Stracony list

Jillian Cantor Wydawnictwo: Marginesy powieść historyczna
The Lost Letter
Katarzyna Rosłan
Marginesy
antysemityzm Austria II wojna światowa konspiracja miłość niebezpieczeństwo okupacja poszukiwanie prawdy relacje rodzinne USA wspomnienia współczesność
The Lost Letter
powieść historyczna
Katarzyna Rosłan
Inne

Oficjalne recenzje i

Do zobaczenia niebawem*

[ 5 ] Link do recenzji

To książka przy, której człowiek się wzrusza, złości i ma wiele różnych emocji. Zdecydowanie warta przeczytania.

Nie nazwałabym tej powieści stricte historyczną, jakkolwiek autorka zawarła w niej szereg faktów z okresu, w którym umiejscowiła fabułę swej książki. Bardziej jest to opowieść o miłości w trudnych czasach wojny, o oddaniu, poświęceniu, odwadze, niezbędnej przy podejmowaniu trudnych decyzji, o stawianiu czoła przeciwnościom losu, pamięci.

Akcja toczy się w dwóch wymiarach...

Wzruszająca opowieść o miłości, odwadze i poszukiwaniu szczęścia. Oraz trudnych decyzjach i bezinteresownej pomocy.
Książkę czytało mi się szybko i przyjemnie.
Dwutorowa fabuła ( czasy II Wojny Światowej i lata 90- te) sprawia, że książka staje jest bardziej tajemnicza.
Płynnie prowadzona narracja, a opowieść trzyma w napięciu.

Ja gorąco polecam :)

Wzruszająca historia w wojennej scenografii. Wzruszająca i tak bardzo nieprawdopodobna jak tylko ludzkie losy mogą być nieprawdopodobne... jednak niemal do połowy książki miałam wrażenie, że wiem co będzie dalej, że gdzieś już czytałam podobną powieść... warto przeczytać, bo takich opowieści nigdy za wiele!

Wspaniała książka o miłości, odwadze i poszukiwaniu szczęścia wbrew przeciwnościom losu. Akcja rozgrywa się dwutorowo w czasach II Wojny Światowej i latach 90-tych. Warto ją przeczytać!

Przyjemnie się czytało, zakończenie z serii oczywisto-zaskakujących 😉 Gładko połączone fikcyjne wątki z historycznymi.

Nastoletni Kristoff rozpoczyna naukę grawerstwa pod okiem mistrza znanego w całej Austrii. Jako chłopiec wychowany w sierocińcu bardzo szybko przywiązuje się do żydowskiej rodziny, która oferuje mu wyżywienie i dach nad głową. Niestety wraz z rozpoczęciem wojny błogie życie w małym miasteczku dobiega końca. Los zmusza Kristoffa by projektował znaczki dla samego Hitlera.
Po...

Książka bardzo mi się podobała. Fabuła wciągająca, wzruszająca i zawierająca mądre przesłanie. Ciekawie pokazuje też znaczenie z pozoru zwykłych znaczków pocztowych. Doskonała lektura, szybko się czyta.

Czy wiecie,że w czasie II wojny światowej znaczki pocztowe odgrywały ważną rolę w działaniu organizacji podziemnych?Nie jeden taki list uratował wtedy ludzkie życie.Opowiem Wam dziś o takiej właśnie historii.
”Stracony list”to piękna,czuła i wzruszająca opowieść.Lektura ta jest co prawda w głównej mierze fikcją literacką stworzona przez autorkę,lecz...

Początek był naprawdę ciekawy, jednakże historia "taka sobie", gdyby nie fakt, że tłem jest IIWŚ pewnie odłożyłabym ją w kąt, bo to jedna z moich ulubionych tematyk.
Słabiutko, trochę strata czasu.

Dyskusje

• 2019