatwo i szybko można kogoś określić przyjacielem. U mnie by to nie przeszło. Wiele beczek soli trzeba ze mną zjeść, aby zasłużyć sobie na to miano.
Jak łatwo może nas zmylić tytuł czy okładka. Czy ta historia ma happy end? To już musicie sami się przekonać.
Książka intryguje i gorąco polecam.

Nie dajcie się zwieść kolorowej okładce. To nie jest żaden tandetny romansik. To thriller w czystej postaci 🙂 Na początku męczyło mnie częste używanie słowa "przyjaciółka" I troszkę infantylny styl. Przez chwilę chcialam sobie te książkę darować, byłby to wielki błąd. Polecam 7/10!

Książka, która bardzo mnie zadziwiła. Wypożyczając ją myślałam, ze to lekka i przyjemna obyczajówka. Zasugerowałam się okładką, ale bardzo się pomyliłam. Okazało się, że to bardzo ciekawa książka o toksycznej przyjaźni, wielkiej miłości i cierpliwości w odzyskiwaniu utraconego uczucia. Przeczytałam już cykl "Matki i córki" tej autorki i kolejny raz się nie zawiodłam. Polecam

Toksyczna przyjaźń, która zmienia i wywraca życie do góry nogami, autorka w umiejętny sposób przedstawia jak można się uzależnić od drugiej osoby i jakie to niesie za sobą konsekwencje. Gorąco polecam mnie zachwyciła ta pozycja.

Zaskoczyła Was ostatnio jakaś historia? Czy po tylu przeczytanych książkach już trudno u Was o zaskoczenie?

Dzisiaj przychodzę do Was z książką, którą musicie poznać :)
Historia Jakuba i Joanny mogłaby być zwyczajnym romansem, ale w ich życiu pojawiła się Elwira i zmieniło się wszystko! Idealne życie rozsypało się jak domek z kart, a książka nabrała rozpędu i pognała w kierunku thrillera psychologicznego.

Izabela M. Krasińska przedstawia nam tę historię z perspektywy Asi i Kuby oraz Elwiry. Rozdziały się ze sobą przeplatają, pomalutku odkrywając tajemnicę i prawdziwą osobowość „przyjaciółki” Joanny. Ten sposób narracji potęguje chęć przeczytania książki i poznania jej zakończenia.

Jedynym minusem tej historii jest postępowanie głównej bohaterki, czyli Asi. Nie jestem w stanie zrozumieć jej zachowania. Ale o co chodzi, musicie sprawdzić sami.
Ja Was zachęcam do lektury. Już dawno żadna książka mnie tak nie zaskoczyła. Mam nadzieję, że i Wam się spodoba.

Dzisiaj przychodzę do Was z książką, którą musicie poznać :)

To jest właśnie książka, którą mogę postawić Wam za przykład tej, której nigdy w życiu nie kupiłabym sugerując się okładką. Słodka, lukierkowa, bardzo pastelowa, a treść tymczasem odbiega o tego sielskiego obrazka. I tu nawet nie sugeruję się już wspomnianą treścią, którą i tak poznałam, z ciekawości. Ostatnio mam nieodparte wrażenie, że wydawnictwa idą na przysłowiową łatwiznę, bo skoro wydają takie ilości książek, nie mają czasu i chęci na wysilenie się w kwestii okładek, łatwiej i szybciej kupić gotowy obrazek z bazy zdjęć - chyba nikt z redakcji nie czytał książki, bo nie ma ona kompletnie nic wspólnego z treścią, niczym nie wyróżnia się z tłumu innych wylewających się z półek księgarskich. Ech...

Temat, jaki podjęła autorka, tworzy bardzo wyrazistą strukturę historii o toksycznej, wysysającej z energii relacji, która w życiu głównej bohaterki wprowadza niemałe zamieszanie. Momentami miałam wrażenie, że Elwira, którą Joanna poznała na kursie francuskiego karmiła ją treściami, które tamta chciała usłyszeć, jakby czytała jej w myślach.

Joanna i Kuba tworzą udaną parę. Chociaż bywają dla Joasi momenty trudne. Ona jest raczej spokojna, wyciszona, nie epatuje emocjami. On z kolei przebojowy, towarzyski. Kiedy w życiu Joanny pojawia się Elwira, z którą dodatkowo udaje jej się nawiązać nić przyjaźni, uznaje to za dobry znak. Z czasem relacja między dziewczynami zacieśnia się do tego stopnia, że to, co Joasia odczytuje za dobre rady prawdziwej przyjaciółki, Kuba podejrzewa psychologiczną taktykę ze strony Elwiry. Dziewczyna nieźle namiesza w życiu ich obojga. Szczerze współczułam Kubie, którego wszelkie próby pokazania Joasi prawdziwych intencji Elwiry, spełzały na niczym. Chłopak miał normalnie związane ręce. Sama się zastanawiałam, co ja bym zrobiła na jego miejscu. Czy ta miłość ma szansę na przetrwanie?

To bardzo intrygująca opowieść o trudnych, toksycznych relacjach. Emocjonalna, podejmująca ważny temat do szerszej dyskusji, stawiająca przed nami – odbiorcami konkretne pytania. Mimo tej przeciętnej, niczym niewyróżniającej się okładki, bardzo Wam polecam!

Aż się we mnie gotowało podczas czytania tej książki. Z drugiej strony, łatwo oceniać kogoś z boku, bo faktycznie pod wpływem tak zdolnej manipulatorki można i wejść w ogień wierząc, że to nasze przeznaczenie. Jeśli jeszcze mam się czepiać, to dziwnie mi się czytało nawiązania do książek Mroza i Lackberg. Trochę jakby autorka chciała się wpasować w obecne ,,kanony literatury". Poza tym historia dająca do myślenia.

Sięgając po "Najlepszą przyjaciółkę" spodziewałam się lekkiej romantycznej opowieści. Jakież było moje zdziwienie i zaskoczenie odnajdując elementy thrillera. Mega mnie wciągła. Przeczytałam w dwa dni. Bardzo polecam!!!

Dodaj cytat z książki Najlepsza przyjaciółka