Muzyka twojej duszy

Czwarta Strona
2019-01-16
2019-01-16
literatura polska

Okładka książki Waleczne serce Iwona Banach, Anita Bieniek-Niewęgłowska, Agata Bizuk, Jadwiga Buczak, Aleksandra Florek, Hanna Greń, Agnieszka Lis, Małgorzata Matwij, Iwona Mejza
Waleczne serce Iwona Banach, Anita...

Okładka książki Pierwsza miłość Gabriela Gargaś, Robert Kornacki, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agata Przybyłek, Natasza Socha, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Karolina Wilczyńska
Pierwsza miłość Gabriela Gargaś, Ro...
Okładka książki Zaczekaj na mnie Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Zaczekaj na mnie Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Zakochane Zakopane Agnieszka Krawczyk, Krystyna Mirek, Anna H. Niemczynow, Magda Stachula, Anna Szczypczyńska, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz
Zakochane Zako... Agnieszka Krawczyk,...

Książkę czyta się lekko, fabuła jest interesująca i to chyba tyle z plusów. Z minusów : Ja nadal nie wiem kiedy się to dzieje. Czytelnik musi się domyślać czasu akcji co mi osobiście nie odpowiada zwłaszcza że są dwa różne czasy akcji gdzie ten pierwszy wątek Igora dogania wątek jakiejś Isabel. Zakończenie było jak dla mnie niesatysfakcjonujące.
No ciężko się czyta nie wiedząc gdzie my jesteśmy i musząc się tego domyślać. Ja lubię konkrety których tu zabrakło. Ponadto nie rozumiem po co były wstawki o życiu innych epizodycznych postaci. Coś typu "Igor jeszcze nie wiedział że za siedem lat Zenek się zapije" tyle że tak na pół do strony opis. Jeszcze bym to zrozumiała gdybyśmy potem mieli jak faktycznie te siedem lat później to wpływa na bohatera, ze on na pogrzeb jedzie czy dowiaduje się o tej śmierci a tu nic, od taka informacja. Jak dla mnie słaba książka

No ciężko się czyta nie...

𖦹 Książka, która - tak mi się wydaje - miała opowiadać o żałobie i trudach życia, a była o... niczym. No może nie do końca, bo 90% książki to opisy: muzyki, architektury i fotografii. Temat żałoby jest tam poruszony, ale moim zdaniem został przykryty tym, co wymieniłam wyżej - więc nie wybrzmiał wcale. Nie podobało mi się również to, że co chwilę dostawaliśmy historię z życia jakiś nieistotnych osób. I to nie tylko historię przeszłości i teraźniejszości, ale też przyszłości. Po co mam czytać o czymś co będzie kiedyś, jeśli nie wnosi to nic do fabuły?

𖦹 Większość stron szybko przejrzałam, byle jak najszybciej dojść do końca. Szczególnie perspektywa Isabel, która rozmawiała tylko o muzyce i o niczym więcej.

𖦹 Dialogi to chyba najgorsza rzecz - były bardzo nierealistyczne, czasami miałam problem ze zrozumieniem o co chodzi.

Bardzo podobała mi się ta książka. Napisana bardzo mądrze. Czyta się bardzo przyjemnie. Powieść jest piękną, wzruszającą, bardzo mądrą i dojrzałą historią o miłości, która pokazuje, jak wielki wpływ na nasze życie mają wybory, których dokonujemy.

Ostatnio spotykały mnie same rozczarowania, jeśli chodzi o polskie autorki, dlatego nie spodziewałam się fajerwerków także tutaj.
A jednak, pani Agnieszka Lis odczarowała ten urok 😊

Książkę czyta się naprawdę dobrze. Styl autorki bardzo mi odpowiada, nie przesadza w żadną stronę, jest jednocześnie lekki, ale niewymuszony.

Oba wątki śledziłam z zaciekawieniem, w pewnym momencie domyśliłam się pewnych rzeczy, jednak zakończenie i tak mnie zadziwiło. Szczerze - poczułam niedosyt. Autorka zostawiła nam część historii do własnej interpretacji, co bardzo mnie zaskoczyło. Pomyślałam: Aaale jak to? Gdzie reszta stron, cokolwiek? 😄
Właśnie to nieoczywiste zakończenie dodało książce dodatkowego uroku.

Jestem poważnie zaintrygowana i już zaczynam rozglądać się za innymi książkami pani Agnieszki Lis 😊
No i ta okładka 💜

A jednak, pani Agnieszka Lis odczarowała ten urok 😊

Oba wątki śledziłam z zaciekawieniem, w pewnym...

