Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.90 zł

Białe noce

Adam Przechrzta Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Depozytariusz Chorągwi Archanioła (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
2019-03-29
2010-08-27
Fabryka Słów
Depozytariusz Chorągwi Archanioła (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-03-29

Aż szkoda że ta seria ma tylko 2 części, na szczęscie zakończenie nie wyklucza a daje sporą nadzieję na kolejną część.

Książka napisana świetnie, pełna akcji, sporo historii, walk i opisu Rosji. Wątek alchemiczny o wiele mniejszy niż w pierwszej częsci ale nie przeszkadza to. Pojawia się za to Razumowski oraz powraca wątek doskonałych. Za to wielki plus.

Ależ to było dobr.Rosja Specnaz.
Dużo akcji,strzelanki.Chińczyk był co zna sztuki walki.
Szukali Rozumowskiego.
Były piosenki o Armii Czerwoje.
Super.Ależ akcja.

Drugi tom rozczarowuje podobnie jak pierwszy. Książka trochę chaotyczna, znów dużo powtórzeń. Z drugiej strony czyta się lekko i zaciekawia na tyle, że nie chce się jej wyrzucić pomimo tych wad.

Na tej pozycji zakończę przygodę z niniejszym cyklem.
Początek był jeszcze w miarę obiecujący - pojawił się główny wątek o charakterze detektywistyczno-kryminalnym, który wydał mi się bardzo fajną osią całej pozycji. Niestety szybko mi się przejadł.
Bohater wikła się w niezmierzone ilości wątków pobocznych, które są zwyczajnie głupie - jak wychowywanie 16-letniej córki...

Pojawienie się bohatera Demonów jest zaskakujące i fenomenalne,pokazuje ze autor ma dosyć mocno rozbudowana historie swoich książek, Czekam z niecierpliwością co będzie dalej,mam nadzieje na dwutorowa kontynuacje,okres od Berii do teraz i na dalsze dzieje Janusza.

Lepsza od poprzedniej, fascynacja Rosja i mentalnością Rosjan jak zwykle:), Jako czytadło kapitalna.... no i doczekałem się następnej wspominki o Bondzie... ee oups :P Razumowskim :) ... polecam

Fabuła wciąga i porywa, dobrze napisane postaci i ciekawa warstwa fabularna. Chce się czytać co jest dalej.

Jest o wiele lepiej, niż w pierwszym tomie. Może dlatego, że nie ma już mowy o tej irytującej Chorągwi Michała Archanioła. Główny bohater też już mnie tak nie denerwuje, choć nadal oczywiście nie dorasta do pięt Saszy Razumowskiemu z cyklu "Demony". A właśnie, Razumowski pojawia się w "Białych nocach" osobiście, i to w bardzo zaskakującej roli, co dla mnie jest dużym...

Napisać, że świetna to za mało, no może po za zakończeniem bo te na tle całości wypadło dość blado.

Za Razumowskiego 9/10 hahaha

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Fantastyka
  • Z biblioteki