Stracony list

Jillian Cantor Wydawnictwo: Marginesy powieść historyczna
The Lost Letter
Katarzyna Rosłan
Marginesy
antysemityzm Austria II wojna światowa konspiracja miłość niebezpieczeństwo okupacja poszukiwanie prawdy relacje rodzinne USA wspomnienia współczesność
The Lost Letter
powieść historyczna
Katarzyna Rosłan
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Do zobaczenia niebawem*

5 Link do recenzji

Piękna ♥

Ciekawa opowieść, którą odkrywamy strona po stronie.
Mnie osobiście wciągnęła do tego stopnia, że w napięciu i jednym przeczytałam tę piękna historię .
Ksiażke czyta się lekko. Nie ma przytłaczającej ilości opisów przyrody, a przejścia między datami są płynne, co uważam za duży atut.

Na półkach: , , , ,

Zastanawialiście się kiedyś, jak zachowalibyście się, gdyby przyszło Wam żyć podczas II wojny światowej? Zapewne robiliście to mimowolnie nie raz. Co byłoby dla Was najważniejsze? Ocalenie siebie, swojej rodziny? A może postawilibyście na ratowanie kraju? Chyba nikt z nas nie może udzielić na to pytanie pewnej, jasnej odpowiedzi. Dzieje się tak dlatego, że możemy tylko...

Okrutne czasy. Głęboka miłość. Stracony list.
Subtelny język. Wzruszająca historia.

Czuła opowieść.

Historia pięknej miłości w trudnych czasach. Do tego nie spotkany przez mnie jeszcze w tego typu literaturze motyw znaczka pocztowego. Bardzo mi się podobało.

"To nieprawda, że istnieje tylko jedno zakończenie, jedna odpowiedź, że tylko jedna osoba może nas uszczęśliwić lub przeciwnie - zranić. Być może każdy ma szansę zacząć od nowa. Stać się zupełnie innym człowiekiem". (str.308)

To bardzo ciepła, wzruszająca historia z fikcyjnymi bohaterami, oparta na prawdzie historycznej i osobistych doświadczeniach Autorki. Rzecz dzieje...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Katie właśnie jest w trakcie zmian. Rozwodzi się, próbuje dopasować się do nowej sytuacji. Równocześnie walczy o każda chwile z ojcem, który choruje na Alzheimera. Postanawia oddać zbiory filatelistyczne ojca i znaleźć w nich klejnot. Czy jej się to uda?
Powieść trzyma w napięciu, zaskakuje biegiem wydarzeń, ale przede wszystkim jest pełna emocji i opiera się na czymś co...

Niesamowita.

Piękna,wzruszająca.

Na półkach: , , , , ,

Historia oparta inspirowana prawdziwymi wydarzeniami,obejmująca czasy drugiej wojny światowej w Austrii i Trzecią Rzeszę.
Przepięknie napisana,wyjątkowo książka historyczna.
Przepiękna,znakomita porwała,urzekła mnie.

Dyskusje