Igor pochodzi z ubogiej, chłopskiej rodziny, dla której praca jest najwyższą wartością. Będąc najmłodszym z braci, ma spełnić marzenie rodziców i jako jedyny w rodzinie zdobyć wyższe wykształcenie. Ukochana narzeczona u boku, dziecko w drodze i zbliżające się studia. Idealne życie czeka na chłopaka tuż za rogiem. Los jednak potrafi być okrutny. Jednej nocy odbiera Igorowi to, co najważniejsze. Chłopak musi poukładać swoje życie na nowo. Czy da sobie z tym radę?

Światełko w tunelu pojawia się, kiedy na studiach w Warszawie poznaje utalentowaną pianistkę. Elżbieta, ze swą miłością do muzyki, kradnie serce Igora. Chłopak jednocześnie podziwia jej wyjątkowe umiejętności i obawia się tej pasji. Nie ma bowiem pewności, czy kiedykolwiek będzie dla Eli na pierwszym miejscu. W muzyce widzi dla siebie konkurencję. Czy z tak wielką pasją, z jaką dziewczyna uderza w klawisze pianina, będzie też w stanie oddać się relacji z Igorem? Czy wiodąc życie przepełnione koncertami, znajdzie czas na założenie rodziny?

Równolegle poznajemy mieszkającą w Australii Isę. Kobieta jest znaną w świecie pianistką. Traumatyczne doświadczenia z przeszłości sprawiły, że artystka jak ognia unika koncertowania w Europie. Kiedy przyjaciółka prosi ją o wspólny występ w w Warszawie, Isa, po długim namyśle, zgadza się. Jakie to jednak przyniesie konsekwencje dla jej życia? I co łączy australijską pianistkę z parą studentów z Polski?

"Muzyka Twojej duszy" to ciekawa opowieść o tym, jak los potrafi nas doświadczyć w najmniej oczekiwany sposób. Jest to historia miłości, która potrafi zaślepić, zasłonić prawdziwe potrzeby. Czytelnik staje się świadkiem smutnych nierzadko wyborców, przed którymi stają bohaterowie, rozbudzonych i utraconych nadziei, spełnionych marzeń. Powieść pokazuje, że czasami, aby odnaleźć siebie, trzeba wyjść poza strefę komfortu, zaryzykować. Tylko wtedy jest szansa na ostateczne rozprawienie się z lękami. A jeżeli w grę wchodzi walka o samego siebie, o poprawę własnego komfortu życia, zawsze warto podjąć działania.

Część o Igorze dużo lepsza i ciekawsza :)

Część o Igorze dużo lepsza i ciekawsza :)

Ebook :)

Ebook :)

#MuzykaTwojejDuszy @agnieszka.lis.pisarka @czwartastrona #recenzja #czytamzAgnes
To juz moje kolejne spotkanie z autorką.Powieści pani Agnieszki nie są łatwe.Wymagają od czytelnika skupienia i zaangażowania emocjonalnego.Nie czyta się ich na przysłowiowe"hop-siup".O nie..😉
W tej powieści poznajemy Igora,który od samego początku nie ma w życiu łatwo.Pochodzi z chłopskiej rodziny,jest zamknięty w sobie i choć bardzo zdolny to wciąż boi się sięgnąć "po więcej".Jego świat zmienia się gdy dostaje od wuja aparat fotograficzny i poznaje w szkole Kamilę,dziewczynę podobnie "inną" jak on.Jednak los tylko na chwilę zechciał być łaskawy..Igor w jednej chwili bezpowrotnie traci to co zyskał,pokochał,zbudował.Chlopak długo nie godzi się ze stratą..Nie pojmuje tego co die wydarzyło a nawet obwinia siebie..Nagle pojawia się Ela,zdolna pianistka.Ślub,nowe,życie,sukcesy,bogactwo..Igor staje się sławny i ceniony...Robi to o czym zawsze marzył-fotografuje.Ela dla Igora porzuciła pasję..przestała grać ale brak muzyki,klawiszy pod palcami zaczyna ją uwierać.On żyje pasją,ona tęsknotą...Ich drogi przestają być wspólnymi.Kłamstwo zaczyna być przyjemne. Miłosc i pasja są ważne,dodają skrzydeł i uszczęśliwiają.Ale czy jedno wyklucza drugie?Czy zawsze trzeba wybierać,poświęcać i rezygnować z czegoś bo "coś za coś"?Czy o pasję można być zazdrosnym? Czy ona może ranić drugiego człowieka?Czy Igor i Ela poznali odpowiedź na te pytania?Zapraszam do lektury.
#czytamzAgnes #czytambolubię #muzyka #czytaniejestmodne #polishbooks #polishwomen 🥰🥰

• Przeczytane 2019
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Muzyka twojej duszy