Białe noce

Adam Przechrzta Cykl: Depozytariusz Chorągwi Archanioła (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction 456 str.
2019-03-29
2010-08-27
Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction

2019-03-29
Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Jest o wiele lepiej, niż w pierwszym tomie. Może dlatego, że nie ma już mowy o tej irytującej Chorągwi Michała Archanioła. Główny bohater też już mnie tak nie denerwuje, choć nadal oczywiście nie dorasta do pięt Saszy Razumowskiemu z cyklu "Demony". A właśnie, Razumowski pojawia się w "Białych nocach" osobiście, i to w bardzo zaskakującej roli, co dla mnie j...

Napisać, że świetna to za mało, no może po za zakończeniem bo te na tle całości wypadło dość blado.

Za Razumowskiego 9/10 hahaha

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To męska książka. Czuć w niej rękę i oko faceta. Tu nie ma mowy o zbędnych przymiotnikach, próbach oblukrowania, szukania emocji w miejscach gdzie ich nie ma i na siłę wkładania ich w bohaterów. Czysta żywa fabuła. Prosto scharakteryzowane, nader mocno, ale fantastycznie przejrzyste postaci. Nawet kiedy są tajemnicze, wielowymiarowe, to jest to na tyle jasne, że czytelnik nie d...

Fajnie napisana książka z ciekawą, mocno rozbudowaną (dla niektórych może zbyt mocno) fabułą. Jej najmocniejszą stroną są wątki dotyczące rosyjskich służb, działań taktycznych czy też sztuk walki. Dobra opcja na łikendowy wyjazd, gdy za oknem chmury i deszcz. To pierwsza książka Przechrzty jaką przeczytałem i w sumie zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejne, czyli wato!

2019

Trudno mi tę książkę zakwalifikować, niby militarne SF. Czyta się dobrze, akcja biegnie żwawo, za dużo filozofowania nie ma, dominuje but, sznur i nóż oraz gnat. Autor za wiele ode mnie nie wymaga, mogę zasiąść wygodnie z napojami niekoniecznie wyskokowymi i w spokoju oddać się rozrywce, nie tylko dla mężczyzn.
Według mnie trochę słabszy niż pierwszy tom.

Niestety książka słabsza od pozycji z serii "Demony...". Śledztwo w sprawie porwania i domniemanego zabójstwa córki rosyjskiego potentata ciągnie się w nieskończoność. Przeskakuje na różne tory. Mieszają się wątki. Całość zgrabnie napisana, lecz specjalnie nie porywa. Pomimo, że bardzo lubię powieści p. Przechrzty, ta specjalnie mnie nie porwała.

Drugi tom, ponownie z serii "zabili go i uciekł". Autor sprawnie prowadzi akcję, a na babole fabularne można przymknąć oko.

I ponownie - zachowując pewien dystans do opisanego funkcjonowania świata służb specjalnych, mafii i najwyraźniej wyższej uczelni (na mojej nie było takich atrakcji) - fajne czytadło

Doskonała i wciągająca powieść. Dodatkowo, po lekturze cyklu "Demony", postać Razumowskiego jawi się w innym kontekście. Czekam na dalszy ciąg i konfrontację bohaterów!

Białe noce jak i pozostałe książki pana Adama przypadła mi do gustu.
Jednak w tej książce pojawiła się pewna nieścisłość, a mianowicie:
Żenia milicjant na prośbę Janusza sprawdził w bazie danych nazwiska związane z Razumowskim. Niestety pojawił się tu błąd i przy Elenie Szewieliewej pojawiła się informacja iż przebywała w Leningradzie w czasie blokady, co jest nieprawdą...

Adam Przechrzta Białe noce