Ślepiec

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kat czy ofiara

14 Link do recenzji

Od kilkunastu lat kryminały rządzą polskim rynkiem wydawniczym. I to nie tylko skandynawskie, bo również kolejni polscy autorzy próbują sił w tym gatunku. Szukają swojej drogi, sposobu wyróżnienia się z tłumu. Ogarnięcie wszystkich nazwisk i choćby wyrywkowe zapoznanie się z ich twórczością wymagałoby kilkuletniej kwarantanny. Mimo to walczę i wiem już, kim jest Max...

W opisanym śledztwie było dużo chaosu, czasami trudno było zorientować się na jaki trop wpadła Pani komisarz, a sam motyw nie był zbytnio interesujący. Jednak charakterystyka postaci i ciekawe porównania, momentami potrafiły wciągnąć.

"Ślepiec"
Komisarz Liza Langer prowadzi swoje pierwsze ważne śledztwo - morderstwa tak brutalne, że aż ciężko się o nich mówi. Zostaje jej przydzielony profiler Orest Rembert. Zaczyna się pościg za mordercą, czy Komisarz wraz ze swoim pomocnikiem dopadną zabójcę zanim zabije kolejne osoby?
"Cudze oczy patrzą na was. Zawsze."

Zakochałam się w książkach Maxa Czornyja 😍...

Jak na pozycję od Czornyja przystało - dobra.
Liza i Orest to wybuchowa mieszanka. Ona - walcząca z depresją, komisarz po przejściach, on - profiler, pomagający w śledztwie i ewidentnie grający na nerwach Lizie. Razem prowadzą sprawę kolekcjonera ludzkich gałek ocznych.
Co z tego wyjdzie? Moim zadaniem wyszła całkiem zgrabna historia, od której można spokojnie zaczynać...

Liza Langer nie miała łatwego roku. Poturbowana psychicznie dostaje zawodową szansę - pierwsze morderstwo do wyjaśnienia. Jako dodatek dołącza do niej policyjny profiler w osobie Oresta Remberta. Zmasakrowane zwłoki będą początkiem niezbyt udanej wstępnie współpracy.

Kolejna pozycja Czornyja, po którą z przyjemnością sięgnęłam. Po serii z komisarzem Deryło nie...

Na początek muszę przyznać,że nie wciągnęła mnie tak,jak seria z Deryło. Liza mnie po prostu denerwowała... nie wytypowałam jednak sprawcy,co jest na plus.

Swego czasu bardzo popularny tytuł. Kryminał. Niestety tu mamy podobną sytuację co wyżej, czyli nie wywołała we mnie żadnych emocji. Nie miałam elementów zaskoczenia. Szybko ogarnęłam o co chodzi i czekałam tylko aż to się wydarzy. Według mnie mocno przewidywalne.

To moje pierwsze spotkanie z prozą Czornyja. Przeczytane dość szybko, dośc ciekawy kryminał jednak niepozbawiony schematów, przewidywalnych akcji. Główne postacie też zdają się nie być oryginalne. Jednak nie zmienia to faktu że to całkiem niezła pozycja. Zabieram się zatem za kontynuację "Ślepca" w nadziei na coś bardziej emocjonującego :)

Nie można sie oderwać

Klasyczny Czornyj, lubię gdy tak pisze, akcja toczy wolno ale do celu, postaci można nawet polubić choć kilka opowieści psychologicznych nie wiadomo skąd zaczerpniętych. Sięgnę po kolejną część.

Dyskusje

1 094