Milczenie owiec

Thomas Harris Wydawnictwo: Albatros Cykl: Hannibal Lecter (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The Silence of the Lambs
Hannibal Lecter (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Andrzej Szulc
Thomas Harris Milczenie Owiec Hannibal Lecter

Clarice Starling, studentka Akademii FBI, odbywa staż w Sekcji Behawioralnej. Jej pierwszym zadaniem jest przeprowadzenie rozmowy z seryjnym mordercą, doktorem Hannibalem Lecterem. Mężczyzna nie chce odpowiadać na pytania, jednak daje kobiecie wskazówki dotyczące zbrodniarza Buffalo Billa, który obdziera ze skóry młode kobiety. W zamian za te informacje Starling musi...

Książkę zaczęłam czytać kilka lat po obejrzeniu filmu, który był jednym z tych bardzo dobrze wspominanych, dlatego gdy wersja papierowa wpadła w moje ręce, bez zastanowienia wzięłam się za czytanie. Pamiętałam ogólny zarys historii, bez dokładnych szczegółów, dlatego czułam się jakbym na nowo prowadziła śledztwo razem z Clarice. Zaskakująco krótkie rozdziały sprawiają, że...

Film jest świetny, ale książka też bardzo dobra, agentka Clarice Starling tropi seryjnego mordercę a doktor Hannibal Lecter uwodzi i przeraża; audiobooka świetnie czyta Leszek Teleszyński.

Kolejny rewelacyjnie napisany przez Harrisa kryminał. O samej postaci Lectera nie ma co się rozwodzić, była to postać bezbłędnie wykreowana w poprzednim tomie serii. Natomiast dzięki nowej, głównej bohaterce pannie Starling poznajemy ciężką i czasochłonną drogę, jaką kobiety odbyły aby zaczęto szanować ich zdanie, opinie oraz działania. Sama Clarice niezbyt szanowana...

Rewelacja, rewelacja i jeszcze raz rewelacja.
Uwielbiam wszystkie książki o Hannibalu. Bardzo wciągająca, nie mogłem się od niej oderwać. Pewnie jeszcze do niej wrócę.

Jak dla mnie o wiele lepsza część niż Czerwony Smok. Książka została bardzo wiernie odwzorowana w filmie. Jeśli zaczynało się od filmu nie było efektu zaskoczenia podczas czytania.

Wszyscy znamy film. Książka jest tylko dodatkiem. Uważam,że film jest dużo lepszy.

Książka jest jak to zwykle bywa bogatszą wersją filmu, jednak wydaje mi się, że wersja filmowa jest bardziej spójna. Dodatkowo ostatnie, tandetne, zdanie w książce odebrało minimum 1 punkt z oceny.
Dużym plusem audiobooka jest interpretacja Mariana Opanii.

Milczenie owiec najlepsza część jak dla mnie z Historii z Hannibalem lecterem swietna Historia i świetnie przedstawiona

Dreszczowiec z prawdziwego zdarzenia.

Dyskusje

13 862