Milczenie owiec

Okładka książki Milczenie owiec
Thomas Harris Wydawnictwo: Amber Cykl: Hannibal Lecter (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Hannibal Lecter (tom 2)
The Silence of the Lambs
Amber
2008-01-01
2008-01-01
Andrzej Szulc
thriller hannibal lecter morderstwo śledztwo morderca szpital doktor

Klasyka! Jednak Czerwonego Smoka nie przebił.
Niestety (chyba) czytając książkę w głowie miałam kadry z jakże genialnego filmu o tym samym tytule, a dr Lecter zawsze będzie miał twarz A. Hopkinsa.

Nie przesadzał bym z oceną książki.

Klasyk, kultowa, do przeczytania

Bardzo wciaga ! musze odjac 1 punkt za koncowke - bylem strasznie zawiedziony.

Po namysle zdecydowalem odjac tylko 1 punkt , ostatecznie to nie jest kryminal. Jak najbardziej polecam - wciaga, a to najwazniejsze

Klasyka thrillera psychologicznego przez duże „K:. Każdy pewnie słyszał o Hannibalu Lecterze, ale pewnie nie każdy widział ekranizację z niesamowitą rolą Anthony’ego Hopkinsa, a zapewne jeszcze mniej osób czytało prozę Harrisa. A naprawdę warto, bo powieść nic się nie zestarzała.

Rozgrywka pomiędzy młodą agentką FBI Clarice Starling a diabolicznym Lecterem to coś naprawdę...

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

W jednej z recenzji przeczytałem, że Hopkins stłamsił i zdominował swój literacki pierwowzór, przez co czytając "Milczenie owiec" papierowa postać Hannibala Lectra nie jest już tak pełna głębii, tak fascynująca, intrygująca, wzbudzająca niepokój, lęk, przerażenie...
Zgadzam się poniekąd z tą opinią, lecz nie byłbym tak radykalny w ocenie porównawczej książkowej jak i...

Rewelacyjna książka

Klasyk sam w sobie. Przyzwoity kryminał lecz czerwonego smoka nie przebił.

Klasyka gatunku. Fabuła jest świetnie napisana, postacie są szalenie interesujące do tego stopnia, że zagłębianie się w postać Lectera sprawia nam przyjemność!

Uwielbiam Hannibala Lectera:)książka jak i film z czystym sumieniem godne polecenia

14 678
    7 077